Multipozycjonisci

osnazfsb

Multipozycjonisci

Post autor: osnazfsb »

Zainspirowała mnie do załozenia tego tematu wypowiedz komentatora w meczu USA-Włochy, który stwierdził ze Fei i Gruszka to przykłady najbardziej udanych zmian pozycji. Cóz ja osobiście nie zgadzam sie z ta opinia i podejrzewam ze nasz komentator zbyt wielu takich zawodników nie zna
Totez postanowiłem z wasza pomoca zrobic małe podsumowanie zmian pozycji w ostatnich latach

Srodek-Atak
Alessandro Fei
Igor Omrcen
Stanisław Dinejkin

Przyjmujacy -Atak
Semen Połtawski
Piotr Gruszka
Frantz Granvorka
Gabriel Gardner
Igor Yudin

Rozegranie-Przyjecie
Ivan Zajcew

Przyjmujacy-Libero
Marko Klok
Daniel Lewis
Krzysztof Ignaczak
Jewgieni Mitkov

Atakujacy-Srodek
Kravarik
Ostatnio zmieniony 6 paź 2010, o 16:42 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: madlark »

Yudin, Kurek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Nagor »

Przyjęcie-atak
Michael Sanchez

Atak-przyjęcie
Wilfredo Leon

Rozgrywający-przyjmujący(zamiennie chyba)
Oriol Camejo
...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: KadrO »

Jarosz (przyjęcie-atak) czyż nie ?
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Mania »

Rafał Buszek atak -> przyjęcie
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Arff »

Jarosz, Kurek, Janeczek, Żygadło, Buszek, Żaliński... takich zawodników są tysiące...

szczególnie często wśród zawodowych siatkarzy widzimy zmianę pozycji ze środkowego na... dowolną inną... dzieje się tak ze względu na to, że to są wszystko wysokie chłopy... a co robi trener drużyny młodzieżowej, jeśli przychodzi mu dwumetrowiec, bądź potencjalny dwumetrowiec na zajęcia ??? No właśnie... daje go na środek i dopiero w dalszej części kariery tacy zawodnicy rozchodzą się po innych pozycjach...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Multipozycjonisci

Post autor: dreamer »

Wydawało mi się, że zamysłem autora tematu było przypomnienie wspólnymi siłami tych najgłośniejszych nazwisk siatkarzy związanych z grą na różnych pozycjach w trakcie swojej kariery.
Widzę, że myliłem się, bo większość z was ma ciągoty do zrobienia przerobienia tematu na mało znaczący "lokalny" gdzie za chwilę będą wymieniane nazwiska zawodników brylujących w górnośląskiej czwartej lidze okręgowej.
Przy tym zauważyłem też, że pomysły na polskich zawodników zaczynają się kończyć i po prostu powtarzacie się.

Moje zdanie jest takie, że właściwie w tym miejscu nie powinniśmy wspominać (wypisywać) zawodników, którzy w trakcie kariery zmieniali pozycję z atakującego na przyjmującego lub odwrotnie, gdyż zazwyczaj kończą się takie zmiany możliwością gry tych zawodników na jednej lub drugiej pozycji i wtedy po prostu mówi się o nich, że są zawodnikami uniwersalnymi.

Idąc więc w tym duchu, że pomijamy zmiany na pozycjach związanych z atakiem i przyjęciem oraz ograniczamy się do nawisk zawodników klasy międzynarodowej, podrzucam te propozycje które przychodzą mi do głowy:
Marcos Milinkovic (atakujący/środkowy/atakujący)
Rich Lambourne (atakujący/przyjmujący/libero)
Giba (atakujący/libero/przyjmujący)
Renan Zanatta Buiatti (atakujący/środkowy/atakujący)

ale prawdziwym "multi...multipozycjonistą" jest (był):
Gilmar "Kid" Teixeira, którego zmiana pozycji obejmuje kolejno:
atak/przyjęcie/libero/atak/libero/atak, w ciągu ponad 20-letniej kariery na parkietach międzynarodowych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Nagor »

