Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Awatar użytkownika
Crooge
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 17:43
Płeć: M
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Crooge »

Mania pisze:Z racji natłoku imprez siatkarskich we wrześniu, TVP pokaże Memoriał Ambroziaka w Warszawie. ;-)
to maxymalna beznadzieja, zapewne tvp uraczy nas transmisja na tvp widmo..
To AZS.. To AZS dzisiaj graaaa
Żaden inny, żaden inny
a AZS Warszawa
Polibudo śpiewamy Ci,
będziemy z Toba aż do końca naszych dni
Polibudo my wierzymy,
bo najważniejsza w naszym życiu jesteś Ty..
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Chal »

Bez przesady, ostatnio dostępność TVP Sport wzrosła diametralnie, jest już w ofercie Cyfrowego Polsatu i Cyfry+ zdaje się, że też (na n był już od dawna), coraz więcej kablówek też ma ten kanał w ofercie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Lynn »

w VECTRA nadal nie ma, nad czym ubolewam ;)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Guilder »

Lynn pisze:w VECTRA nadal nie ma, nad czym ubolewam ;)
Doskonale Cię rozumiem ;)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

http://sport.onet.pl/0,1248717,2045310,wiadomosc.html
W tym artykule znajdujemy wszystkie informacje na omawiany tutaj wcześniej temat praw do transmisji telewizyjnych... otóż kończą się one w najlepszym możliwym momencie czyli po triumfie w ME... już teraz prezesi Polsatu nawet sobie nie wyobrażają że prawa zakupią za taki sam bezcen jak niegdyś... co więcej już teraz do walki z Polsatem o Plus ligę stanęła TVP, która, jak wiemy, ma predyspozycje żeby windować ceny... myślę że ta 1/11 część dla każdego klubu może się okazać dużo, dużo wyższa :)
Cztery lata temu Polsat kupował prawa do transmisji za "grosze". W tej chwili siatkówka jest medialnie warta niewiele mniej od piłki nożnej, a jej mecze w telewizji kodowanej często ogląda nawet więcej kibiców niż piłkarską Ekstraklasę. Nic więc dziwnego, że PLS liczy na dobrą sprzedaż nowych praw.
To jest najciekawsza część artykułu... jeżeli Canal + kupił ekstraklasę za 60mln, to skoro PLS ogląda niewiele mniej ludzi, to gra może się toczyć o miliony... nawet o kilkanaście milionów :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: hubert »

Wcale tak różowo być nie musi. Polsat od jakiegoś czasu tnie koszty (np. nie wysyłając komentatorów na imprezy transmitowane) i stara się dorobić wpychając reklamy gdzie tylko się da. Kiedyś w przerwach technicznych nie puszczali reklam a teraz kilka razy się zdarzyło, że wrócili już po rozpoczęciu akcji. Tak więc nie jestem taki pewien czy tak dużo są w stanie zapłacić.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

Jeżeli nie są to od przyszłego sezonu trzeba będzie szykować sobie TVP Sport :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: antoninette »

łomatkobosko, Arff, zmyj mi to z monitora! oby nie!
:D
una passione da vivere
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Lynn »

myśle, że polsat wcale tak łatwo siatkówki z rąk nie wypuści. Z tego co wiem to oni będą transmitować przyszłoroczne MŚ i LŚ. Przecież nie po to specjalnie utworzyli nowy kanał Polsat football, w którym bedzie transmitowana tylko piłka nożna. Teraz zrobi się miejsce na PS i PSE dla siatkówki i innych sportów zespołowych np. ręczna. Dla mnie wszystko układa się w całość
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: jacek05 »

Lynn pisze:myśle, że polsat wcale tak łatwo siatkówki z rąk nie wypuści. Z tego co wiem to oni będą transmitować przyszłoroczne MŚ i LŚ. Przecież nie po to specjalnie utworzyli nowy kanał Polsat football, w którym bedzie transmitowana tylko piłka nożna. Teraz zrobi się miejsce na PS i PSE dla siatkówki i innych sportów zespołowych np. ręczna. Dla mnie wszystko układa się w całość

