Wzrost, zasięg

Awatar użytkownika
Ciru
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2008, o 20:31
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Ciru »

piłke wsadzam całymi dłoniami!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mate »

Jak na bombardiera w takim wieku to wynik bardzo dobry tylko, że nurtujący problem - brak klubu. Z Przemyśla do Rzeszowa - 80 km, więc nie zbyt duże koszty dojazdu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Nagor »

Jak na kobietę to zasięg i wzrost starczy wg mnie, no może zasięg poprawić odrobinę, poza tym zasięg nie czyni z nikogo zawodnika, można atakować na 2.30 i w 90% obijać ręce i to jest lepsze niż 3.30 zasięg i walić w auty albo dać się blokować.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Kobieta z 3,30 byłaby ewenementem :P Ale coś CI się pomyliło, bo Ciru to mężczyzna/chłopak (niepotrzebne skreślić).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Ciru
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2008, o 20:31
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Ciru »

Zapewniam Cię iż na Swoim zasięgu nie jestem łapany na każdym kroku blokiem a moje piłki wchodzą pewnie w boisko !
Co do Rzeszowa może dojazd faktycznie nie drogi ale teraz licząc, dojazd na treningi + mecze i już się w skali miesiąca robi niezła sumka :/
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Nagor »

Dennis Guilder pisze:Kobieta z 3,30 byłaby ewenementem :P Ale coś CI się pomyliło, bo Ciru to mężczyzna/chłopak (niepotrzebne skreślić).
Nie odpowiadałem Circowi tylko założycielce tematu ;)
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Ciru pisze:Zapewniam Cię iż na Swoim zasięgu nie jestem łapany na każdym kroku blokiem a moje piłki wchodzą pewnie w boisko !
(...)
Nie ma się co irytować. :P Przeczytaj jeszcze raz, bo tu chodziło o to, że technika jest kluczem, a duży zasięg ułatwieniem gry, a nie był to żaden zarzut wobec Twojej osoby.
Nagor pisze:
Dennis Guilder pisze:Kobieta z 3,30 byłaby ewenementem :P Ale coś CI się pomyliło, bo Ciru to mężczyzna/chłopak (niepotrzebne skreślić).
Nie odpowiadałem Circowi tylko założycielce tematu ;)
W takim razie pardonsik. ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Wzrost , zasięg

Post autor: vette11 »

Mam 172 cm wzrostu , łapie 290 cm w ataku , czy to dobry wynik (mam 16 lat) ???
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost , zasięg

Post autor: Kay »

Stary, o ile się nie mylę, to jest już jeden taki temat. Przejrzyj forum zanim coś napiszesz.
AZS Częstochowa
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

Mam 172 cm wzrostu , moj zasieg to okolo 290 cm (mam 16 lat) to dobry wynik Wg was ???
Dodam ze co tydzien chodze na treningi siatkowki
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Powiem tak: jak na wzrost to nieźle, jak na wiek to mało. Ale na szczęście nie (tylko) zasięg się liczy, ale również (przede wszystkim) technika.
Pozdrawiam :D
AZS Częstochowa
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

Kay
Dodam ze na siatce 2,43 wbijam niezle gwozdzie w 5,6 metr , raczej jeszcze troche urosne a znasz moze jakis sprawdzony trening na poprawe wyskoku czy cos w tym stylu ???
pozdro
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Hm... ja bym radził poczekać, aż urośniesz, bo wszelkie tego typu ćwiczenia (na wyskok) mogą hamować wzrost.
Ten temat był poruszony tutaj: http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=73&t=129
Kay pisze: W domu polecam mało hm... "inwazyjne" wznosy na łydkach ( palce i część stopy opierasz na klocku/książce i robisz wznosy używając łydek).
Pozdrawiam
Tutaj kiedyś o tym pisałem.

