"Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodników

Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

"Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

Witam. TU piszcie co wam ślina na palce przyniesie i wykłócajcie się który to zasłużył na miano tego lepszego.

A że jesteśmy w dziale +L i żeby ten wątek nie był calkowicie offtopikowy piszemy i porównujemy zawodników z +L lub +L kontra inny zawodnik ( tak żeby nagle o wszystkich tu nie pisać z całego świata)

Zacznijmy od najświeższego: PRYGIEL vs SOTO ;)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, o 23:25 przez maksik, łącznie zmieniany 1 raz.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

zdubluję tu mój ostatni post, żeby jakoś zacząć ;)
Kuba_JW pisze:A od tego czasu tak obnizyl loty? Bo jakos widzac go na parkiecie nie zaobserwowalem slabego Roberta przez 2 ostatnie sezony PLS...
Ile to ona razy zdobyl MVP? Ile mial meczow gdzie mial +30 pkt...
No w ostatnim sezonie to nawet ledwo znalazłem dwa over 20 :] :]
W decydującej fazie był taki dobry, że wygryzł go nawet Yudin, to by znaczyło, że..
Prygiel=Soto..
Prygiel<Yudin...
..tak tak Soto<Yudin :D
.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Arff »

Osobiście nie rozumiem jak można porównywać obu zawodników, których nawet w najlepszym momencie ich kariery dzieli przepaść, a Soto jest w zdecydowanie lepszej formie niż Prygiel, biorąc pod uwagę stan ich karier zawodniczych...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

w gruncie rzeczy ja też nie, ale Kuba JW sugerował nawet, że to Pryczek jest mocniejszy :]
.
clinic
Posty: 96
Rejestracja: 25 maja 2009, o 12:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: clinic »

Nie można porównywać 2 różnych zawodników..jak dla mnie rywalizację Soto vs Prygiel wygrywa stanowczo Hector Soto! Gdy przyjrzeć się meczom JW w których grał Robert to często można było zauważyć, że gra on piłkę prostą i bardzo schematyczną. Nie raz łapano go na bloku bo..nie wiedział jak bić, jak rywal już skumał jak go zablokować w danym meczu to Roberta "taktyka bicia" po prostu runęła, a wtedy przyszła pora na zmiennika ;) ale też trudno jest porównać tych graczy na podstawie tego sezonu gdyż Prygiel był rasowym atakującym a Soto grał na przyjęciu, ale bądź co bądź Soto jest lepszy w ataku i nie raz to udowodnił i nie gra tak schematycznie jak Robert. Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Myślimy i mówimy PRECYZYJNIE.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

fajnie...jak tak to zawalane były wszelkie tematy i dyskusji nie było końca. Każdy miał mnóstwo argumentów. A teraz jak jest na takie konfrontacje osobne miejsce to nagle podświadomie się "ustawia" w głowie że jednak nie można porównywać 2 zawodników...

pozdrawiam ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Antos »

Zeby cos porownywac trzeba najpierw ustalic pewne kryteria. Bez tego wasza gadka bedzie o wyzszosci swiat bozego narodzenia od wielkanocy.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

Też własnie to samo mam na myśli. Że jak nie są to tylko typowe kłótnie i trzymanie przy swoim zdaniu a pisanie w temacie tego dotyczącym i trzeba ustalić kryteria i uargumentować coś i porównać na "poważnie" - okazuje się że nie można. Mimo wszystko założenie tego tematu ma na celu nie zaśmiecanie kłótniami na ten temat innych wątków.
Skoro ciężko jest tutaj dyskutować to można się po prostu kłócić - ale tutaj ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Arff »

Mi chodziło o konkretnie porównania Soto i Prygla, bo to tak, jakby porównywać ferrari z maluchem... niby wychodzi pod jedną marką Fiata... a tu taka różnica...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Antos »

Maluch jest lepszy od Ferrari bo mniej pali na setke. Udowodnilem wyzszosc fiata nad ferrari? Udowodnilem. Tak samo moge zrobic z kazda zaproponowana przez was parą zawodnikow.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Guilder »

