"Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodników

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: dreamer »

kibic_siatki pisze:
Arff pisze: człowiekowi wyszły 3 mecze, w którym nie wywalił 15 ataków w aut albo w blok i już go ogłaszają najlepszym atakującym świata :D Tak... jeśli sądzimy takimi kategoriami, to faktycznie czołówka atakujących jest bardzo szeroka :D
Już za godzinę się przekonamy czy były to tylko 3 mecze, czy jest w stanie pociągnąć grę zespołu (średniaka) w meczu z gospodarzami turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. :)
Jak oceniasz?
Był w stanie pociągnąć?

dreamer
PS
Grozer jest zawodnikiem szerokiej czołówki światowej na ataku. Szeroka czołówka to dla mnie mniej więcej 10 zawodników. Oczywiście, nie jest jeszcze staruszkiem, więc można powiedzieć, że cały czas ma szansę pracować ma poprawienie tej oceny.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: pawel_wawa »

Porównywanie Schoepsa do Grozera jest o tyle dziwne ze Johen przez kilka ostatnich lat grał na wysokim poziomie a czasem wrecz niemozliwie natomiast w przypadku wyższości Grozera koronnym argumentem jest dosłownie pare meczów finałowych z Plusligi. Sorry ale z czym do ludzi?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: niepoinformowany »

pawel_wawa pisze:Porównywanie Schoepsa do Grozera jest o tyle dziwne ze Johen przez kilka ostatnich lat grał na wysokim poziomie a czasem wrecz niemozliwie natomiast w przypadku wyższości Grozera koronnym argumentem jest dosłownie pare meczów finałowych z Plusligi. Sorry ale z czym do ludzi?
Sam jestem kibicem Resovii..

Wierzę, że przyjście Schoepsa pozwoli inaczej rozłożyć grę przez Tichacka itp, co może rzutować pozytywnie na grę całej drużyny.

Ale jak Ty piszesz o paru meczach finałowych to chyba sam nie wiesz o czym piszesz. Owszem sezon za Baranowicza był średni, bo były mecze i bdb i katastrofalne, jak choćby z ZAKSĄ w KK czy w Częstochowie w AZS. Ale już ten sezon był bdb, a zwieńczony w najlepszy możliwy sposób, czyt. wygraniem ostatniego meczu w pojedynkę z jednym z najlepszych klubowych zespołów świata. Ja tylko proponuje, z równie chętnie przywoływanymi % ataku itp, zwrócić uwagę na to jak często atakuje z sytuacyjnych piłek.

Dla mnie Grozer 10'-12' to TOP5 na świecie.

Schoepsa dawno w większym wymiarze nie widziałem. Oby to o czym napisałem na wstępie wypaliło i przez to i jemu i klubowi wyjdzie to na dobre.

Jednak pisanie Schoeps > Grozer jest śmieszne. Może Andre > Grozer? Bo przecież jest niesamowicie utytułowanym atakującym,a że od kilku lat gra słabo to mniej ważne. Oczywiście to o słabości to nie dotyczy Schoepsa, ale zastąpienie roli GG w Resovii będzie niemożliwe, Schoeps będzie miał ją po prostu inną i z niej będzie się musiał wywiązać.

Tak to widze
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
plusik00
Posty: 99
Rejestracja: 2 maja 2012, o 13:19
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: plusik00 »

kanap pisze: Puki nic oficjalnego nie podadzą to czekam na Simona Tischera i Oriola Camejo w Skrze. Oczywiście wolałbym Grankina i Leona ale nie można mieć wszystkiego, no i Święty Mikołaj ma teraz wakacje. Można jeszcze wspomnieć o Francuzie Earvine Ngapethe, ale czy ktoś wyobraża sobie takiego zawodnika przy Nawrockim, mimo nie imponującego wzrostu bardzo dobry atak, mocna zagrywka z wyskoku.
co ty widzisz w niemcu takiego ze bylby wzmocnieniem skry?juz falasca byl lepszy w kazdym elemencie blok zagrywka obrona i dokladnosc odbicia
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, o 11:26 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 19. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanap »

