Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Lenin212 »

Cześć !!
Czy są jakieś skuteczne sposoby, które pomagają lepiej rosnąć ??
Ja łykam TRAN : rano 2 kapsułki i wieczorem 2 kapsułki i jeszcze intensywnie się rozciągam przed snem i mam nadzieję, że to pomoże .


Czy są inne sposoby na lepszy wzrost ??
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Nagor »

Przywiąż się rękami do poręczy balkonowej a na nogi załóż po 20kg obciążenia... Trochę bez sensu te tematy, bo wzrost da się może trochę skorygować, ale nie da się z 1,60 zrobić 1,90 także jeśli masz niskich rodziców i dziadków to czego byś nie robił będziesz niski, a jak wysokich to będziesz wysoki. W wieku 13 lat ćwiczenia na takie rzeczy są niewskazane, ostatni raz to piszę, jak masz wątpliwości to ćwicz co chcesz... do 20stki.
...
Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Lenin212 »

Jeżeli chodzi o rodziców :
Mój tato ma 185 cm w zrostu, mama 165 cm wzrostu.
Co o tym sądzisz ?
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Nagor »

Podobnie do moich, mama 165 tata 182, ja osobiście mam 178 około, i już chyba nie rosnę. Dużo zależy od dziadków (i babć), a tych miałem niskich.
...
jarek8dywan
Posty: 605
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: jarek8dywan »

tak sobie mysle. to jak musieli wygladac rodzice i dziadkowie Mozdzonka :D ciekawa rodzinka, nie ma co...

a tak powaznie to natury nie oszykasz. ani tran ani actimel nie dzialaja... co bedzie to bedzie, zawsze mozna byc libero.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Arff »

pfff... natury się nie oszuka ??? No co Wy chłopaki, na jakim wy świecie żyjecie ??? :) Wszystko się da... w początkowej fazie dojrzewania znakomite efekty daje HGH, jest on uważany jako środek dopingujący w najczystszej postaci bo u dorosłych powoduje megasuper przyrost masy mięśniowej i zanik mózgu, ale w początkowej fazie dojrzewania "trochę" wspomaga naszą przysadkę mózgową... Środek niestety działa dwutorowo i efekty uboczne są opłakane, a co najważniejsze nieodwracalne, więc nie polecam :D Ale... widziałem na rynku całkowicie naturalne i całkowicie bezpieczne i co najważniejsze dozwolone środki stymulujące przysadkę mózgową do naturalnego wydzielania hormonu wzrostu w celu szybszego uzyskania wzrostu w początkowej fazie dojrzewania... ten specyfik nazywał się chyba Activia HGH night czy jakoś tak i wiąże się z groszowymi wydatkami bo bodaj 30zł za 60kapsów to nie wydatek... nie testowałem tego i nie znam nikogo kto to robił, więc nie zapewniam że to działa :D Tzn ten stymulujący...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: AsRocketman3 »

hehe brzmi prawie jak Activia Danona na jelita :D Arff a na jakim swiecie ty zyjesz, oszukiwanie natury na podawaniu hormonow moze okazac sie tragiczne w skutkach, zwlaszcza w fazie po dojrzewaniu w kazdym badz razie to powazne "leki" zaburzające normalny naturalny wzrost i dojrzewanie i nie wiadomo co po takich lekach ci zostanie juz do konca zycia, w dodatku są bardzo drogie, refundowane sa tylko dla tych ktorzy mają bardzo niski wzrost jak na swoj wiek i nie mają jeszcze skonczonego dojrzewania a jakies activie za 30zł to wg mnie czysta bujda po za tym sam o nich nic nie wiesz. Tyle ile bylo ci dane od natury tyle mniej wiecej urosniesz.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Arff »

Toż przecież to napisałem ;|
Środek niestety działa dwutorowo i efekty uboczne są opłakane, a co najważniejsze nieodwracalne, więc nie polecam :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: prokonstal »

Moja koleżanka (która ma zaledwie163cm) śmieje się, że musi chyba wyjechać do Chin na wyciąganie kości :D
Może spróbuj tego?:)
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: scoobany »

