Zagraniczna drużyna dekady

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Antonella Hard Core »

A oto moja wersja zagranicznej drużyny dekady:

Grbić Nikola (SER,Treviso,Milano,Piacenza,Trentino,Cuneo)
Gustavo Endres (BRA,S.Bernardo,Ferrara,LatinaTreviso,Pinheiros)
Mastrangelo Luigi (WŁO,Piemonte,Macarata,Modena,Roma,Prisma,Cuneo)
Miljković Ivan (SER,Macerata,Roma,Olimpiakos,Fenerbahce)
Giba (BRA,Minas,Ferrara,Cuneo,Odincowo,Pinheiros)
Dante Amaral (BRA,Minas,Modena,Panathinaikos,Dynamo Moskwa,S.Bernardo,Dynamo Moskwa)
Sergio (BRA,Banespa,Piacenza,S.Bernardo)

a na ławce:

Ricardo Garcia (BRA,Minas,Modena,Sisley,Futuro)
Stanley Clayton (USA,Panathinaikos,Iraklis,Kazań,Ufa)
Gerić Andrija (SER,Montichiari,Macerata,Latina,Macerata,Panathinaikos,Latina,Fenerbahce)
Cisolla Alberto (WŁO, Treviso,Macerata,Roma)
Tietiuchin Siergiej (ROS, Biełgorod,Parma,Biełgorod,Kazań,Biełgorod,Kazan)


U pań wygląda to tak:

Lo Bianco Eleonora (WŁO,Arsizio,Ravenna,Jesi,Bergamo)
Gamova Jekatierina (ROS,Urałoczka,Dynamo Moskwa,Fenerbahce,Kazań)
Gioli Simona (WŁO,Calabria,Perugia,Dynamo Moskwa)
Ravva Victoria (FRA, Cannes)
Jaqueline Carvalho (BRA,Osasco,Rexona,Jesi,Murcia,Pesaro,Osasco)
Piccinini Francesca (WŁO,Bergamo)
Sano Yuko (JAP,Toray,Cannes,Hisamitsu,Igtisadchi)

a na ławce:

Fofao (BRA,Rexona,Perugia,Murcia,Sao Caetano,Fenerbahce)
Darnel Neslichan (TUR,Vakifbank,Teneryfa,Vakifbank,Eczacibasi)
Walewska DeOliweira (BRA,Sao Caetano,Perugia,Murcia,Odincowo)
Sokolova Liubow (ROS,Urałoczka,Eczacibasi,Bergamo,Jesi,Murcia,Odincowo,Jesi,Fenerbahce)
Tom Logan (USA,Minas,Jesi,Chieri,Volero,Teneryfa,Dynamo Moskwa,Hisamitsu,Novara,Overgrande)

Pewnie wielu by dokonało innego wyboru bo w ciągu dekady na świecie było wielu wybitnych zawodników oraz zawodniczek i wybór był znacznie trudniejszy niż przy wyborze polskiej drużyny dekady.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Nagor »

Nie chciałem się wypowiadać w tych tematach, bo nie sięgam tak daleko siatkarską pamięcią, ale wg mnie Tetiuchin bezapelacyjnie powinien być kapitanem tej drużyny dekady. Siatkarz ponadczasowy. No i mogę spytać czemu Grbić a nie np. Ball?
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: madlark »

Nagor pisze: No i mogę spytać czemu Grbić a nie np. Ball?
Albo Ricardo?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Guilder »

Grbic to jeden i drugi w sumie zasługuje na obecność.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Nagor »

madlark pisze:
Nagor pisze: No i mogę spytać czemu Grbić a nie np. Ball?
Albo Ricardo?
Akurat Ricardo ma zamgloną przeszłość :D
...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Antonella Hard Core »

Wybierałem między trójką: Ricardo,Grbić i Ball. W pierwszej chwili myślałem o umieszczeniu Brazylijczyka w podstawowym składzie ale jednak przez ostatnie lata nie miał on styczności z imprezami najwyższej rangi i to zaważyło że postwiłem na Grbicia który praktycznie co roku udawadnia ile potrafi dać swojej reprezentacji. A Ball ? No cóż jednak nie był w stanie zbyt często poprowadzić swojej drużyny do jakiś spektakularnych sukcesów ( nie licząc niezwykle udanego dla niego roku 2008 gdy wygrał złote medale w trzech najwazniejszych rozgrywkach 2008 czyli IO,LM i LŚ).
Edyta

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Edyta »