jinx pisze:Kolego nie zaczynaj. Francuz zostaje w Cuneo
Proszę o linka który by to potwierdzał. Francuz miał roczny kontrakt który się skończył nie słyszałem aby podpisał nową umowę.
plusik00 pisze:co ty widzisz w niemcu takiego ze bylby wzmocnieniem skry?juz falasca byl lepszy w kazdym elemencie blok zagrywka obrona i dokladnosc odbicia
Falaski już nie ma i nie będzie, a nie wiem czego ode mnie wymagasz żebym Ci powiedział jakby Tischer rozgrywał będąc cztery lata w zespole w którym skład podstawowy praktycznie nie ulegał zmianom. Wiadomo że Migel rozumiał się z kolegami w końcu ile już grali wspólnie razem, ale najwyższa pora na zmiany .
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012, o 10:40 przez kanap, łącznie zmieniany 1 raz.
plusik00
Posty: 99
Rejestracja: 2 maja 2012, o 13:19
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: plusik00 »

kanap pisze:
jinx pisze:Kolego nie zaczynaj. Francuz zostaje w Cuneo
Proszę o linka który by to potwierdzał. Francuz miał roczny kontrakt który się skończył nie słyszałem aby podpisał nową umowę.
plusik00 pisze:co ty widzisz w niemcu takiego ze bylby wzmocnieniem skry?juz falasca byl lepszy w kazdym elemencie blok zagrywka obrona i dokladnosc odbicia
Falaski już nie ma i nie będzie, a nie wiem czego ode mnie wymagasz żebym Ci powiedział jakby Tischer rozgrywał będąc cztery lata w zespole w którym skład podstawowy praktycznie nie ulegał zmianom. Wiadomo że Migel rozumiał się z kolegami w końcu ile już grali wspólnie razem, ale najwyższa pora na zmiany .
to nawet nie chodzi o czy byl zgrany czy nie chodzi o podstawowe rzeczy falasca pomimo swojego wieku jest lepszy od tischera i despetele nie mowiac juz o tym slowencu ktory jest glownych kandydatem dziwia mnie troche ruchy skry ale zobaczymy co bedzie
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kevinpsb »

plusik00 pisze:
kanap pisze: Puki nic oficjalnego nie podadzą to czekam na Simona Tischera i Oriola Camejo w Skrze. Oczywiście wolałbym Grankina i Leona ale nie można mieć wszystkiego, no i Święty Mikołaj ma teraz wakacje. Można jeszcze wspomnieć o Francuzie Earvine Ngapethe, ale czy ktoś wyobraża sobie takiego zawodnika przy Nawrockim, mimo nie imponującego wzrostu bardzo dobry atak, mocna zagrywka z wyskoku.
co ty widzisz w niemcu takiego ze bylby wzmocnieniem skry?juz falasca byl lepszy w kazdym elemencie blok zagrywka obrona i dokladnosc odbicia
Tischer to byłby krok w tył dla Skry. Jeżeli już ktoś to wolny jest Steuervald...
kanap pisze:Co wy z tym Depestele nie wiecie jak Belg gra? Określenie "szerokiej czołówki" to żart w innych kategoriach nie można tego rozpatrywać.
Depestele to dwie klasy lepszy gracz niż choćby Tischer, którego tak wywyższasz... Nie dość że Niemiec gra wolno, mało środkiem, to jeszcze z całą masą błędów technicznych... Belg gra bardzo szybko, do tego niekonwencjonalnie, czasami również błędy mu się zdarzają, jednak akurat on przy Falasce byłby krokiem w przód.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kevinpsb »

kibic_siatki pisze:
kevinpsb pisze: Problemem polskiej ligi nie są zawodnicy którzy są ściągani do zespołów. Ci często są ściągani z najwyższej półki. Problemem jest to że PZPS, PLPS czy inne bagno pozwala na takie wybryki jak Atanasijević, Cupković, Violas, Thornton, Nemer, Bożko, Bojić, Gontariu, Kapelus i jeszcze paru innych...
Może byś wyjaśnił o co Ci dokładnie chodzi
Chodzi o to że na ławce siedzą obcokrajowcy zamiast Polaków. Takie coś jest dla mnie lekko mówiąc niezrozumiałe, po za tym na 3, 4 sezony podniesie poziom ligi, ale później gwałtownie ją osłabi.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanap »

