Wykorzystanie elementów siatki

Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Wykorzystanie elementów siatki

Post autor: Skalar121 »

Gdzieś kiedyś wyczytałem taką przepis (już nie jestem pewny czy czegoś nie pomyliłem), że w plażówce zawodnik może wykorzystać np przy wyskoku do ataku linki naprężające siatkę czy podtrzymujące słupki, tzn. że może się ich złapać gdy skacze do piłki. Nie wiem czy czegoś nie pomyliłem albo może źle zrozumiałem przepis, ale chciałem zapytać czy jest to prawda i czy jest to dozwolone również w siatkówce halowej? Chodzi mi o te linki które znajdują się już poza obszarem siatki obramowanym antenkami.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
Matthias
Posty: 16
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poland
Kontakt:

Re: Wykorzystanie elementów siatki

Post autor: Matthias »

9.1.3 ODBICIE Z POMOCĄ
Wewnątrz pola gry zawodnikowi nie wolno korzystać z pomocy partnera lub dowolnego przedmiotu w celu dosięgnięcia piłki. Jednakże zawodnik znajdujący się w sytuacji, w której może popełnić błąd ( dotknięcie siatki, przekroczenie linii środkowej boiska itp. ), może być zatrzymany przez partnera.

Czyli nie wolno zawodnikowi kożystać nawet z naciągów siatki.
--
Ze sportowym pozdrowieniem,
Maciej
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Wykorzystanie elementów siatki

Post autor: Skalar121 »

ale już po odbiciu piłki przez zawodnika dotknięcie tych elementów jest dozwolone przynajmniej jeśli chodzi o plażówkę nie wiem jak to jest z odmianą halową?
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Wykorzystanie elementów siatki

Post autor: Karolina »

12.3.2 KONTAKT Z SIATKĄ
Po odbiciu piłki zawodnik może dotknąć słupka, linki czy innych przedmiotów znajdujących się poza całą długością siatki pod warunkiem, że nie ma to wpływu na grę.

Tak to jest z odmianą halową :)
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
modemicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2012, o 19:48
Płeć: M

Zasada

Post autor: modemicz »

Witam!
Mam pytanie. Otóż grając dzisiaj wywiązała się kłótnia: kolega zerwał siatkę (obniżył ją sobie, nie dotykając górnej taśmy). Tłumaczył się tym, że nie zaatakował, tylko zplasował, i próbował nam wmówić, że jest to zgodnie z przepisami. Czy tak rzeczywiście jest?
Ostatnio zmieniony 21 lip 2012, o 01:16 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: temat przeniesiony w odpowiednie miejsce
ja123
Posty: 97
Rejestracja: 6 cze 2010, o 19:59
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Zasada

Post autor: ja123 »

post usunięty
Ostatnio zmieniony 21 lip 2012, o 01:15 przez nikt wazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu
W Jastrzębiu w kółko zielono-czarno i żółto
kowalski89
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2010, o 12:33
Płeć: M

Re: Wykorzystanie elementów siatki

Post autor: kowalski89 »

Kazde przebicie pilki w strone przeciwnika za wyjatkiem bloku i zagrywki jest atakiem. Tak wiec argument o plasowaniu tu nie zadziala. Co do dotkniecia siatki to zawodnik moze dotykac siatki o ile nie ma to wplywu na gre. Dodatkowo jezeli kolega by zrobil cos takiego na meczu zostalo by to zakwalifikowane jako niesportowe zachowanie i ukarane zolta kartka. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”