Rich Lambourne (atakujący/przyjmujący/libero)
Ten to ewolucję zrobił... Jak sobie radził w ataku?
Gilmar "Kid" Teixeira, którego zmiana pozycji obejmuje kolejno:
atak/przyjęcie/libero/atak/libero/atak, w ciągu ponad 20-letniej kariery na parkietach międzynarodowych.
Też zdecydowany koleś :D

A może ktoś (liczę na dreamera) orientuje się dlaczego Oriol Camejo raz rozgrywał a raz przyjmował (chyba nawet przez to niektórzy uznawali, że Kuba gra nadal na dwóch rozgrywających - faktycznie w sytuacyjnych piłkach pierwszeństwo do wystawy miał Camejo)?
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Multipozycjonisci

Post autor: maksik »

Theo : atak -->> rozegranie ;) :D
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Skalar121 »

maksik pisze:Theo : atak -->> rozegranie ;) :D
HAHA genialne :D
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Multipozycjonisci

Post autor: dreamer »

Skalar121 pisze:
maksik pisze:Theo : atak -->> rozegranie ;) :D
HAHA genialne :D
Ehh szkoda slów...
Naprawdę sądzicie, że Bernardo Rezende jako sztandarową akcję protestu przeciwko systemowi rozgrywania mundialu (maskującą oczywiście przy okazji knowania Brazylii) wymyślil wystawienie na rozegraniu zawodnika, który jeszcze nigdy nie gral na tej pozycji?
Theo Lopes jeszcze na poziomie reprezentacji mlodzieżowych grywal na rozegraniu. A że warunków fizycznych Bozia mu nie poskąpila, a rozgrywających w Brazylii mają mniej więcej tylu, co w Polsce zarejestrowanych wszystkich siatkarzy, to "przeflancowal" się - na krótki czas na przyjęcie, a potem na atak. W okresie gdy zainteresowal się nim Bernardinho jako kandydatem do kadry seniorów, jest już tylko klasycznym atakującym.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Ted »

dreamer pisze:Naprawdę sądzicie, że Bernardo Rezende jako sztandarową akcję protestu przeciwko systemowi rozgrywania mundialu (maskującą oczywiście przy okazji knowania Brazylii) wymyślil wystawienie na rozegraniu zawodnika, który jeszcze nigdy nie gral na tej pozycji?
Nie ukrywam, że kiedy przeczytałem co działo się w tym spotkaniu, przeszła mi taka myśl przez głowę. Z tym, że nie Rezende protestuje, a cała reprezentacja. Kilkanaście lat temu Kazik Staszewski w ramach protestu, kiedy kazano mu śpiewać z playbacku. wyszedł na scenę i śpiewał do suszarki.
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Multipozycjonisci

Post autor: pykaman »

A ja dorzucę tu ikonę włoskiej siatkówki - Andrea Giani - środek, przyjęcie, atak, a wydaje mi się że jako rozgrywacz też kiedyś był w jakiejś drużynie.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Multipozycjonisci

Post autor: maksik »

dreamer pisze:
Skalar121 pisze:
maksik pisze:Theo : atak -->> rozegranie ;) :D
HAHA genialne :D
Ehh szkoda slów...
Naprawdę sądzicie, że Bernardo Rezende jako sztandarową akcję protestu przeciwko systemowi rozgrywania mundialu (maskującą oczywiście przy okazji knowania Brazylii) wymyślil wystawienie na rozegraniu zawodnika, który jeszcze nigdy nie gral na tej pozycji?
Theo Lopes jeszcze na poziomie reprezentacji mlodzieżowych grywal na rozegraniu. A że warunków fizycznych Bozia mu nie poskąpila, a rozgrywających w Brazylii mają mniej więcej tylu, co w Polsce zarejestrowanych wszystkich siatkarzy, to "przeflancowal" się - na krótki czas na przyjęcie, a potem na atak. W okresie gdy zainteresowal się nim Bernardinho jako kandydatem do kadry seniorów, jest już tylko klasycznym atakującym.

dreamer
Ech szkoda słów.. wyluzuj trochę Dreamerze. Nawet jeśli tak było to jak piszesz to nasz ( czy raczej mój ) brak wiedzy w tym temacie nie ma żadnego znaczenia bo i tak sytuacja była lekko półśmieszna.