kevinpsb pisze:Tischer to byłby krok w tył dla Skry. Jeżeli już ktoś to wolny jest Steuervald...
ta, wolny jest też papa smerf nie słyszałem żeby kręcili nowe odcinki, ma zawsze gotową receptę i posłuch w grupie
kevinpsb pisze:Depestele to dwie klasy lepszy gracz niż ...
Depestele to półamator i zdania nie zmienię, Santili ma pewnie takie samo skoro po sezonie kopnął go w tyłek :). Widziałem sporo meczów Belga i oprócz szaleństwa na rozegraniu nie mylić z wirtuozerią (bo wirtuozem to on nie jest) Depestele nic nie pokazał. Porównanie koszmarnego Belga do Falsci to świadectwo całkowitej nieświadomości :).
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kevinpsb »

kanap pisze:
kevinpsb pisze:Tischer to byłby krok w tył dla Skry. Jeżeli już ktoś to wolny jest Steuervald...
ta, wolny jest też papa smerf nie słyszałem żeby kręcili nowe odcinki, ma zawsze gotową receptę i posłuch w grupie
kevinpsb pisze:Depestele to dwie klasy lepszy gracz niż ...
Depestele to półamator i zdania nie zmienię, Santili ma pewnie takie samo skoro po sezonie kopnął go w tyłek :). Widziałem sporo meczów Belga i oprócz szaleństwa na rozegraniu nie mylić z wirtuozerią (bo wirtuozem to on nie jest) Depestele nic nie pokazał. Porównanie koszmarnego Belga do Falsci to świadectwo całkowitej nieświadomości :).
Całkowita nieświadomość to jest to co piszesz... Belg to spokojnie 20 najlepszych sypaczy świata, jeśli tego nie widzisz to po prostu jesteś uprzedzony lub nie masz odpowiedniej wiedzy żeby to ocenić.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanap »

kevinpsb pisze:Całkowita nieświadomość to jest to co piszesz... Belg to spokojnie 20 najlepszych sypaczy świata, jeśli tego nie widzisz to po prostu jesteś uprzedzony lub nie masz odpowiedniej wiedzy żeby to ocenić.
Wiem, wiem jest tak dobry że go w Iskrze nie chcą. A może w najlepszej 50 :). Tischer nie jest genialnym rozgrywającym a Skra nie jest rosyjskim klubem żeby sprowadzać najlepszych. bida.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Streeter »

AsurBaniPal pisze: Tischer no nie jest to żadna wtopa zawodnik znany ale moim zdaniem lepszy był by Steuerwald który mam nadzieję zostanie w Polsce
Ja wiem czy lepszym.. Po pierwsze Tischer nie jest taką dziurą w bloku jak Patrick, a i fakt, że na kadrze są Ticher i Kampa, a nie Steuerwald też nie przemawia na korzyść tego, że jest lepszy od Tichera.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: MrBronx »

W tym sezonie lepszy atak z przyjmujących w Pluslidze mieli Ahrem, Bartman i Samica więc wcale nie ma najgorzej, a przyjęcie zdecydowanie do poprawienia. ZAKSA potrzebuje właśnie takiego zawodnika, który da większe pole manewru Gumie do rozgrywania. Jeszcze dojdzie miejmy nadzieję zdrowy Gladyr więc po powinno być najgorzej z tym jego atakiem.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: ksjw90 »

madlark pisze:
Matscu pisze:Po konultacji z Konradem mogę zdradzić - najlepszy polski rozgrywający Fabian Drzyzga podpisze kontrakt z najlepszym polskim klubem na trzy lata.
Chyba nie ma powodu, żeby drwić z Fabiana? Zwłaszcza, że perspektywicznych sypaczy u nas jak na lekarstwo. :x
Teraz mamy niezłych rozgrywających, ale perspektywicznie to nasza najsłabsza formacja.
Fabian nie jest żadną perspektywą na najbliższe lata ani jako czołowy polski rozgrywający klubowy ani jako reprezentacyjny. Chłopak w Częstochowie zatrzymał się w miejscu, a większość polskich kibiców go chwali, tylko ciekawe za co jak w ubiegłym sezonie dużo siedział na ławce i nie grał. Dla mnie to przereklamowany zawodnik z racji tego, że jego ojcem jest były siatkarz. Dużo lepszym zawodnikiem jest Łomacz, a Drzyzga raczej pozostanie na swoim średnim poziomie.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Arff »

