Jedzenie po treningu lub meczu

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: Mate »

mam pytanie co nalezy jesc po treningu lub meczu? Bo np. niektorzy odrazu otwieraja lodówkę i biora co sie da.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: Antos »

Ja to pije mleko bo ma duzo wapnia i chyba bialka co jest dobre na kosci. Czestym bledem jest picie alkoholu ktory wyplukuje witaminy i czlowiek wtedy krzywo rosnie.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: Arff »

Ja po treningach handballa biorę HMB i piję zdrowit Activ albo tigera :P a co do jedzenia to jem to co zwykle...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: GrindkamiL »

tigera?z tego co wiem zawiera kofeine ale moze sie myle.jesli nie to sportowiec nie powinien go pic..ja przed treningiem ok godzine staram sie zjesc obiad bogaty w weglowodany np makaron..daje kopa.po meczu/treningu sok pomidorowy,banany,woda,gorzka czekolada
nie siłą lecz rozumem
osnazfsb

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: osnazfsb »

Po treningu najlepszy jest browar bo uzupelnia elektrolity i pozwala rozluiznic miesnie oraz rozrzedzic kwas mlekowy;)
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: GrindkamiL »

a do browca jeszcze zajarać trzeba xD
nie siłą lecz rozumem
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: szyderca »

GrindkamiL pisze:a do browca jeszcze zajarać trzeba xD
A czy przypadkiem Ty za mlody nie jestes na browar czy na (za)jaranie? Zawsze mozna powiedziec, ze telewizja klamie, pismacy klamia, ale jestem przekonana, ze media te informowaly iz browar i (za)jaranie jest dla przebijaczy przez siatke, ktorzy ukonczyli 18 lat. Twoj profil mowi co innego...

Dlatego proponuje uzupelniac plyny "innymi" izotonikami
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: GrindkamiL »

owszem jestem za mlody i jako mlody sportowiec nie praktykuje ani palenia ani alkoholu.zartobliwie nawiazalem do poprzedniego posta
nie siłą lecz rozumem
osnazfsb

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: osnazfsb »

szyderca pisze:
GrindkamiL pisze:a do browca jeszcze zajarać trzeba xD
A czy przypadkiem Ty za mlody nie jestes na browar czy na (za)jaranie? Zawsze mozna powiedziec, ze telewizja klamie, pismacy klamia, ale jestem przekonana, ze media te informowaly iz browar i (za)jaranie jest dla przebijaczy przez siatke, ktorzy ukonczyli 18 lat. Twoj profil mowi co innego...

Dlatego proponuje uzupelniac plyny "innymi" izotonikami
No dajcie spokój chyba nikt rozsadny nie wział mojej porady ze piwo ma po treningi tylko dobroczynne skutki na powaznie :D
Choc osobiscie i tak uwazam ze lepeij truc sie browarem niz jakimis Tigerami czy iiny Red Bullami
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: GrindkamiL »

no ja nie wzialem ale szyderca chyba wzial :/ od piwa nikt nie umarl,siatkarze tez pija mowie o seniorach choc w umiarkowanych ilosciach.ale od kazdej zasady sa wyjatki ;] wracajac do piwa naturalnie nikt nie powinien pic przed/po meczu/treningu..
Ostatnio zmieniony 8 gru 2007, o 14:13 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po raz kolejny (trzeci) "nie" z czasownikami piszemy osobno
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
skyy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2008, o 00:27
Płeć: M

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: skyy »

co do żywienia i diety treningowej załączyłem linki mam nadzieje że wyjaśni co jeść i jak jeść
http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/zyw ... orcie.html
http://mlodziez.optymalni.one.pl/?stron ... ykul&nr=34
I love This game
patryk141993-14
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2007, o 19:23
Płeć: M

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: patryk141993-14 »

