Predyspozycje do siatkówki

Kamil505
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2010, o 18:25
Płeć: M

Predyspozycje do siatkówki

Post autor: Kamil505 »

Nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale mam pytanie. Otóż zamierzam się od następnego roku szkolnego zapisać na siatkówkę. Na razie gram już w miarę przyzwoicie, gdyż trochę na w-fie trenowaliśmy, no i sam też trochę próbowałem. No więc przejdę do sedna sprawy:

- wiek: 13 lat (skończę 14 w maju)
- wzrost: 179 cm
- ręką dosięgam na stojąco ok. 230 cm
- zasięg w ataku ok. 290 cm (bloku nie mierzyłem)

I nie jestem pewien czy z takimi "statystykami" mogę spróbować pograć w siatę. Wyskok chyba mam dobry, nie znam osoby w moim wieku, która by tyle skakała :) Jak myślicie, mam dobre warunki?
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Predyspozycje do siatkówki

Post autor: ludi14 »

Próbować zawsze możesz :-)
Wzrost masz dobry, zasięg ci sie polepszy.Zacznij trenować w klubie, wybij już teraz sobie z głowy szatange, w lato graj dużo w siatke na plaży.reszta to już kwestia talentu czysto siatkarskiego i szczęścia.
Kamil505
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2010, o 18:25
Płeć: M

Re: Predyspozycje do siatkówki

Post autor: Kamil505 »

Dzięki, myślałem, że jestem trochę za niski, bo chciałbym grać jako atakujący. Zapiszę się do jakiegoś klubu i zobaczę co z tego wyjdzie.
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Predyspozycje do siatkówki

Post autor: ludi14 »

Masz dopiero 14 lat , urośniesz jeszcze.Mój kolega w wakacje urosnął 10 cm.Nie nastawiaj się na grę na danej poycji - może się okazać że masz smykałkę na inną pozycje.
Kamil505
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2010, o 18:25
Płeć: M

Re: Predyspozycje do siatkówki

Post autor: Kamil505 »

Muszę spróbować, bo kocham siatę i odkąd poszedłem do gimnazjum mamy takiego nauczyciela w-fu, co tylko gramy w nogę i w dwa ognie.
Kotul
Posty: 11
Rejestracja: 31 gru 2009, o 14:06
Płeć: M

Re: Predyspozycje do siatkówki

Post autor: Kotul »

Szara Polska rzeczywistość na wf grają w dwa ognie, dzieci z nadwagą i nieletni palacze za blokami ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”