To samo jeszcze podczas gry w Kędzierzynie śmiało można było powiedzieć o Żygadle... a teraz to czołówka światowa... na rozwój rozgrywających patrzy się inaczej, niż na rozwój innych zawodników... oczywiście są od tego wyjątki, ale nie zdarzają się one zbyt często...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: madlark »

ksjw90 pisze:
madlark pisze:
Matscu pisze:Po konultacji z Konradem mogę zdradzić - najlepszy polski rozgrywający Fabian Drzyzga podpisze kontrakt z najlepszym polskim klubem na trzy lata.
Chyba nie ma powodu, żeby drwić z Fabiana? Zwłaszcza, że perspektywicznych sypaczy u nas jak na lekarstwo. :x
Teraz mamy niezłych rozgrywających, ale perspektywicznie to nasza najsłabsza formacja.
Fabian nie jest żadną perspektywą na najbliższe lata ani jako czołowy polski rozgrywający klubowy ani jako reprezentacyjny. Chłopak w Częstochowie zatrzymał się w miejscu, a większość polskich kibiców go chwali, tylko ciekawe za co jak w ubiegłym sezonie dużo siedział na ławce i nie grał. Dla mnie to przereklamowany zawodnik z racji tego, że jego ojcem jest były siatkarz. Dużo lepszym zawodnikiem jest Łomacz, a Drzyzga raczej pozostanie na swoim średnim poziomie.
Obaj to nic specjalnego. Puki czas trzeba szukać kogoś młodszego i ambitnego.
Łomacz sam siebie skazuje na średniactwo wybierając Trefl.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Chal »

PvK pisze:Naprawdę przegrał walkę o miejsce w składzie z Kunnarim?
To taki wstyd przegrać walkę o miejsce z jednym z najlepszych stranieri w historii naszej ligi?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
kulus
Posty: 212
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:28
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kulus »

Chal pisze:
PvK pisze:Naprawdę przegrał walkę o miejsce w składzie z Kunnarim?
To taki wstyd przegrać walkę o miejsce z jednym z najlepszych stranieri w historii naszej ligi?

Chal Ty teraz ta na serio piszesz?

Zgodziłbym się z teorią, że był jednym z najlepszych stranieri w historii AZS-u Olsztyn. Co do stranierich w historii naszej ligi, to chyba wszystko zależy od perspektywy czasu, wiadomo kiedyś mniejsze nazwiska robiły poruszenie wśród polskich kibiców, teraz tendencja jest zdecydowanie rosnąca.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 09:42 przez kulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Edyta

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Edyta »

Chal pisze:
PvK pisze:Naprawdę przegrał walkę o miejsce w składzie z Kunnarim?
To taki wstyd przegrać walkę o miejsce z jednym z najlepszych stranieri w historii naszej ligi?
Dokładnie. A przy okazji chyba najbardziej niedocenionym, poza kibicami z Olsztyna (co zresztą nawet temu portalowi się zdarzyło, kiedy nie dostał nawet nominacji w tutejszym plebiscycie).

@Kulus - oczywiście, że pisze poważnie, bo będąc w AZSie Kunnari rozegrał znakomity sezon, będąc ostoją zespołu w każdym elemencie. Praktycznie na nim opierała się cała gra, a on wywiązał się z zadania znakomicie. Trochę tylko w play offach padł, bo ileż można ciągnąć na takim poziomie za cały zespół.
Awatar użytkownika
kulus
Posty: 212
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:28
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kulus »

Edyta pisze:
Chal pisze:
PvK pisze:Naprawdę przegrał walkę o miejsce w składzie z Kunnarim?
To taki wstyd przegrać walkę o miejsce z jednym z najlepszych stranieri w historii naszej ligi?
Dokładnie. A przy okazji chyba najbardziej niedocenionym, poza kibicami z Olsztyna (co zresztą nawet temu portalowi się zdarzyło, kiedy nie dostał nawet nominacji w tutejszym plebiscycie).

@Kulus - oczywiście, że pisze poważnie, bo będąc w AZSie Kunnari rozegrał znakomity sezon, będąc ostoją zespołu w każdym elemencie. Praktycznie na nim opierała się cała gra, a on wywiązał się z zadania znakomicie. Trochę tylko w play offach padł, bo ileż można ciągnąć na takim poziomie za cały zespół.