Wydaje mi się, że również dobre są niektóre elementy z Super Dunk (---> google.pl), ale w mniejszym natężeniu. Polecam również bieganie - strata (ewentualnej) masy, poprawa kondycji i wytrzymałości, no i wzmocnienie nóg. Na początek 15/20 min, a potem stopniowo coraz więcej do ok. 1h
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

Kay
Znalazlem kalkulator wzrostu w internecie , wpisalem potrzebne dane i wyszlo mi ze urosne do 190 cm wzrostu , jak myslisz czy jest to mozliwe ?
Pozdro
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

vette11 pisze:Kay
Znalazlem kalkulator wzrostu w internecie , wpisalem potrzebne dane i wyszlo mi ze urosne do 190 cm wzrostu , jak myslisz czy jest to mozliwe ?
Pozdro
Życzę Ci tego, ale nie wiem czy w 2/3 lata urośniesz 18 cm. Podejrzewam, że może ok. 10cm to spokojnie. Jednak wszystko jest możliwe ;)
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Mate »

18 cm?? Hah. Człowieku może z 5 cm urośniesz jeszcze. Jesteś w takim dojrzewaniu, że rośnięcie nie jest najważniejszym czynnikiem. Dojrzewanie kończy się w wieku 21-23 lat, tylko, że wtedy już tak dużo w organizmie się nie dzieje. Gdybym miał rosnąć jeszcze z 20 cm to miałbym 2 metry :D. Ten kalkulator to ściema. Daj do tego liczydełka link.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

Kay
Przegladajac allegro znalazlem kilka preparatow ktore wydzielaja zwiekszana ilosc hormonu wzrostu a co za tym idzie pewnie szybciej sie rosnie , co o tym sadzisz ???
Pozdro
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

Slyszalem jeszcze ze na wzrost sa dobre wszelkie produkty bialkowe co o tym sadzicie ???
Pozdro
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Nie chcę, żebyś brał mnie za eksperta, bo nim nie jestem. :P Jeśli chodzi o preparaty to proponuje skonsultować się z lekarzem ( lub farmaceutą :P) Tak na poważnie to skoro natura Ci nie dała wzrostu, to raczej nic tego nie zmieni, a takimi substancjami to można sobie tylko zaszkodzić...
Pzdr

PS.
Nie pisz kilku postów po sobie, tylko edytuj jeden, bo admini będą karcić ;)
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Jeśli miałeś już w swoim życiu taki okres, że potrafiłeś w miesiąc zyskać 2,3 cm to mając 172 cm będziesz miał ostatecznie maksymalnie ze 178. Jeśli nie miałeś takiej sytuacji (mało prawdopodobne zważywszy na to, że masz 16 lat, ja miałem to mając 13), to powinieneś podskoczyć do 180+. Ale 190 mieć nie będziesz.

Co do zasięgu. Jeśli grasz rekreacyjnie, to nie tak źle, ale jeśli masz większe ambicje to jednak nieciekawie. Małgorzata Niemczyk mając też 172 cm miała ponoć 307 cm zasięgu. Niby profesjonalistka, ale kobiety zasadniczo gorzej skaczą ;) Nie radzę jednak kombinować ze sztangą czy preparatami. Tak jak pisali poprzednicy: wzniosy, przysiady (bez sztangi, niby nic, ale zrób więcej a też poczujesz nogi) i bieganie, najlepiej długimi krokami, bo mniej się męczysz, a bardziej mięśnie nóg obciążasz (nie jest to potwierdzone lekarsko, bardziej moje osobiste doświadczenie).

