Obuwie

dalenka
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2009, o 12:26
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: dalenka »

Kupilam Asics Gel Beyond MT dla kobitek i musze powiedziec ze sa niesamowicie wygodne, trzymaja kostke super :)
Polecam jak najbardziej :)
Kupione na znanym portalu na a ;)
kazama
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2010, o 23:12
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: kazama »

mam pytanie, czym charakteryzują się Mizuno Lightning Wave 6 i Asics Sensei 3?
Chciałbym poznać plusy i minusy obu par ;)
Dodatkowe pytanie, to jakie buty polecacie na rozegranie i jakie na przyjęcie?
Pozdrawiam
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kuba14 »

Co do Mizuno mogę Ci powiedzieć że buty są naprawdę dobre tzw:
-są lekkie,
-dobrze trzymają kostkę,
-nie ślizgają się,
-fajnie wyglądają :D
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KadrO »

Kuba14 pisze:Co do Mizuno mogę Ci powiedzieć że buty są naprawdę dobre tzw:
-są lekkie,
-dobrze trzymają kostkę,
-nie ślizgają się,
-fajnie wyglądają :D
Z Asicsami (Sensei) jest podobnie. Dobrze trzymają kostkę, nie ślizgają się i fajnie wyglądają. Tyle że wygoda jest już dużo lepsza w Beyondach, a do tego są dość ciężkie.
kazama
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2010, o 23:12
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: kazama »

a co powiecie na temat Mizuno Wave Tornado?
KrisJumpstyle
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2010, o 16:34
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KrisJumpstyle »

Co to za model w którym gra Antiga?? Ostatnio gra w Optifitach ale na meczu z Resovią miał te. Na stabile mi to nie wygląda. Niestety lepszego zdjęcia nie znalazłem.
http://www.assecoresovia.pl/gfx/resovia ... 094900.jpg
kazama
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2010, o 23:12
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: kazama »

Jaką macie opinię na temat Mizuno Wave Tornado 5?
Czekam na odpowiedź ;)
bednar94
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2008, o 11:25

Re: Obuwie

Post autor: bednar94 »

Tak więc , mam pytania dotyczące modelu butów ASICS (bo tyle udało mi sie uchwycić), których używał GROZER w meczu z Polska w tej edycji Ligi Światowej. Były to buty za kostkę, całe czarne z białymi paskami asicsa. Prosze o linki lub chociaż nazwe :P

fotka : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/638 ... 2e11c.html
mijao55
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2011, o 16:40
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: mijao55 »

Czy ktoś mógółby polecić mi model butów Asics lub Mizuno, nadający się dla dziewczyny? Najlepiej z ,,wyższą" podeszwą, dobrze amortyzującą po wyskoku. Mogą być za kostkę. Z góry dziękuję za wszytkie opinie i uwagi :D :)
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Stelmach »

asics GELBURST 2

http://en.item.rakuten.com/mizoguchisports/10005170/


Piękne buty ale....1Nie wiem czy je dostane w polsce (raczej wątpie)
2NIe mam pojęcia ile kosztują (nie ogarniam tej strony chińskiej
3Jak bym je musiał sprowadzać z chin ile by mnie to kosztowało ????????????????????????????????
artur1510
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2011, o 16:05
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: artur1510 »

witam . czy ktoś z was miał buty Asics Gel Task Mt ? polecacie , odradzacie te buciki ? czy model z poprzedniej kolekcji różni się od najnowszej kolekcji ? na pierwszy rzut oka różnią się tylko kolorystyką ... czy inne buty np. Asics Beyond MT lepiej chronią kostkę ? ogólnie to zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami . chodzi mi głównie o lepsze zabezpieczenie kostki .
proszę o radę . z góry dzięki za odpowiedź ;)
Nerth
Posty: 21
Rejestracja: 3 maja 2010, o 16:06

Re: Obuwie

Post autor: Nerth »

Nowsze modele różnią się generalnie tylko kolorem.