Siatkówka to taki sport, gdzie jeden zawodnik jest zależny od drugiego, jestem skłonny zgodzić się z twierdzeniem, że ciągnął ten wózek, jednak nie uważasz właśnie, że jego gra wyglądała tak wspaniale na tle właśnie reszty zespołu (abstrahując od tego, że moim zdaniem duże słowa uznania za tamten sezon dla Gumy)?
Nie mogę zgodzić się, że Kunnari był "jednym z najlepszych...", dla mnie jeden z najlepszych kojarzy się z totalnym topem, a ja Olliego mógłbym po prostu umieścić w pierwszej dziesiątce. Ale każdy ma prawo do własnego zdania, dlatego szanuję subiektywną opinię Chala.
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: bazin »

Chodzi mi tylko o to że umiarkowanie popularny w Brazylii "chupita" swoje dotychczasowe europejskie przygody może zapisać na konto prywatnej wielkiej klapy. Ciężko tworzyć mit na podstawie jego spotkań w lidze brazylijskiej. Uważam że tamte topowe zespoły ustępują naszym, włoskim i rosyjskim o czym zresztą świadczą bezpośrednie konfrontacje a więc argument niepodważalny. Brazylijczyk nie jest zawodnikiem złym ale w kontekście zapowiadanego przez panią prezes hitu jego nazwisko budzi politowanie a cała sprawa wygląda jak przeciek kontrolowany aby zanim nastanie 4 czerwca kibice i dziennikarze dowiedzieli się kim ten zawodnik jest. Mam tylko nadzieję, że jest to ten drugi z zapowiadanych przyjmujących a na kogoś kto poziomem zapewni godną grę dla ZAKSY jeszcze poczekamy.
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: PvK »

Chal pisze:
PvK pisze:Naprawdę przegrał walkę o miejsce w składzie z Kunnarim?
To taki wstyd przegrać walkę o miejsce z jednym z najlepszych stranieri w historii naszej ligi?
Nie imputuj mi coś, czego nie napisałem. Ktoś wcześniej przebąknął o tym, chciałem mieć pewność.
Mówiąc czołówkę stranieri masz na myśli przyjmujących, czy ogół siatkarzy zagranicznych? Jak Długa jest to lista? Myślę, że sporo lepszych graczy grało w naszej lidze, i nie zapominajmy, że 4lata temu nie była ona tak mocna.
Nie, nie uważam że jest to gracz słaby, lub by wstydem było przegrać z nim miejsce w składzie, tym bardziej po 2latach grania bądź co bądź w bardzo egzotycznej lidze. Jednak, patrząc na obecną renomę naszej ligii, chciało by się by do czołowych zespołów przychodził co najmniej Kunnari(i to ten za najlepszych swoich czasów) a nie jego zmiennik. W drużynie półfinalisty ligi brazylijskiej w ostatnim sezonie, był kilka razy najlepiej punktującym zawodnikiem (co prawda ze słabszymi drużynami), a miał obok siebie słynnego Dante czy Wallaca, więc warto dać mu szansę i mam nadzieję, że sezon na ławce 3lata temu był spowodowany obniżką formy a nie niższymi umiejętnościami.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Chal »

PvK pisze:Nie imputuj mi coś, czego nie napisałem. Ktoś wcześniej przebąknął o tym, chciałem mieć pewność.
Nic nie imputuję, po prostu różnie można było Twoje pytanie odebrać i chciałem się dowiedzieć, jaki jest kontekst. Wyjaśniłeś, wszystko jasne, a swoją drogą wywiązała się nam tutaj dość ciekawa dyskusja, aczkolwiek nieco zboczyła z tematu, stąd z góry moderatorów przepraszam i prosiłbym o przeniesienie do właściwego tematu.