Ja i Dante - kombinuj Antoś ;)

Prygiel na pewno jest tańszy, a przy tym zapewniał spore wsparcie w ataku, niemniej jednak Soto przyniósł by więcej dobrego - nie tylko sportowo ale i marketingowo.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

pfff kwas.. jeżeli porównujesz to do tych zawodników..co powiesz o Pryglu i Soto? Chyba oczywistym jest, że chodzi o całokształt, zresztą u atakującego liczy się właściwie tylko atak, a tu Soto przewyższa o 2 klasy Pryka, dodatkowo Robert jest strasznie drewniany, więc w obronie też słabiutko, a Soto coś wybroni, tylko w zagrywce Prygiel może być lepszy, ale chyba wiadomo, że chodzi o ogólną klasę, więc co gadasz o jakiś kryteriach :|
.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Guilder »

blaise pisze:pfff kwas.. jeżeli porównujesz to do tych zawodników..co powiesz o Pryglu i Soto? Chyba oczywistym jest, że ]chodzi o całokształt, zresztą u atakującego liczy się właściwie tylko atak, a tu Soto przewyższa o 2 klasy Pryka, dodatkowo Robert jest strasznie drewniany, więc w obronie też słabiutko, a Soto coś wybroni, tylko w zagrywce Prygiel może być lepszy, ale chyba wiadomo, że chodzi o ogólną klasę, więc co gadasz o jakiś kryteriach :|
Zdecyduj się waćpan. Chyba że to nie był komentarz do mojego posta, tylko Antosia.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

do Antosia..
Mówię całokształt, bo u atakującego całokształt to prawie tylko atak, oczywiście mile widziana dobra obrona, zagrywka, ale to sprawa drugorzędna-ma kończyć piłki i tyle. A nie wiem co wy teraz wyjeżdżacie kto tańszy, przecież po prostu porównujemy kto lepszy pod względem UMIEJĘTNOŚCI , bo nawet nie wiemy ile dokładnie biorą. Może jeszcze w całokształcie będziemy porównywać wygląd zewnętrzny?
.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Guilder »

Umiejętności liczą się dla trenera
Umiejętności i pensja liczą się dla prezesa
Aparycja ewentualnie dla kibicek ;)
Może być? :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

Zgadzam się z blaisem. Poza tym rzadko się spotkałem z czymś co jest tańsze i lepsze JAKOŚCIOWO. Przeważnie droższe znaczy lepsze. Mentalność jest tylko taka,że od rzeczy (osób) tańszych znacznie mniej się wymaga lub w drugą stronę często je (ich) usprawiedliwia. I wtedy jest wrażenie lepszego.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

no, ale tak wracając do meritum to chyba wszyscy się tu zgadzamy, że Soto jest zdecydowanie lepszy od Pryczka? ;)
Niech Kuba_JW tutaj argumentuje dlaczego myśli inaczej. :)
.
Nowik12
Posty: 90
Rejestracja: 30 gru 2008, o 13:02
Płeć: M
Lokalizacja: Malbork

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Nowik12 »

Moim zdaniej Soto jest dużo lepszy od Prygla.

Czy Prygiel osiągnął tyle co Soto? Nie chodzi mi o sukcesy w drużynie ale te indywidualne. Bo co może być lepszego dla atakującego niż najlepiej punktujący MŚ w Japonii. Chyba tylko MVP na Olimpiadzie :)
Technika, nie siła !
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Mate »

Nowik12 pisze:Moim zdaniej Soto jest dużo lepszy od Prygla.