Znaczenie ma też waga. Taka optymalna dla Twojego wzrostu to 60, chyba, że jesteś szerszy. Ale jeśli ważysz więcej, to nie radzę iść na dietę, tylko jeść tyle samo, ale za to ćwiczyć więcej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: vette11 »

W wiwku 12 lat mialem 150 cm a teraz mam 16 i 172 cm ;)))
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

A więc miałeś, co oznacza, że do 180cm raczej już nie dojedziesz. Ale na pocieszenie powiem, że Świderski najmocniej nogi trenował w liceum, i ze 193cm wzrostu ma 354 zasięgu, więc przy dużej pracy możesz co nieco w tej kwestii osiągnąć.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Dennis Guilder pisze:A więc miałeś, co oznacza, że do 180cm raczej już nie dojedziesz. Ale na pocieszenie powiem, że Świderski najmocniej nogi trenował w liceum, i ze 193cm wzrostu ma 354 zasięgu, więc przy dużej pracy możesz co nieco w tej kwestii osiągnąć.
Tak, tylko, że przed 30 miał operację kolan...
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Guilder »

Obaj możemy tylko spekulować, co było przyczyną tej operacji. Jeśli liceum to za wcześnie to kiedy? I nie mówię tu o jechaniu na maksa, tylko o mądrym treningu. Można spytać o poradę trenera, on musi wiedzieć jak się wzmacniać nie robiąc sobie krzywdy. Z resztą napisałem wcześniej, że sztangę trza sobie na razie odpuścić. A kolana to niestety przykra norma. Każdemu prędzej czy później nawalą...
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

Każdy trening na wyskok obciąża kolana, bądź kręgosłup... niezależnie czy jest to jakiś super dunk czy zwykłe wznosy na palce, niekoniecznie bezpośrednio, nawet z tego powodu że samo skakanie, wyższe niż naturalne, bardzo obciąża stawy... każdy zawodowy siatkarz, na emeryturze, ma kolana 70ciolatka bez względu na to jak ten wyskok trenował i czy w ogóle trenował... różnica jest tylko w tym kiedy na tą emeryturę pójdzie ;p
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Core »

Jak sądzicie, ile w przyszłości, po spędzeniu trochę czasu na siłowni etc. może sięgnąć licealista, który aktualnie ma około 65 cm naturalnego wyskoku i bez dużego wysiłku sięga 305-310 cm? Wydaje mi się, że parametry całkiem niezłe, jak na ten wiek, czyli 17-18 lat.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Kay »

Core pisze:Jak sądzicie, ile w przyszłości, po spędzeniu trochę czasu na siłowni etc. może sięgnąć licealista, który aktualnie ma około 65 cm naturalnego wyskoku i bez dużego wysiłku sięga 305-310 cm? Wydaje mi się, że parametry całkiem niezłe, jak na ten wiek, czyli 17-18 lat.
Ważny jest tutaj wzrost, a 65 cm bez treningu to nieźle :D
AZS Częstochowa
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: Arff »

Core pisze:Jak sądzicie, ile w przyszłości, po spędzeniu trochę czasu na siłowni etc. może sięgnąć licealista, który aktualnie ma około 65 cm naturalnego wyskoku i bez dużego wysiłku sięga 305-310 cm? Wydaje mi się, że parametry całkiem niezłe, jak na ten wiek, czyli 17-18 lat.

Jak na grę amatorską to parametry wystarczające... na zawodowstwo nie ma jednak co liczyć, bo tam, w tym wieku 340cm osiągają raczej wszyscy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
osnazfsb

Re: Wzrost, zasięg

Post autor: osnazfsb »

Nagor pisze:
Dennis Guilder pisze:Kobieta z 3,30 byłaby ewenementem :P Ale coś CI się pomyliło, bo Ciru to mężczyzna/chłopak (niepotrzebne skreślić).
Nie odpowiadałem Circowi tylko założycielce tematu ;)
Mireya Luis -3.39
Regla Torres- podobno nawet 3.42 (zreszta to najlepesza siatkarka XX wieku :D)
Jeszcze pare Kubanek miało zasieg koło 3.30 - głownie z tej złotej druzyny 1992-2000

To tak zeby pokazac ze sa takie zawodniczki i oczywiscie pochodza z Kuby. Obi mogłyby spróbowac gryz panami przynajmneij jesli chodzi o zasieg w ataku a pare w łapce tez miały dobra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”