Jeśli chodzi o stabilizację kostki, to Taski < Beyondy.
dalenka
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2009, o 12:26
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: dalenka »

Mijao55 jakis czas temu kupilam Asics Beyond MT dla kobitek i sa super, bardzo lekkie i dobrze trzymaja kostke, przy tym podeszwa jest chyba z tych wyzszych. Dalam 245 zl na znanym portalu na A ;) Przyszly po 2 dniach. Jak masz juz buty Asics to bierz ten sam rozmiar pasuja idealnie (sprawdz ile masz cm bo rozmiarowka damska i meska sie rozni) ja sie nerwowalam troche bo butow nigdy przez neta nie kupowalam, i balam sie ze pasowac nie beda, ale sa idealne :)

Artur1510 ja polecam Asics Beyondy MT, wczesniej mialam niskie asics rockets czy jak one tam mialy, i musze powiedziec ze MT fajnie stabilizuja kostke i sa wygodne i lekkie, no i przczepnosc super, do tego nie sa takie drogie :)

Kazdy ma swoje zdanie na temat butkow, no i raczej sie nie ma 2 par butow w tym samym czasie, a jak sie nowe kupuje to stare sa juz zdezelowane i wkladka amortyzacyjna sie splaszcza to nowe buty zawsze wydaja sie lepsze od poprzednich ;)
Powodzenia zycze :)
Szympek192
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:26
Płeć: M

Mizuno lightning 6 czy Asics beyond 3

Post autor: Szympek192 »

Witam!
Mógłby ktoś przedstawić + i - tego obuwia ?
Kto jakie poleca?
Proszę o pomoc bo zamierzam zakupić. Oba ponad kostkę!
Obuwie przeznaczone dla 14 latka - 180cm gram na pozycji atakujący, wyskoku nie wiem ile mam bo nie mierzyłem nigdy, ale dość wysoko.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, o 22:39 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przecież jest już temat o butach! Nie będziemy do każdego modelu załadać nowego tematu.
Pitrus
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2011, o 16:35
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Pitrus »

Siema. A co myślicie na temat Sensei 3???? Tylko chodzi mi o zwykłą wersję (nie MT), tą krótszą...co o niej sądzicie? Dobry wybór? Gra się w nich lepiej?
sliiw
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2011, o 17:03
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: sliiw »

ja osobiscie gram w ASICS GEL TASK MT i jestem z nich bardzo zadowolona :D
ale powoli mysle o zmianie ich na NIKE ZOOM BB III i mam pytanie czy kotos ma juz moze z tymi butami do czynienia? ;) jesli tak to byla bym wdzieczna za jakikolwiek komentarz to tego rodzaju butow ;)
Kuba14
Posty: 34
Rejestracja: 9 cze 2010, o 20:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: Kuba14 »

Siema,
Jaki model butów ma Bartman?

http://delectabydgoszcz.pl/index.php/ga ... 5#category
Za pomoc z góry dzięki
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: KadrO »

Nike Zoom Hyper Fuse, za cenę w okolicach 340 zł.
agata2140
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 13:35
Płeć: K

Re: Obuwie

Post autor: agata2140 »

Ja gram w asics sensei 3 i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej grałam w mizuno lighting 5 i czuję dużą różnicę jeśli chodzi o sztywność buta. Zdecydowanie polecam, dobrze trzyma stopę, jest stabilny.






Pozdrowienia z kosmosu ;)
karlo3
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 16:30
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: karlo3 »

A co myślicie na temat butów Nike The Overplay V, co prawda są to buty przeznaczone do kosza i z tego co wiem nie mają żadnych systemów ale są podwyższone tzn. za kostkę więc może dały by rade też w siatkówce, dodam, że gram amatorsko raz lub czasem dwa razy tygodniowo, a poza tym czysto wizualnie są niczego sobie szczególnie w biało niebieskim kolorze.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
Witam
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2011, o 14:27
Płeć: M

Obuwie

Post autor: Witam »

[tu była reklama]
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, o 16:05 przez Ted, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: reklama
Witam
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2011, o 14:27
Płeć: M

Buty do siatkowki

Post autor: Witam »

post usunięty
Ostatnio zmieniony 8 maja 2011, o 11:32 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: jeśli jeszcze raz wrzucisz ten sam post mimo, że został już 3 razy usunięty dostaniesz ostrzeżenie...
minio
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:23
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: minio »

Witam. W jakich butach gra na tym zdjeciu Fabian Drzyzga?
http://www.plusliga.pl/gallery/lst_page ... zęstochowa

Chodzi mi o zdjecie 34.
encebence
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:52
Płeć: M

Obuwie - Pytanie.

Post autor: encebence »

Witam
Mam zamiar kupic buty do siatkowki do maksymalnie 60zł.Znalazlem 3 fajne oferty i nie wiem ktore buty sa lepsze.