A co do Kunnariego, to oczywiście moja subiektywna opinia, w moim prywatnym rankingu obcokrajowców w AZS-ie to nr 1, przed Andrae, który też grał u nas świetnie, a w ostatnim sezonie przynajmniej statystycznie był czołowym przyjmującym Superligi. Czy był top 10, czy top 5? Moim zdaniem nie da się wymiernie porównać, bo siatkówka to gra bardzo zespołowa, do tego mamy różne pozycje. Wiadomo, że postronni obserwatorzy zwracają więcej uwagi na graczy ekip walczących o medale, może stąd Olli nie był tak doceniany, jak na to zasługiwał, ale moim zdaniem właśnie to, że miał obok siebie zawodników niższej klasy świadczy o jego postawie jeszcze lepiej. Dla mnie w ówczesnej formie był to zawodnik kompletny i absolutny lider zespołu, dlatego też jeśli ktoś mnie zapyta o (trzymając się jednej pozycji, bo porównywanie różnych to już w ogóle niesamowicie ciężka sprawa) najlepszych przyjmujących w naszej lidze, to ja bez cienia wątpliwości wymienię nazwisko Kunnariego obok Antigi czy Abramowa. A który lepszy, to już kwestia subiektywnej opinii oraz przyjętych kryteriów oceny.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: KadrO »

Piotrek88ify pisze:Calitans jest wolny chyba tez Venno któego byście widzieli kto by sie nadał do Trefla?? Cos cicho o Moculescu ktory mial odejsc ;)
Po pierwsze Celitans, po drugie - to ścisła czołówka światowa a nie zawodnik do Trefla czy Farta.
Chal pisze:
PvK pisze:Nie imputuj mi coś, czego nie napisałem. Ktoś wcześniej przebąknął o tym, chciałem mieć pewność.
Nic nie imputuję, po prostu różnie można było Twoje pytanie odebrać i chciałem się dowiedzieć, jaki jest kontekst. Wyjaśniłeś, wszystko jasne, a swoją drogą wywiązała się nam tutaj dość ciekawa dyskusja, aczkolwiek nieco zboczyła z tematu, stąd z góry moderatorów przepraszam i prosiłbym o przeniesienie do właściwego tematu.

A co do Kunnariego, to oczywiście moja subiektywna opinia, w moim prywatnym rankingu obcokrajowców w AZS-ie to nr 1, przed Andrae, który też grał u nas świetnie, a w ostatnim sezonie przynajmniej statystycznie był czołowym przyjmującym Superligi. Czy był top 10, czy top 5? Moim zdaniem nie da się wymiernie porównać, bo siatkówka to gra bardzo zespołowa, do tego mamy różne pozycje. Wiadomo, że postronni obserwatorzy zwracają więcej uwagi na graczy ekip walczących o medale, może stąd Olli nie był tak doceniany, jak na to zasługiwał, ale moim zdaniem właśnie to, że miał obok siebie zawodników niższej klasy świadczy o jego postawie jeszcze lepiej. Dla mnie w ówczesnej formie był to zawodnik kompletny i absolutny lider zespołu, dlatego też jeśli ktoś mnie zapyta o (trzymając się jednej pozycji, bo porównywanie różnych to już w ogóle niesamowicie ciężka sprawa) najlepszych przyjmujących w naszej lidze, to ja bez cienia wątpliwości wymienię nazwisko Kunnariego obok Antigi czy Abramowa. A który lepszy, to już kwestia subiektywnej opinii oraz przyjętych kryteriów oceny.
Dajcie już spokój z tymi porównywaniami. Odwieczny durnowaty spór. Kunnariego można zaliczyć do jednego z lepszych przyjmujących w historii naszej ligi, aczkolwiek miałby przy sobie bardzo wielu innych zawodników.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: PvK »

Chal pisze:
PvK pisze:Nie imputuj mi coś, czego nie napisałem. Ktoś wcześniej przebąknął o tym, chciałem mieć pewność.
Nic nie imputuję, po prostu różnie można było Twoje pytanie odebrać i chciałem się dowiedzieć, jaki jest kontekst. Wyjaśniłeś, wszystko jasne, a swoją drogą wywiązała się nam tutaj dość ciekawa dyskusja, aczkolwiek nieco zboczyła z tematu, stąd z góry moderatorów przepraszam i prosiłbym o przeniesienie do właściwego tematu.

