Trening skocznosciowy

MSPSIno13
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:51
Płeć: M

Treningi skocznościowe

Post autor: MSPSIno13 »

Jakie znacie najlepsze treningi (ćwiczenia) na wyskok?
Czy sa skuteczne ? I co najwazniejsze nie szkodza zdrowiu ( mam na myśli kolana) ???
Podajcie jakies stronki i wasze opinie na ich temat.
bws34
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:44
Płeć: M

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: bws34 »

Najlepiej poprosić trenera żeby coś dla Ciebie znalazł on bedzie wiedział co nie zaszkodzi twojemu zdrowiu :)
Miked
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:16
Płeć: M
Lokalizacja: Oleszyce
Kontakt:

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: Miked »

A jeżeli nie mam trenera? Chcę powiększyć swoje możliwości, chce mieć większy wyskok, ale nie gram w żadnej drużynie.
Również chciałbym abyście poradzili mi jakieś dobre i sprawdzone techniki.
Awatar użytkownika
patryk
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:34
Płeć: M

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: patryk »

Każdy program na jumpa (Air Alert, Super Dunks itd.) może obciążyć trochę kolana. Ja robiłem SD 3 niecałe 4 tygodnie w wieku 16 lat lecz przerwałem bo odczuwałem ból w kolanach. ,,Najbezpieczniejsze'' ;d sposoby wg. mnie to:
Sprinty - na dynamikę
Dużo skakać, próbuj skakać do kosza, jak już będziesz doskakiwał do poręczy to próbuj do linii na tablicy ;p
Jeżeli masz dostęp do boiska do siatkówki plażowej - to graj, biegaj, skacz :P

Za wyskok nie odpowiadają tylko mięśnie nóg, ważne są też mięśnie brzucha <- dobry trening na wzmocnienie tych mięśni to ,,6 weidera'' (http://leparkour.ovh.org/porady/trening ... rening.jpg).

Możesz robić niektóre ćwiczenia z SD 3 np. Wznoszenie łydek, Skoki na łydkach bo w tych ćwiczeniach nie biorą udziału stawy kolanowe.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: Arff »

Ja robiłem SD 3 niecałe 4 tygodnie w wieku 16 lat lecz przerwałem bo odczuwałem ból w kolanach.
Robienie zestawów ćwiczeń takich jak Air Alert II czy Super Dunks 3 w tak młodym wieku jest niedopuszczalne!!! nie znam minimalnego wieku ale jest to też uzależnione od rozwoju organizmu... do takich ćwiczeń trzeba mieć w pełni ukształtowane stawy!!! Te ćwiczenia układane były przez najlepszych specjalistów z ligi NBA dla graczy NBA... czyli dorosłych ludzi!!! jeśli spełnia się pierwszy warunek trzeba spełnić i drugi... musimy wykonać bardzo mocną rozgrzewkę czasem dłuższą od samego ćwiczenia... a do tego mocno masować kolana po każdym ćwiczeniu... jak już mówiłem te zestawy układane są przez najlepszych specjalistów na świecie głównie zwiazanych z kubami i bynajmniej nie po to je wymyślali żeby wykańczać swoich zawodników... te ćwiczenia są całkowicie bezpieczne (oczywiście poza szybszym starzeniem sie kolan ale to ma każdy skaczący sportowiec...) ale trzeba mocno przestrzegać zasad... i nie za wszelką cenę
Jeżeli masz dostęp do boiska do siatkówki plażowej - to graj, biegaj, skacz :P
Sezon na piachu rzeczywiście poprawia wyskok ale tylko na krótki czas, nie da się go utrzymać... więc to nie ma sensu
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
patryk
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:34
Płeć: M

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: patryk »

Arff pisze:Sezon na piachu rzeczywiście poprawia wyskok ale tylko na krótki czas, nie da się go utrzymać... więc to nie ma sensu
To prawda, lecz na pewno trochę dynamiki zostanie ;)
artus
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:46

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: artus »

Żeby szybciej biegać - trzeba biegać. Żeby lepiej pływać - trzeba pływać. Żeby lepiej skakać...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: Arff »

To nie tak że poskaczesz sobie kilka miesięcy i zobaczysz progres wyskoku... tak nie ma przez kilka lat na samym skakaniu można podnieść wyskok góra 10-20cm, a tymi treningami w ciągu kilku tygodni 35cm... tyle że trzeba surowo przestrzegać zasad żeby sobie kolan nie poniszczyć...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
qwert
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:56
Płeć: M

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: qwert »

A ja sadze inaczej niz koledzy powyzej.Najlepsze chyba jednak z tego wszystkeigo sa płotki ktore skacze sie albo na piasku albo na materacu zeby nie zjechac kolan.Druga najlepsza metoda po plotkach sa oczywiscie cwiczenia ze sztanga i nie tylko na silowni:)
GALER.LKR
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: GALER.LKR »

Dla mnie najlepszymi cwiczeniami na wysok. Jest gra na plaży, sprinty itp. w lato. A gdy już nie mozna pograc na plażowce. To różne cwiczenia na materacach(skipy, żabki itp.) tak jak napisał kolega wyżej.