1 Oferta: http://img24.imageshack.us/img24/1380/asset18472386.jpg

2 Oferta: http://imageshack.us/m/215/9117/asset21506140.jpg

3 Oferta: http://imageshack.us/m/402/3973/imgphpb.jpg


Jezeli macie jakies dobre oferty to podajcie link do nich :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Obuwie - Pytanie.

Post autor: lucass90 »

Osobiście doradzałbym zaoszczędzenie jeszcze trochę kasy i kupienie butów za kostkę. Pierwszy link który podałeś, to buty kompletnie nie do siatkówki, tylko jakieś skejtowskie buciory. Pozostałe dwie propozycje, to trampostrzały nadające się co najwyżej do biegania na WF-ie.
Dla Twojego zdrowia najlepiej będzie, jeśli jeszcze wstrzymasz się z zakupem i do tej sumy którą masz, dołożysz jeszcze trochę... A okazji szukaj raczej na allegro, tam zawsze można trafić na coś fajnego po okazyjnej cenie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obuwie - Pytanie.

Post autor: Guilder »

lucass90 pisze:Osobiście doradzałbym zaoszczędzenie jeszcze trochę kasy i kupienie butów za kostkę. (...)
Na pewno zgodzę się, że dobrze by było zaoszczędzić trochę więcej kasy. Ja na każde kolejno buty do gry wydaję niestety 150zł+ , bo żadne tańsze mnie nie satysfakcjonują. Co oczywiście nie oznacza, że nie można znaleźć dobrych butów za np. stówę. Jest to jednak dosyć trudne.

Natomiast sceptyczny jestem co do butów za kostkę. One w jakimś tam małym stopniu zabezpieczą przed urazami kostki, ale po dłuższym graniu w nich wystąpi duże ryzyko kontuzji tych partii ciała, jeśli przestawimy się z powrotem na zwykłe obuwie. Wynika to z tego, że mięśnie w okolicach kostki, które pracują teraz normalnie, przy grze w obuwiu za kostki są przez owe buty wyręczane. A ciało ludzkie jest na tyle złośliwe, że nieużywany mięsień zanika, robi się coraz słabszy. Wówczas, jak osłabnie, a znów będzie potrzebny, występuje pewna obawa przed kontuzją kostki. Pisał kiedyś o tym kto inny, bodajże Arff.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: lucass90 »

Pierwsze słyszę, by obuwie za kostkę doprowadzało do zaniku mięśni... :| Siatkówkę trenuję już, bez mała, 11 lat i zawsze grałem w tego typu butach. Moja najcięższa kontuzja to nadwyrężony achilles. Jakieś 6 lat temu.
Ściągacze i innego typu usztywniacze osłabiają daną partię mięśnia/ścięgna, to wiem. Ale żeby buty... Nie sądzę, choć oczywiście ekspertem nie jestem ;)
Moje siatkarskie obuwie, to Adidas Pro-Model 08(zdaje się, że Grozer też w takich gra) i Nike Air Flight Soarin. Polecam szczególnie te drugie, które są genialnie dopasowane do kształtu stopy i kostki. Są leciutkie i bardzo dobrze chronią przed zwichnięciem (mnie ochroniły już wielokrotnie). No i przy tym w ogóle nie obcierają, nawet na początku. Oczywiście jeśli nie kupimy sobie zbyt małego rozmiaru ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
encebence
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:52
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: encebence »

Jak myslicie czy na razie moge w takich grac? : (wybieram sie jutro na nabor do Delecty Bydgoszcz) Obrazek
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Obuwie

Post autor: lucass90 »

Te buty nadają się raczej bardziej do halówki, niż siatkówki. Jednak jeśli będzie Ci w nich wygodnie, budżet masz ograniczony, a potrzebujesz jakiś buciec na jutrzejsze testy, to bierz co uważasz za stosowne ;) Tylko radzę Ci, byś później jednak odłożył sobie na coś powyżej kostki.

P.S.: Buty na testy w barwach klubu, sprytnie ;)

Pozdrawiam i powodzenia!
AZS CZĘSTOCHOWA!
encebence
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:52
Płeć: M

Re: Obuwie

Post autor: encebence »

wiem wiem :) dzieki za odpowiedz.
Zbieram ciągle kaske :P teraz bede mail kase bo dostane troche z PIT'u :) jak każdy.

Macie moze jakies linki do fajnych butów za kostke?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”