A co do Kunnariego, to oczywiście moja subiektywna opinia, w moim prywatnym rankingu obcokrajowców w AZS-ie to nr 1, przed Andrae, który też grał u nas świetnie, a w ostatnim sezonie przynajmniej statystycznie był czołowym przyjmującym Superligi. Czy był top 10, czy top 5? Moim zdaniem nie da się wymiernie porównać, bo siatkówka to gra bardzo zespołowa, do tego mamy różne pozycje. Wiadomo, że postronni obserwatorzy zwracają więcej uwagi na graczy ekip walczących o medale, może stąd Olli nie był tak doceniany, jak na to zasługiwał, ale moim zdaniem właśnie to, że miał obok siebie zawodników niższej klasy świadczy o jego postawie jeszcze lepiej. Dla mnie w ówczesnej formie był to zawodnik kompletny i absolutny lider zespołu, dlatego też jeśli ktoś mnie zapyta o (trzymając się jednej pozycji, bo porównywanie różnych to już w ogóle niesamowicie ciężka sprawa) najlepszych przyjmujących w naszej lidze, to ja bez cienia wątpliwości wymienię nazwisko Kunnariego obok Antigi czy Abramowa. A który lepszy, to już kwestia subiektywnej opinii oraz przyjętych kryteriów oceny.
Był jeszcze Płamen Konstantinow, czy Samica który w analogicznym czasie miał znakomity sezon, Akhrem. To tak pierwsze z brzegu które wpadają mi do głowy. Ale masz rację, że jest to dobry zawodnik który zagrał świetny sezon i to nie podlega dyskusji. Problemem jest tylko to, że chciało by się aby w naszych czołowych ekipach grali co najmniej tacy zawodnicy a nie ich zmiennicy. Ale tak jak pisałem, nie odbieram szans Brazylijczykowi, gdyż każdemu może zdarzyć się sezon słabszy, a w statystykach ligii włoskiej w meczach których grał wypadał przyzwoicie, no i ostatni sezon w Rjx też miał raczej niezły.

Co do 1 części Twojego postu, ok - ciesze się że wszystko zostało wyjaśnione:)
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: AsurBaniPal »

Kadro nie przesadzaj z tym ścisła czołowka światowa i nie osiągalnym dla Trefla czy Kielc c
chyba w tych klubach grali i Nilsson i Oivanen a to zawodnicy na równi jak nie lepsi od Celitansa
Fartek
Posty: 96
Rejestracja: 17 maja 2011, o 19:29
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Fartek »

To samo rok temu tutaj pisano o możliwości gry Pujola w Farcie.
Pujol w Farcie? Nie róbcie sobie jaj nierealne.
Od jutra powinno coś w Farcie ruszyć.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: KadrO »

AsurBaniPal pisze:Kadro nie przesadzaj z tym ścisła czołowka światowa i nie osiągalnym dla Trefla czy Kielc c
chyba w tych klubach grali i Nilsson i Oivanen a to zawodnicy na równi jak nie lepsi od Celitansa
Oboje to półka niżej. Nie przesadzam. To że nie znacie go z reprezentacji nie znaczy że to nie jeden z najlepszych na świecie.
spiridonov
Posty: 85
Rejestracja: 6 cze 2011, o 17:57
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: spiridonov »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 16:06 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: BadTrue »

WLL pisze:zamiana Falaski na Vincica to był strzał w prawe w kolano Piechockiego i Nawrockiego ,a oddanie Możdżonka (drugi blokujący ligi światowej)to drugi strzał w lewe kolano.
Jaki z tego wniosek może znowu pożegnać się z mistrzostwem.
Gra ofensywna jest ważniejsza? co on p......
Dlaczego Anastasi widzi potencjal w Mozdzonku a Nawrocki nie.
Jak można było trzymać najlepszego środkowego ligi włoskiej na trybunachi przegrać finał.
Nie wiem dlaczego stawiają na Kłosa i jego słaby zasięg w bloku jak sama nazwa mówi "środkowy bloku" Możdzonek przeczuł sprawę i spieprzył bo wiedział , że niema szans z pupilkiem Skry jak ma 320 w bloku i 340 w ataku to góra.
Możdzonek jedyne w czym jest dobry to blok, w ataku nic sie nie zmienilo, atakuje bardzo enigmatycznie...w Skrze też miał bardzo bardzo słaby sezon co w rezultacie spowodowało wejście Kłosa do 6tki i moim zdaniem grał zdecydowanie lepiej, szkoda mi tylko Kooistry, ale mam nadzieje ze teraz Jacek na niego postawi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”