Jeśli chodzi o sprawe redbuli itp. to każdy lekarz wam powie, że red bull, tiger czy inne napoje tego typu to największe świństwo jakie może byc. Daje wiecej siły tylko na chwilę i szkodzi organizmowi. Można to wypic raz dwa razy na miesiac ale nie po kazdym treningu. Już lepiej faktycznie się piwa napic. Jeśli chodzi o jedzenie po treningu to ję normalną kolację (zazwyczaj kanapki) i pije wode i herbate>>>>>>
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: Kantoro »

Do picia polecane są napoje IZOTONICZNE typu Isostar (wg. naukowców najlepszy), Gatorade czy Powerade. Można za niewielką kasę przygotować sobie taki napój samemu w domu, a wszystko czego potrzebujemy do jego sporządzenia powinno znajdować się w każdej kuchni. :) Jak napisał kolega, napoje taurynowe są niekorzystne i dają efekt amoniaku dla ciężarowców (chwilowe pobudzenie). w większej ilości niezdrowe.

Co do jedzenia - nie za dużo, ale często. Poza tym produkty bogate w węglowadany. Przed treningam unikać produktów ciężkostrawnych. Po treningu polecam dobrą czekoladę pełnomleczną. :)

Pozdrawiam,

Michał.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: hubert »

Kantoro pisze:Do picia polecane są napoje IZOTONICZNE typu Isostar (wg. naukowców najlepszy), Gatorade czy Powerade. Można za niewielką kasę przygotować sobie taki napój samemu w domu, a wszystko czego potrzebujemy do jego sporządzenia powinno znajdować się w każdej kuchni. :) Jak napisał kolega, napoje taurynowe są niekorzystne i dają efekt amoniaku dla ciężarowców (chwilowe pobudzenie). w większej ilości niezdrowe.

Co do jedzenia - nie za dużo, ale często. Poza tym produkty bogate w węglowadany. Przed treningam unikać produktów ciężkostrawnych. Po treningu polecam dobrą czekoladę pełnomleczną. :)

Pozdrawiam,

Michał.
A teraz weź isostara i policz ile ma mg składników mineralnych na litr. Następnie kup pięc razy tańszą wodę mineralną wysoko zmineralizowaną i zrób to samo. Zdziwisz się mocno. Marketning robi swoje. Dlaczego więc zawodnicy piją Isotoniki ?
Ano dlatego, że ma jeszcze węglowodany łatwoprzyswajalne i od razu wszystko jest wymieszane.
Od czasu zakończenia przygody z siatkówką przerzuciłem się na bieganie długodystansowe a tam napoje są jeszcze bardziej ważne. Nie ma żadnej różnicy czy wypiję iso coś tam czy wodę mineralną i zakąszę czymś łatwoprzyswajalnym np. rodzynkami/daktylami i bananem (potas na skurcze).
Tak więc trochę zdrowego rozsądku i nie napalania się na reklamy. :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Jedzenie po treningu lub meczu

Post autor: Kay »

hubert pisze:
A teraz weź isostara i policz ile ma mg składników mineralnych na litr. Następnie kup pięc razy tańszą wodę mineralną wysoko zmineralizowaną i zrób to samo. Zdziwisz się mocno. Marketning robi swoje. Dlaczego więc zawodnicy piją Isotoniki ?
Ano dlatego, że ma jeszcze węglowodany łatwoprzyswajalne i od razu wszystko jest wymieszane.
Od czasu zakończenia przygody z siatkówką przerzuciłem się na bieganie długodystansowe a tam napoje są jeszcze bardziej ważne. Nie ma żadnej różnicy czy wypiję iso coś tam czy wodę mineralną i zakąszę czymś łatwoprzyswajalnym np. rodzynkami/daktylami i bananem (potas na skurcze).
Tak więc trochę zdrowego rozsądku i nie napalania się na reklamy. :)
Jak dobrze czasem skorzystać z doświadczenia bliźnich... Cenne informacje ! Wielkie dzięki ! :D
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”