"Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodników

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: Noworoczny »

No, ale Podraszczanin to ani Muserski, który rozstrzeliwuje (czasem seryjnie) przeciwników zagrywką, ani Simon, który zdobywa połowę punktów drużyny, ani nr 16, który z każdego odbioru/dogrania jest gotowy do ataku. Może Nowakowski nie ma do tej trójki startu, ale od Podraszczanina gorszy nie jest.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2015, o 06:04 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: lipton »

sb.slav nie przesadzaj z tym, że fama o ciapkowatości Piotrka została rozpuszczona przez bełchatowskich kibiców. Ja mam sporo znajomych, którzy grali/grają w siatkówkę, a z Bełchatowem nie mają nic wspólnego i mimo tego ich zdanie na temat Piotrka jest podobne.

Jeszcze przy okazji baboli, jakby ktoś nie widział 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=Qdt6PG-dSB8
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zaw

Post autor: Chal »

Pokażcie mi mecz, w którym zespół ma kłopoty, skrzydłowi nie domagają i wtedy ciężar gry zostaje przerzucony na Nowakowskiego, a ten prowadzi zespół do zwycięstwa. Pamięć ludzka jest zawodna, ale ja sobie nie przypominam. Stan dobrze określił, czemu ciężko go uznać za ścisły top.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: lipton »

A kogo Chal umieścisz w tym ścisłym topie? Muserski, Simon, kto jeszcze?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: Noworoczny »

Ja dodaję jeszcze nr 16.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: StanLee »

Ja jednak nigdy nie zrozumiem, jakim cudem pamięć kibiców jest tak krótka i fragmentaryczna, po prostu mistrzowscy jesteście. :) Jeszcze rok temu Nowakowski był najsłabszym zawodnikiem Resovii w dwumeczu z Jastrzębiem w Lidze Mistrzów, a na MŚ które wygraliśmy, były istotne spotkania gdzie świetną zmianą za Nowakowskiego określany był Możdżonek notujący np. przez trzy sety jeden punkt, dlatego, że po prostu niczego w przeciwieństwie do Pitera nie spierniczył, dwa lata temu Nowakowski grał na kadrze dwie klasy gorzej od Marcina Możdżonka i Georgij Bratoew robił latawiec z ''jednego z najlepszych środkowych świata'' w najważniejszym meczu tamtego sezonu, a trzy lata temu na Igrzyskach w Londynie był naszym najsłabszym zawodnikiem i chyba najgorszym środkowym w całym turnieju. I teraz weźcie na tapetę takiego Podrascanina, który w reprezentacji Serbii, która regularnie zawodzi w światowych imprezach, notuje i tak rewelacyjne statystyki, np. w Londynie był najlepiej blokującym imprezy pomimo tego, że Serbia nie wyszła z grupy (tzn. nie został uznany, bo nie wyszli z grupy, ale względem bloków na set był najlepszy, notując o 0,86 bloku na set więcej niż Pit), i zestawcie z Nowakowskim, który gra ze świetnymi rozgrywającymi, przyjęciem, a jak ma zły moment to Marcin Możdżonek gra w ataku trzy razy lepiej, patrz ME '13, a przeciętnie dysponowany, jak na MŚ, i tak potrafi być wartością dodaną w porównaniu do Nowakowskiego. I to są fakty.

Różnicą pomiędzy Podrascaninem, a Nowakowskim, nie jest zatem to, że ma lepszy atak, blok czy zagrywkę (blok ma zdecydowanie, ale już mniejsza), a to, że Nowakowski na światowym poziomie grywa, co po ostatnich sezonach kadry widać, że z przeróżną regularnością, a Podrascanin cały czas gra. W takim sporcie jak siatkówka, z wielu powodów, regularność jest równie ważna co same siatkarskie umiejętności.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: Noworoczny »

1. Po pierwsze, ile kibiców, tyle opinii. Dlatego nie powinieneś pisać: "nie rozumiem itd", tylko zacytować kogoś, kto pisze teraz opinie sprzeczne z wcześniejszymi. Jak np. jeden gość, co w jednym poście poucza innych, że nie należy porównywać statystyk z innych lig a w drugim sam to robi.
2. Po drugie, czemu opinia o sportowcu rok, dwa czy trzy lata temu nie może być krytyczna a dziś pochlebna? Czy zawodnik nie może zrobić postępu?

Co do lokaty Nowakowskiego na liście światowej zastawiaczy - takich rzeczy się nie da zrobić. Weźmy takiego Paszyckiego, który wg ekspertów forum.siatka.org (i nie tylko) był najlepszym środkowym bloku plusligi. A kto (z ręką na sercu) rok temu wiedział, że taki zawodnik chodzi po świecie. Ilu jeszcze jest takich Paszyckich?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Jak np. jeden gość, co w jednym poście poucza innych, że nie należy porównywać statystyk z innych lig a w drugim sam to robi.
Jeżeli jako kluczowego argumentu w dyskusji użyto nieprawdy, to dlaczego miałem jej nie poprawiać?
Noworoczny pisze:2. Po drugie, czemu opinia o sportowcu rok, dwa czy trzy lata temu nie może być krytyczna a dziś pochlebna? Czy zawodnik nie może zrobić postępu?
1. Uważasz, że Nowakowski jest lepszym siatkarzem niż na Pucharze Świata?
2. Masz do wyboru dwóch zawodników. Jeden cały czas gra mniej więcej na tym samym poziomie - z kolei drugi, będąc w optymalnej formie podobnej klasy zawodnikiem, gra na swoim poziomie od czasu do czasu, a gdy nie jest w formie, to gracze pokroju Możdżonka czy Perłowskiego wyglądają przy nim jak młodzi Bogowie. Obaj są w tym samym/podobnym wieku. Którego bardziej cenisz?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: "Ten to lepszy, a ten to gorszy" - porównywanie zawodnik

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:2. Masz do wyboru dwóch zawodników. Jeden cały czas gra mniej więcej na tym samym poziomie - z kolei drugi, będąc w optymalnej formie podobnej klasy zawodnikiem, gra na swoim poziomie od czasu do czasu, a gdy nie jest w formie, to gracze pokroju Możdżonka czy Perłowskiego wyglądają przy nim jak młodzi Bogowie. Obaj są w tym samym/podobnym wieku. Którego bardziej cenisz?
Jak wchodzę, to tego po lewej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”