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Multipozycjonisci

Post autor: przemek16 »

dunnes - w lidze na przyjęciu (w kadrze na środku)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: KadrO »

przemek16 pisze:dunnes - w lidze na przyjęciu (w kadrze na środku)
Z tego co wiem, to chyba w lidze na ataku jak już.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Multipozycjonisci

Post autor: przemek16 »

KadrO pisze:
przemek16 pisze:dunnes - w lidze na przyjęciu (w kadrze na środku)
Z tego co wiem, to chyba w lidze na ataku jak już.
gral na zmiane;) raz na przyjeciu raz na ataku...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Antonella Hard Core »

Nikt nie wspomniał o K.Ignaczaku który w Lidze Światowej 2005 został chwilowo przekwalifikowany przez R.Lozano na przyjmujacego :D .
Poza tym warto wspomnieć o R.Milczarku który zapowiadał sie na bardzo solidnego przyjmujacego (otrzymał chyba nawet jakąś nagrode indywidualną gdy ze Skrą wygrał Puchar Polski 2005, potem zdobył pierwsze mistrzostwo dla Bełchatowa będąc podstawowym przyjmującym obok P.Gruszki) ale kontuzje sprawiły że zmienił pozycje i gra obecnie na libero.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Arff »

myślę, że zawodników mogących się pochwalić grą na przyjęciu i libero można by wymienić około kilku tysięcy... autor pisząc multipozycjoniści miał na myśli zawodników grających albo na wielu pozycjach, albo na dwóch, ale raczej bardzo od siebie odległych...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Guilder »

Arff pisze:myślę, że zawodników mogących się pochwalić grą na przyjęciu i libero można by wymienić około kilku tysięcy...
(...)
Z kilkoma tysiącami może przesadziłeś, ale zasadniczo masz rację. Nie trzeba daleko szukać, jest choćby Marko Klok.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Multipozycjonisci

Post autor: osnazfsb »

No tu bym sie kłocił czy tych graczy jest znowu faktycznie tak duzo: Marko Klok Daniel Lewis Robert Milczarek Krzysztof Ignaczak Jewgienij Mitkov Konstantin Sidenko Rich Lambourne Gilmar "Kid" Teixeira i powoli grono bardziej znaczacych zmian z przyjecia na libero sie wyczerpuje moim zdaniem

Gwoli ciekawostki zaznacze ze Kazakov i Szczerbaniuk zagrali na pozycji przyjmujacego i temu pierwszemu nawet podobno niezle szło i to na poziomie Superligi
Swoja droga tak myslałem jeszcze nad graczami którzy zmieniali pozycje i przypomniałem sobie ze Muserski tez zmieniał pozycje a dokładnie z Ataku na Srodek (2007/2008) z Srodka na Atak (2008/2009)i jeszcze raz z Ataku na Srodek.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Arff »

osnazfsb pisze:Milczarek (...) i powoli grono bardziej znaczacych zmian z przyjecia na libero sie wyczerpuje moim zdaniem
myślę, że jakby znać wszystkich zawodników z licencją do grania w siatkówkę oraz ich historię gry w siatkówkę, to takich zawodników, którzy są tak "znani" na świecie jak Milczarek są właśnie tysiące, że o tych na niższym poziomie nawet nie wspominam...

za przykład można podać prawie wszystkich zawodników, którzy zostali libero mniej więcej od roku 1996 do 2004...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Chal »

Z tego co pamiętam, całe IO 2008 jako podstawowy środkowy reprezentacji Niemiec grał Christian Pampel. Mariusz Sordyl zagrał kilka spotkań na rozegraniu w sezonie bodaj 03/04 :D Oczywiście Marcin Drabkowski, który grywał na rozegraniu, ataku i przyjęciu ;) Z tych najświeższych przykładów to Mitar Tzouris, ze środka na atak.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: kevinpsb »

