blokowanie piłki

Bruno
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2012, o 14:32
Płeć: M

blokowanie piłki

Post autor: Bruno »

Witam i mam pytanie do sędziego.
Przy odbiorze zagrywki piłka przelatuje na stronę drużyny przeciwnej, środkowy bloku atakuje piłkę dwoma rękami( jak przy bloku)i piłka trafia w górną taśmę i zostaje na stronie atakującego.Ten sam zawodnik podbija drugi raz piłkę i drużyna wykonuje trzy odbicia jak od prawidłowego bloku. Czy jest to prawidłowe zagranie. ???
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: blokowanie piłki

Post autor: therion »

Bruno pisze:Witam i mam pytanie do sędziego.
Przy odbiorze zagrywki piłka przelatuje na stronę drużyny przeciwnej, środkowy bloku atakuje piłkę dwoma rękami( jak przy bloku)i piłka trafia w górną taśmę i zostaje na stronie atakującego.Ten sam zawodnik podbija drugi raz piłkę i drużyna wykonuje trzy odbicia jak od prawidłowego bloku. Czy jest to prawidłowe zagranie. ???
Jeżeli tak jak napisałeś, zawodnik tą piłkę atakuje, to jest to błąd podwójnego odbicia, natomiast jeżeli blokuje, to błędu nie ma.

13.1.1 Każde zagranie, w wyniku, którego piłka kierowana jest na
stronę przeciwnika – z wyjątkiem zagrywki i bloku – jest
atakiem.


14.1.1 Blokowanie jest to zagranie zawodników znajdujących się
w pobliżu siatki, którzy sięgają powyżej jej górnej krawędzi w
celu uniemożliwienia przejścia piłki ze strony przeciwnika – bez
względu na to, na jakiej wysokości następuje kontakt z piłką.


Więc jeżeli piłka, która zmierza w kierunku boiska zespołu A, po złym przyjęciu zespołu B, przekroczyła pionową płaszczyznę siatki, a więc przeszła już ze strony przeciwnika i zawodnik dwoma rękami kieruje ją na stronę zespołu B, to jest to atak. A jeżeli piłka zmierza w kierunku boiska zespołu A i zawodnik stara się dwoma rękami uniemożliwić jej przejście ze strony przeciwnika, to jest to blok.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: blokowanie piłki

Post autor: MrArtist »

Jam mam następujące pytanie związane trochę z blokiem. Sytuacja wygląda następująco: atakujący dostaje czapę, ale piłka spadając po siatce po stronie atakującego uderza w boisko po stronie blokujących, widziałem to niedawno w meczu, lecz nie wiem jak to interpretować, sędzia przyznał punkt blokującym, choć zawodnicy drużyny zablokowanej się z tym nie zgadzali.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: blokowanie piłki

Post autor: lipton »

W takim wypadku punkt przyznawany jest drużynie blokującej.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ciorny17
Posty: 8549
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: blokowanie piłki

Post autor: ciorny17 »

MrArtist pisze:Jam mam następujące pytanie związane trochę z blokiem. Sytuacja wygląda następująco: atakujący dostaje czapę, ale piłka spadając po siatce po stronie atakującego uderza w boisko po stronie blokujących, widziałem to niedawno w meczu, lecz nie wiem jak to interpretować, sędzia przyznał punkt blokującym, choć zawodnicy drużyny zablokowanej się z tym nie zgadzali.
Sędzia amator albo nie sędzia, a zawodnicy co się kłócili niewiele wspólnego mają z zasadami siatkówki.
Kłamca.
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: blokowanie piłki

Post autor: therion »

ciorny17 pisze:
MrArtist pisze:Jam mam następujące pytanie związane trochę z blokiem. Sytuacja wygląda następująco: atakujący dostaje czapę, ale piłka spadając po siatce po stronie atakującego uderza w boisko po stronie blokujących, widziałem to niedawno w meczu, lecz nie wiem jak to interpretować, sędzia przyznał punkt blokującym, choć zawodnicy drużyny zablokowanej się z tym nie zgadzali.
Sędzia amator albo nie sędzia, a zawodnicy co się kłócili niewiele wspólnego mają z zasadami siatkówki.
Hmm, a dlaczego sędzia amator lub nie sędzia, skoro podjął prawidłową decyzję? :) Tak zwany "blok idealny" to punkt dla blokujących.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: blokowanie piłki

Post autor: MrArtist »

Pierwszy raz się spotkałem z tym w meczu, choć zawsze zastanawiałem się dla kogo jest wtedy punkt, teraz wiem, dzięki za odpowiedź ;)
ciorny17
Posty: 8549
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: blokowanie piłki

Post autor: ciorny17 »

therion pisze:
Hmm, a dlaczego sędzia amator lub nie sędzia, skoro podjął prawidłową decyzję? :) Tak zwany "blok idealny" to punkt dla blokujących.
Widzisz kolego, źle zinterpretowałem post na który odpowiadałem, dzięki za poprawę ;)
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”