Dla mnie też :D

I z jednej strony zgadzam się z tą argumentacją, z drugiej to moje życzenie - po prostu siatkówki w TVP i TVPSport którego nie mam, nie wytrzymam :D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

TVP sport jest na telewizji na kartę TVNu... abonament tego to 10zł miesięcznie, więc nie ma problemu... a raczej nie abonament tylko doładowanie... nie trzeba go płacić co miesiąc wystarczy sobie doładować, a kiedy się nie chce oglądać... nie doładowywać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Elgarten »

W kablówkach TVP Sport też jest coraz częściej dostępny. To już nie jest stacja "widmo". Zasięg TVP Sport systematycznie się powiększa.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Jacko
Posty: 227
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:08
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Jacko »

Może być ciekawa walka, bo jeśli decydującym argumentem będzie ilość kasy, to Polsat wcale nie musi wygrać. Ostatnio kupili prawa do LM, robią nowe kanały, więc nie wiadomo ile mają kasy.
Taka Pls może być łakomym kąskiem, chociaż sami działacze patrzą też na inne korzyści, a Polsat daje najlepsze warunki dla popularyzacji dyscypliny.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: jacek05 »

To fakt, wg. mnie oglądalność na TVP jednak mimo wszystko będzie sporo niższa niż w Polsacie.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

To zależy... jeżeli TVP kupiłoby PLS za sporą kasę zapewne chcieliby pokazać co najmniej 1 albo 2 mecze w tygodniu w otwartym kanale i jeżeli to byłoby TVP 1 albo TVP 2, to byłby to ogromny skok dla popularyzacji dyscypliny, bo na obu kanałach oglądalność liczona jest w milionach... ale jeśli na TVP Info to będzie tak jak piszecie... jaka różnica w popularyzacji dyscypliny jest w przypadku emisji na Polsacie i TVP pokazał przykład piłki ręcznej... po srebrnym medalu MŚ w 2007 roku transmitowanym przez Polsat Sport zauważyłem po prostu wzrost zainteresowania tą dyscypliną... kiedy jednak 2 lata później transmisję przeprowadziła TVP, a sukces był nawet mniejszy bo brązowy, Piłka ręczna zanotowała ogromny skok popularności w ogóle nie porównywalny z tym co wydarzyło się 2 lata wcześniej :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:1.To zależy... jeżeli TVP kupiłoby PLS za sporą kasę zapewne chcieliby pokazać co najmniej 1 albo 2 mecze w tygodniu w otwartym kanale i jeżeli to byłoby TVP 1 albo TVP 2,
2. po srebrnym medalu MŚ w 2007 roku transmitowanym przez Polsat Sport zauważyłem po prostu wzrost zainteresowania tą dyscypliną... kiedy jednak 2 lata później transmisję przeprowadziła TVP, a sukces był nawet mniejszy bo brązowy, Piłka ręczna zanotowała ogromny skok popularności w ogóle nie porównywalny z tym co wydarzyło się 2 lata wcześniej :)
1. Jeden 2 mecze na otwartym kanale ale w trakcie meczu musiała by byc przerwa na teleexpress... :]
2. W moim otoczeniu przynajmniej ma sie to zupełnie inaczej niz ty piszesz!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

2. W moim otoczeniu przynajmniej ma sie to zupełnie inaczej niz ty piszesz!
Co jak co... ale po MŚ 2009 w hali Globus w Lublinie na meczu Ligi Mistrzyń w piłce ręcznej był nadkomplet publiczności... przyszło ponad 6tys. ludzi na 5ciotysięczną halę :D Czegoś takiego nigdy wcześniej nie można było zobaczyć... nawet w czasach największych sukcesów Montexu Lublin, kiedy grały jeszcze w starej hali MOSiR która mieści nie więcej niż 1,5tys kibiców hala nigdy nie została przepełniona...