Mam znajomego który zrobil super dunks'a dwa razy. Fakt że skakał ponad metr w góre. Tylko że puźniej mu siadły kolana i mial przerwe z siatkówką. A teraz skacze okolo 90cm.



pozdrówka :P
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: Arff »

Dla mnie najlepszymi cwiczeniami na wysok. Jest gra na plaży, sprinty itp. w lato.
i odpowiedź :P
Arff pisze:Sezon na piachu rzeczywiście poprawia wyskok ale tylko na krótki czas, nie da się go utrzymać... więc to nie ma sensu
czytamy cały temat...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dziku
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:41
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: dziku »

Było już wspomnienie o siłowni i to naprawdę działa. Jeśli masz dobrego trenera na siłowni i ci wskaże ćwiczenia, które nie obciążają mocno stawów, to zobaczysz momentalną poprawę. Powiem tak: po skręceniu nogi, gdy mój wyskok zmalał do 30 cm, gdy zakończyłem rehabilitację, ćwiczyłem 2 mce na siłowni pewien zestaw ćwiczeń (poniżej). I dziś skaczę ok. 55 cm. Po 2 mcach po skręconej kostce. Uważam, że to świetny wynik.
A oto, co robię na siłowni (raz w tygodniu):
- rozgrzeweczka :)
- spięcia na palcach na jednej nodze (teraz już z ciężarem w ręce): 4-5 serii po 25-30 ruchów/nogę
- przysiady ze sztangą (podnoszę ciężar własnego ciała): 4-5 serii po 10-12 ruchów
- martwy ciąg na prostych nogach (80% ciężaru własnego ciała): 4 serie po 10 ruchów
- suwnica 45 stopni (2x ciężar własnego ciała): 5 serii po 10-12 ruchów
I na koniec rozciąganie... Po takich ćwiczeniach ledwo chodzę, a najgorzej jest 2 dni później (gdy 'wychodzą' zakwasy :] )
Oczywiście warunkiem jest dobra technika ćwiczeń, bo jeśli ćwiczenia będą źle robione, zrobisz sobie więcej krzywdy niż pomożesz (szczególnie przysiadami i martwym ciągiem)... Jeszcze raz więc podkreślę: konieczna jest konsultacja trenera (mi te ćwiczenia rozpisał gość 185 cm, 125 kg żywej wagi, a ma ponad 3m zasięgu :o )
antifa_AZS_Olsztyn
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 16:38
Płeć: M

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: antifa_AZS_Olsztyn »

ja robie 300 przysiadów by skakać wysoko.
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: AsRocketman3 »

ja skacze, unoszac jak najwyzej kolana 5x12 podskokow
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: hubert »

Te programy to prawie sam marketing. Ktoś kto niewiele trenował to niezaleznie czy zrobi program czy przysiady to poprawi skoka. Najlepiej popytaj trenera/wuefistę itp.
Trening zależy od: wieku, stopnia wtrenowania, wagi, budowy ciała itp. itd.
Nie wiem czy nie jest ważniejsza wytrzymałość skocznościowa od samego skoka. Zamiast złapać np. 345 i potem bujać się w granicach 330 przez parę minut chyba lepiej caly czas skakac 330-335. Często tak jest u zawodników niewysokich.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
PiotrekAZS
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:09
Płeć: M
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Treningi Skocznościowe

Post autor: PiotrekAZS »

Ja osobiście nie robiłem żadnego treningu tylko w szkole czy na rozgrzewce skakałem sobie do obręczy.Teraz mam 180cm wzrostu i skacze do obręczy zawieszonej na 305cm.
Awatar użytkownika
Makaron5-KSB
Posty: 32
Rejestracja: 2 lis 2007, o 10:48
Płeć: M
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Treningi skocznościowe

Post autor: Makaron5-KSB »

Moim zdaniem trening na siłowni (częsty) odpada w wieku do 21 roku życia. Płec męska rozwija się do 21 roku życia, chcąc grac w siatkówkę potrzebny jest wyskok ale i wzrost. Ćwiczenia na siłowni podobno hamują wzrost.

Ja mam 176 cm i doskakuję prawie do 305. Brakuje mi ok. 3cm.
Teraz mam pytanie. Co robic jeśli w domu nie mam warunków do skakania ? np. sąsiedzi pod spodem.
'masz styl zajebisty ? ja mam zajebistszy !'
Meksykanin
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2008, o 08:21
Płeć: M

Trening skocznosciowy

Post autor: Meksykanin »

Witam jesli będe skakał z połprzysiadu z calej siły do góry i szybkie przysiady itd na lepszą skoczność zahamuje to mój wzrost? i jeszcze rózne przysiady bez sztangi tylko z własna masą ?
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Trening skocznosciowy

Post autor: Kantoro »

Nie, takie ćwiczenia nie zahamują Twojego wzrostu. Pamiętaj o dobrej rozgrzewce!

Pozdrawiam,

Michał.
Leo-Marshall
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2008, o 13:48
Płeć: M

Ćwiczenia na wyskok

Post autor: Leo-Marshall »

Siema
Mianowicie chciałem poruszyć pewien problem. Jakich ćwiczeń używają zawodowi siatkarze do poprawnia wyskoku dosiężnego???
O ile mi wiadomo nie używają oni żadnych Super Dunksów i Air Alertów. Obciążniki na nogi tez odpadają. Znacie jakieś ćwiczenia którtych używają profesnoalisci????
Ostatnio zmieniony 21 maja 2008, o 11:25 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Arff słusznie zauważył, że podobny temat już istnieje.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Ćwiczenia na wyskok

Post autor: Arff »

Pisałem Ci już że W TYM TEMACIE masz wszystko ładnie opisane i tam zadawaj wszelkie pytania na ten temat... bo Mewa będzie zły =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”