Czy Prygiel osiągnął tyle co Soto? Nie chodzi mi o sukcesy w drużynie ale te indywidualne. Bo co może być lepszego dla atakującego niż najlepiej punktujący MŚ w Japonii. Chyba tylko MVP na Olimpiadzie :)
A widziałeś w ogóle jakieś spotkanie Portorykańczyków?? Tam 80% piłek leci do Soto. Poza tym ważniejszą nagrodą jest zdobycie medalu, nagrody MVP lub nagrody dla najlepiej atakującego, bo można być najlepiej punktującym przy 30% skuteczności w ataku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

no dokładnie Mate, masz rację, że tam leci większość piłek do niego i nie było tak wielką sztuką zdobycie tej nagrody, jednak czy fakt, że przy tylu atakach miał świetną skuteczność-52,5% na MŚ już świadczy, że jest to kapitalny zawodnik. W tym Portoryko dodatkowo to każda piłka sytuacyjna leci do niego, więc sami sobie oceńcie te cyferki..
.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

Mate z jednej strony masz rację ale z drugiej strony.... postaw w drużynie Portoryko za Soto -->> Prygla i widzisz go jak kończy ataki z taką skutecznością kiedy drużyna przeciwna i tak wie że do niego piłka leci?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

poza tym w tym sezonie z trochę dziurawym na kilku pozycjach Lokomotivie ciągnął niesamowicie grę z Priddym i byli w ścisłej czołówce..
.
Nowik12
Posty: 90
Rejestracja: 30 gru 2008, o 13:02
Płeć: M
Lokalizacja: Malbork

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Nowik12 »

Niestety ale Soto ma w reprezentacji kolegów na takim poziomie a nie innym. Kiedy było idealne przyjęcie to były inne rozwiązania ale każda sytuacyjna szła do Soto, który sobie świetnie z nimi radził. Tak się składa, że czasami oglądałem mecze ligi rosyjskiej na kanale Planeta Sport i byłem pod wrażeniem gry Soto ( jescze większe zrobił Priddy) :)
Technika, nie siła !
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: blaise »

Priddy to osobny temat-pewnie dla wielu to tylko niezły gracz, dobry, może nawet coś więcej, ale dla mnie to TOP3 przyjmujących na świecie.
.
Nowik12
Posty: 90
Rejestracja: 30 gru 2008, o 13:02
Płeć: M
Lokalizacja: Malbork

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Nowik12 »

blaise pisze:Priddy to osobny temat-pewnie dla wielu to tylko niezły gracz, dobry, może nawet coś więcej, ale dla mnie to TOP3 przyjmujących na świecie.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Jak dla mnie jest o niebo lepszy od przereklamowanego Giby. Priddy to gracz, którego widziałbym u boku Antigi w Skrze, jednak wątpie żeby taki transfer był możliwy.
Technika, nie siła !
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: KadrO »

Nowik12 pisze:
blaise pisze:Priddy to osobny temat-pewnie dla wielu to tylko niezły gracz, dobry, może nawet coś więcej, ale dla mnie to TOP3 przyjmujących na świecie.
Zgadzam się z Tobą w 100%. Jak dla mnie jest o niebo lepszy od przereklamowanego Giby. Priddy to gracz, którego widziałbym u boku Antigi w Skrze, jednak wątpie żeby taki transfer był możliwy.
Jeśli zamiast Antigi, to może i możliwy :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Mate »

Myślałem, że Soto słabiej grał na MŚ. W każdym meczu powyżej 50% w ataku, bodajże jedynie w spotkaniu z Niemcami miał 44%. W meczach z Polską i Serbią miał następująco: 52% i chyba 56%. Tyle, ze sam nie zdziała za wiele.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

Mate pisze:Tyle, ze sam nie zdziała za wiele.
A dlaczego twierdzisz że....sam??
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: Arff »

maksik pisze:
Mate pisze:Tyle, ze sam nie zdziała za wiele.
A dlaczego twierdzisz że....sam??
bo w Puerto Rico poziom jego kolegów nie jest na tyle wysoki, aby pomóc mu w walce o wyższe cele...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: "TEN TO LEPSZY A TEN TO GORSZY" - porównywanie zawodników

Post autor: maksik »

Nie no to wiem tylko porównujemy Pryczka do Soto więc raczej w kontekście JW a tam sam raczej nie będzie :) Ale ok źle zrozumiałem.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”