Powiem więcej w lutym po MŚ 2009 do sekcji dziecięcej mojego klubu zgłosiło się ponad 300 rodziców ze swoimi dzieciakami z czego warunki miało chyba 23 czy 24, ale taka sytuacja nigdy nie miała miejsca... rok wcześniej był problem ze skompletowaniem rocznika...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Chal »

Ja zaprezentuję zapewne niepopularny pogląd, ale naprawdę chciałbym, żeby to TVP wygrała przetarg na PlusLigę. Polsat od jakiegoś czasu siatkówkę klubową traktuje po macoszemu. Oczywiście, można wypominać te Teleexpressy w trakcie meczu finałowego ME, ale to już było, minęło, na publiczną spadła ogromna krytyka i nie sądzę, aby popełnili oni podobne błędy. Czy merytorycznie byłoby na pewno gorzej? Cenię Tomasza Swędrowskiego czy Wojciecha Drzyzgę, ale już np. za Wójtowiczem, a już zwłaszcza za Iwańczykiem wcale bym nie tęsknił. W redakcji sportowej TVP zauważyłem ostatnio trend stawiania na młodych i wychodzi to tej stacji na dobre. Na pewno ogromnym plusem jest możliwość promocji siatkówki, jaką ma telewizja publiczna, bo tutaj zdecydowanie przebija Polsat. Obecnie mamy 1 mecz w kolejce w szeroko dostępnej TV4 i do tego drugi na Polsacie Sport, pokazywane równolegle na Ipla. Czy to się zmieni? Niby z PS zniknął futbol, ale czy wpłynie to na ilość transmitowanych meczów? Szczerze mówiąc nie sądzę, bo powiedzmy sobie szczerze - Polsat głupi nie jest i wcale im nie spieszno, żeby produkować sygnał z kolejnych spotkań. Stąd też możemy oglądać tak wiele meczów LŚ czy LM, a z PlusLigi raptem dwa na kolejkę. TVP ma o tyle przewagę, że posiada swoje ośrodki regionalne, a to jest duży plus. Nawet gdyby na transmisję PlusLigi była przeznaczona tylko 1 ekipa, tak jak to było chyba w tym sezonie w Polsacie (przynajmniej tak wnioskuję po tym, że w przeciwieństwie do poprzednich sezonów nie zdarzały się transmisje dwóch meczów jednego dnia), to zawsze oprócz transmitowanych meczów możemy liczyć na fragmenty pozostałych spotkań przygotowane właśnie przez regionalne oddziały, choćby i były kręcone tylko z jednej kamery. Ponadto TVP posiada również znacznie więcej programów, gdzie ta siatkówka mogłaby być zaprezentowana. TVP 1 i 2 mają większy zasięg od Polsatu, na którym liga pokazywana nie była, więc pokazanie meczu na którymś z tych kanałów zwiększy oglądalność nieporównywalnie z obecną. TVP Info również ma szerszy zasięg od TV4, więc nawet zakładając, że to tam trafiłby 1 mecz "otwarty", to i tak byłoby to z korzyścią dla oglądalności. Zasięg TVP Sport rośnie ostatnio bardzo szybko, a do tego są jeszcze transmisje internetowe. Dlatego też ja osobiście jestem za TVP.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: kevinpsb »

Kiedy bedzie ten przetarg? Modle sie aby ten przetarg wygrał Polsat ale niestety wszystkie atuty w reku ma TVP!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

Polsat również ma sporo atutów... ma prywatną kasę, którą może dowolnie dysponować, w przeciwieństwie do TVP, która większe projekty musi przepuścić przez wszelakie oddziały niejednokrotnie bardzo kontrowersyjne i skąpe... w sumie Polsat też musi obgadać większy projekt w swoim zarządzie, ale tam jest argument, że jak wrzucą reklamy to na tym zarobią... zobaczymy... przetarg będzie zapewne jakoś na początku przyszłego roku... choć wcale nie musi to być przetarg, tylko dogadają się z jedną telewizją...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: plecotus »

TVP Sport znajduje się w bezpłatnym pakiecie uruchomionej dwa dni temu platformy cyfrowej TVP - więc jeśli tam miałaby trafić siata, to z dostępnością i jakością techniczną (HD!) nie powinno być źle. Troche bardziej obawiam się o jakość merytoryczną transmisji - Polsat ma doświadczenie i robi to nieźle, TVP musiałaby jeszcze trochę popracować.
8
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: niepoinformowany »