Hektor Soto w klubie występował na przyjęciu i na ataku. To samo tyczy się Sung Min Moona. Marshallowi te 2 pozycje chyba też nie są obce.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Multipozycjonisci

Post autor: maksik »

Nie chcę się czepiać ale uważanie kogoś kto grał na przyjeciu i gra ataku (albo odwrotnie) jako multipozycjonista to gruba przesada.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
BubsonWypraniec
Posty: 58
Rejestracja: 7 lis 2010, o 16:48
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: BubsonWypraniec »

Pamiętam, że kiedyś Gruszka zagrał parę meczy na środku w lidze włoskiej, Neroj zagrał kilka meczy na środku w Skrze, a Vadeleux zagrał na ostatnich MŚ kilka mezcy na ataku
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Multipozycjonisci

Post autor: maksik »

To to samo możemy powiedzieć o Kokocińskim, Hebdzie, Janeczku a nawet Radku Wnuku..itp... to jest żadna nowość że czasem z musu jakiś zawodnik jest przestawiony na inną pozycję co wcale to go nie czyni multipozycjonistą ani od razu atakującym czy środkowym..
Ustalmy że wypisujemy tutaj zawodników którzy grali przez dłuższy okres na jakiejś innej pozycji niż wcześniej lub na pozycjach przynajmniej 3-ech różnych.. Multipozycjonistą jeszcze można nazwać zawodnika ktory ze środkowego przeszedł na przyjęcie (bo tutaj trzeba więcej uniwersalności niż na ataku ) albo z rozegrania na libero lub odwrotnie. Przejście z przyjęcia lub środka na atak i odwrotnie to żadna rewelka..
To już bardziej przyklasnąłbym takiemu Milczarkowi czy Ignaczakowi ktorzy bedąc głównie zawodnikami na pozycji libero włączali się w ważnych spotkaniach na przyjecie nie ustepujac w ataku swoim kolegom.
A propos libero to chyba Dębiec też wcześniej grał na rozegraniu w II lidze. Chyba.. ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
EderCarbonera
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2010, o 16:51
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: EderCarbonera »

Paparoni nie zostal jeszcze wspomniany, chociaz to "tylko" przyjecie na libero.
Edyta

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Edyta »

Nie został też wspomniany Angel Dennis. Co prawda to też "tylko" przejście z przyjęcia na atak, ale myślę, że wspominamy tu te najbardziej udane zamiany.
Dennis całą karierę był przyjmującym (w reprezentacji Kuby chyba też?) i dopiero kiedy przyszedł do Modeny, został przestawiony na atak, co jest może nawet bardziej naturalne dla leworęcznego gracza. I to nie od razu został przestawiony. W sezonie 2007/08 grał tam jeszcze Andre Nascimento, a w następnym sezonie zdaje mi się, że to Wytze Kooistra najpierw był próbowany jako atakujący (czyli kolejny "przestawiony" :) ). Dennis na dobre zmienił pozycję w sezonie 2009/10 i to z tak dobrym skutkiem, że został MVP sezonu zasadniczego w słynnej klasyfikacji "La Gazzetta Dello Sport".
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Multipozycjonisci

Post autor: Antonella Hard Core »

Takich "chwilowych " mulitipozycjonistów i multipozycjinistek to można choćby z tego sezonu z rozgrywek plusligowych wymienić kilku/a np:
B.Okuniewska (środek/przyjęcie/atak)
M.Ikić (przyjęcie/libero)
M.Wlazły (atak/przyjecie)
Idi (przyjecie/libero)
N.Ozsoy (atak/przyjecie)
P.Gacek (libero/ nie wiem za jaką to pozycje uznać ale bo jeśli dobrze pamietam to wszedł chyba na zagrywke)
I.Yudin (atak/przyjęcie)
S.Antanowicz (przyjecie/atak)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”