Uderzanie w siatkę!

avacs
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2010, o 14:35
Płeć: M

Uderzanie w siatkę!

Post autor: avacs »

Witam! Zacznę od tego że mam 13 lat 170 cm wzrostu i 74 cm wyskoku dosiężnego,ale i tak przy ataku często zahaczam ręką o siatkę , chodź i tak piłka bardzo ładnie siada w boisko .Co może być tego przyczyną? Czyli mój zasięg to około 2.90 ;)
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: awesome »

Prawdopodobnie źle oceniasz swoją odległość od siatki albo rozgrywający rozgrywa Ci piłki nad taśmę.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: Mate »

Mam podobny problem, ale zahaczenie ręki o siatkę zdarza mi się tylko wtedy, gdy piłkę dostaję na siatkę. A może chcesz za bardzo piłkę ściągnąć i zahaczasz??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: Nagor »

A może atakujesz z ugiętej ręki? Często jak dostanę za nisko piłkę i atakuję z ugiętej to też wpadam.
...
Nowy
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:02
Płeć: M
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: Nowy »

Mate pisze:Mam podobny problem, ale zahaczenie ręki o siatkę zdarza mi się tylko wtedy, gdy piłkę dostaję na siatkę. A może chcesz za bardzo piłkę ściągnąć i zahaczasz??
zapewne to jest problem, że chcesz w***ić kołka, to i zahaczasz... młodzieńcza fantazja :)
Wotex
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2010, o 20:27
Płeć: M

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: Wotex »

3 warunki, które musisz spełnić, aby dobrze atakować:
1. Piłka MUSI być rozegrana 0,5-1m od siatki (nawet dalej, bo lepiej dalej, niż za blisko);
2. Dobre dojście do piłki i wyskok w tempie;
3. Zatrzymać rękę tuż po uderzeniu. To jest najważniejsze! Wcale nie uderzysz mocniej, jeżeli machniesz ręką w dół jak cepem, niż gdybyś zatrzymał rękę i wspomógł ramię szybkim nadgarstkiem.
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: awesome »

3. Zatrzymać rękę tuż po uderzeniu. To jest najważniejsze! Wcale nie uderzysz mocniej, jeżeli machniesz ręką w dół jak cepem, niż gdybyś zatrzymał rękę i wspomógł ramię szybkim nadgarstkiem.
Tu bym się nie zgodził, ja macham ręką "jak cepem" i nie dotykam ręką siatki, bądź po niej nie atakuje. To kwestia wyczucia swojej pozycji, odległości od sieci bo nie ma sztywnych "widełek" odległości od siatki. Praktyka czyni mistrza.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ziolakzl
Posty: 34
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 15:12
Płeć: M
Kontakt:

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: ziolakzl »

Poprawnie technicznie jest zatoczenie ręką po ataku "młynka". Co do uderzania ręką w siatkę: Tak jak już mówiono prawdopodobnie chcesz ściągnąc piłkę. Lepiej jest zaatakowac EFEKTYWNIE niż EFEKTOWNIE.
:)
bananTRN
Posty: 82
Rejestracja: 19 maja 2010, o 08:58
Płeć: M
Lokalizacja: Toruń

Re: Uderzanie w siatkę!

Post autor: bananTRN »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 sty 2011, o 11:58 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”