Krótko: oby Polsat.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Mate »

Jeżeli chodzi o +Ligę to bardzo, ale to bardzo chciałbym, żeby +Ligę pokazywała stacja Orange Sport. Trochę dziwnie, by to wyglądało - stacja sieci telefonicznej Orange pokazuje mecze ligi sponsorowanej przez Plus :D . Odnośnie komentarzu w OS - według mnie jest to komentarz o niebo lepszy, niż polsatowski. Para Laskowski-Małolepszy wymiata Drzyzgę ze Swędrowskim z powierzchni ziemi :D . Znają podstawy siatkówki(przepisy, reguły i takie tam duperele) oraz opowiadają wiele rzeczy o obecnej sytuacji we Włoszech, czyli transfery, jakieś zmiany w klubach. Jednakże moja zachcianka nie ziści się przez kilka ładnych lat ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Lynn »

Powiem krótko: TVP ręce precz od polskiej siatkówki. Pamiętam przerywanie meczów, pamiętam telexpers i nie zapomne. A jeśli ktoś łudzi się, że obejrzy jakikolwiek mecz w TVP1 i TVP2, to niech zejdzie na ziemie, bo może się głęboko rozczarować. Mam nadzieje, że POLSAT wyłoży odpowiednią kase na PLUS LIGE i będzie tak jak do tej pory, bo nie jest źle, a jeśli nie jest źle to nie trzeba tego zmieniać. PZDR
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: pk+ »

niepoinformowany pisze:Krótko: oby Polsat.
eee oby się mocno licytowali, niekoniecznie na kasę, żeby wygrał ten kto zapewni większą ilość meczy na antenie.
Jak dla mnie mogliby się nawet podzielić, jedna telewizja liga kobiet, druga mężczyzn.. ale to się nie wydaje realne.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: kevinpsb »

pk+ pisze:
niepoinformowany pisze:Krótko: oby Polsat.
eee oby się mocno licytowali, niekoniecznie na kasę, żeby wygrał ten kto zapewni większą ilość meczy na antenie.
Jak dla mnie mogliby się nawet podzielić, jedna telewizja liga kobiet, druga mężczyzn.. ale to się nie wydaje realne.
O to jest rozwiązanie... Tvp niech pokazuje Pluslige kobiet i wszyscy bedziemy zadowoleni.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Zlatanov
Posty: 240
Rejestracja: 28 cze 2008, o 20:55

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Zlatanov »

Zdaje sie ze pan Popko powiedzial cos w rodzaju ze jesli ktos bedzie chcial kupic prawa to musi zapewnic przede wszystkim ilosc meczy na antenie czy cos takiego, takze mysle ze na brak transmisji narzekac nie bedzie mozna, ale zgodze sie ze polsat ma wieksze doswiadczenie w prowadzeniu, ale co bedzie tego nikt nie wie...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Chal »

Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?
Wczoraj, za sprawą małej firmy z niewielkiego miasteczka cała Polska mogła obejrzeć przez internet sparing AZS-u Olsztyn z Jastrzębiem. Co prawda z jednej kamery, bez tablicy wyników i powtórek, ale jednak mimo wszystko nikt chyba nie narzekał. Polsat, gigant medialny, zapewnia nam transmisję z 2 na 5 meczów w danej kolejce, z pozostałych 3 nie ma choćby urywka. Pozostawiam do oceny każdego z zainteresowanych...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Arff »

Jestem dokładnie tego samego zdania co Chal... Polsat zachowuje się tak, jakby chciał wyjść na pokazywaniu siatkówki na swoje, ale tym samym nie dopuścić do sytuacji w której nadejdzie boom na oglądanie siatkówki, a tym samym sami sobie wywindowaliby ceny praw transmisyjnych...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy Polsat wspiera polską siatkówkę?

Post autor: Antos »

Niom, transmisja byla bardzo dobra, nic mi sie nie cielo mimo ze mam modem 56.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”