Wg. mnie wzrost jest w pełni uwarunkowany genetyką a jedyne co możesz zrobić to nie zaszkodzić swojemu organizmowi rosnąć oraz dostarczać mu rzeczy niezbędnych do normalnego rozwoju a reszta zależy od genów;]
marcin_r

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: marcin_r »

Owszem wzrost da sie w pewnym stopniu wspomoc bez zadnych hormonow
Ja konczac 15 lat mialem dokladnie 161 cm wzrostu i bylem jakies 8-9 cm nizszy od brata blizniaka co powodowalo u mnie dosyc duze kompleksy ktore zaprowadzily mnie do gabinetu endokrynologa . Całe szczescie lekarz ma swiadomosc ze taki wzrost nie jest niczym nienormalnym i nawet gdybym mial zakonczyc na tych 161 cm to jest to sytuacja normalna i nie poddaje sie leczeniu - a juz na pewno nie wolno podawac STH ktore ma dzialanie lekko kancerogenne i strasznie niszczy watrobe( ze nie wspomne iz w czasach gdy ten hormon uzyskiwano z przysadek zmarlych sporo chorob sie w ten sposob przenosilo)
Poza badaniem na skali wzrostu ktore wykazalo ze majac rodzicow 172 cm i 159 cm powinienem osiagnac jakies 177-180 cm (pod warunkiem ze bylbym jedynym dzieckiem bo blizniacy zasadniczo sa nizsi)lekarz zlecil mi badanie rentgenowskie kosci dloni( nie wiem jak to sie dokladnie nazywa, polecam spytac ortopede). Tak czy siak badanie wykazalo ze mam jeszcze spore rezerwy jezeli chodzi o wzrost
Jako ze w miedzyczasie u mnie i u brata stwierdzono skrzywienie kregosłupa zaczalem gimnastyke korekcyjna i razem z matka cwiczylem dosyc ostro roznego rodzaju sklony plus wiszenie na drazku(ale nie podciaganie sie).W miedzyczasie jadlem troche tranu i przynajmniej staralem sie zeby chodzic spac przed 23-24( bo od 22 wydzielanie STH jest najwieksze, szczegolnie w fazie snu NREM, czyli jego pierwszych 2 godzinach). Koniec koncow od tego okresu uroslem do 182 cm ( brat 185)i mimo z ew tym roku koncze 24 lata to jeszcze rosne(jakies 1 cm rocznie). Generalnie nie wydaje mi sie mozliwe aby oszukac nature i jezeli z tabel lekarskich wynika ze mamy miec 180 cm to ciezko bedzie dobic do 200 cm ale mozna zyskac te pare cm a przy okazji zadziwic kolegow dotykajac calymi stopami ziemi przy sklonie przy prostych, zlaczonych nogach.
Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: Lenin212 »

Dzięki wielkie za post !!
A tak na marginesie ile razy dziennie zażywałeś TRAN >???
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
marcin_r

Re: Wzrost - sposoby na lepszy wzrost :|

Post autor: marcin_r »

Jakos strasznie duzo go nie zazywalem moze jakies 2 tabletki w ciagu dnia, w kazdym razie na pewno nie przekraczalem tego co bylo napisane na opakowaniu.POdobno warto tez zazywac niewielkie ilosci kwasu foliowego. Mysle ze powinienes sie skonsultowac z lekarzem zeby uzyskac specjalistyczna wiedze bo mimo najlepszych checi nie jestesmy w tym zakresie specjalistami
Inna sprawa jest to ze wzrost w duzym stopniu zalezy tez od naszych wczesniejszych przodkow i zdarza sie ze np. moj kuzyn ktorego rodzice maja 193 i 165 cm jest nizszy ode mnie mimo ze moi rodzice maja 173 i 159 cm
A tak w ogole to uwazam ze nie ma sie co przejmowac wzrostem, bo jest to od nas niezalezne i latwo w tym aspekcie popaasc w obsesje. Albo inaczej- poprzez nadmierne myslenie o wzroscie moze sie ujawnic lęk ktory nas przpelnia- tak samo jak u anorektyczek ujawnia sie on poprzez obsesyjne odchudzanie sie .Tak czy siak zycze duzo zdrowia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”