Dla mnie Ricardo jest przed wszystkimi. Artysta, który wyprzedza innych o krok i nikt mnie nie przekona, że jest lepszy od niego rozgrywający w XXI wieku;) Co do jego "przeszłości" to wierzcie mi lub nie, ale obiegowe i oficjalne opinie nie całkiem odpowiadają rzeczywistości. Winnych było wielu, a przyczyny jego wyrzucenia też niezupełnie odpowiadają temu co się u nas na ten temat sądzi. W Brazylii jest niezła cenzura i pewne rzeczy oficjalnie przedstawia się trochę inaczej niż jest naprawdę, a sami Brazylijczycy to trochę histerycy, narobią bałaganu a potem już nie ma jak się wycofać... Znam trochę kulisów, bo mam w Rio znajomych, którzy są blisko kadry a przede wszystkim samego Ricardinho. Ostatnio jest kolejna afera, tym razem klubowa, której ofiarą padli Rodrigao, Marcelinho i Polaco. I z tego co wiem, są Bogu ducha winni. Rodrigao szuka klubu, bo dwa dni temu stracił pracę... :( Sorry za OT.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Nagor »

Czyli potwierdza się podejrzenie o nepotyzm Rezende? Innej opcji nie widzę, bo sami strzelili sobie w stopę takim wyborem. Brazylijczycy dziwny naród, nikt ich nie zrozumie, ale ja opieram się na tym info co mam, z resztą nie dziwię się, że koledzy Ricardo go bronią, więc nie wiem czy to takie dobre źródło.
...
kazama
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2010, o 23:12
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: kazama »

Jest także możliwość, że Rezende sam wymusił kłótnię i odsunął Ricardo od reprezentacji, żeby mógł grać jego synalek. Bo z Ricardo, Bruno Rezende nie ma żadnych szans.
Z 6 dekady się zdecydowanie zgadzam, ale zamiast Stanleya, dałbym Andre Nascimento albo Frantza Granvorkę, a zamiast Cissoli, wstawiłym Kazyiskiego albo Juantorenę (gdyby nie został skazany na pauzę w latach 2006-2009, to byłby jednym z najlepszych przyjmujących w historii).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Erchembod »

A cóż takie nikłe zainteresowanie zespołem dekady? Kibice raczej się lubują we wszelkich statystykach i rankingach, a tu cisza:)

Ok, moja propozycja na drużynę dekady. Jednak, bez rozbicia na zawodników zagranicznych i polskich, po prostu wybieram najlepszych bez względu na narodowość. To, że w zestawieniu nie ma zaś Polaków - to już inna para kaloszy:)

A więc:
Mężczyźni:
Rozgrywający: Ricardo
Atakujący: Ivan Milijković
Przyjmujący: Giba, Siergiej Tietiuchin
Środkowi: Gustavo, Luigi Mastrangelo
Libero: Sergio.

Kobiety:
Rozgrywajaca: Fofao
Atakująca: Gamowa
Przyjmująca: Liubow Sokołowa, Paula Pequeno
Środkowa: Simona Gioli, Nancy Carillo de la Paz
Libero: Stacy Sykora

Proponuję jeszcze inną zabawę, oprócz tej - wybieramy trzech najlepszych zawodników dekady na każdej pozycji - też bez względu na kraj pochodzenia. Oto moje propozycje:

Rozgrywający:
1. Poza dyskusją - Ricardo Garcia.
2. Nicola Grbić
3. Lloy Ball
(czwarty w tej klasyfikacji: Zagumny).

Atakujący:
1. Ivan Milijković
2. Andre Nascimento
3. Alessandro Fei

Przyjmujący:
1. Giba
2. Siergiej Tietiuchin
3. Dante Amaral
(czwarty - chyba Goran Vujević...)

Środkowi:
1. Bezdysuksyjnie - Gustavo Endres
2. Luigi Mastrangelo
3. Aleksiej Kuleszow

Libero:
1. Sergio
2. Aleksiej Werbow
3. Hubert Henno (miałem dylemat z drugim-trzecim miejscem, jednak wyższość za całą dekadę przyznaję Werbowowi).

Ktoś zaproponuje zestaw wśród kobiet?:)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Fein »

Rozgrywający: Ricardo Garcia
Atakujący: Andre Nascimento
Przyjęcie: Giba, Dante
Krótka: Gustavo, Rodrigao
Libero: Sergio

W tytule jest drużyna dekady. To już utarty frazes, ale powtórzę to, siatkówka jest sportem cholernie drużynowym i olbrzymie znaczenie ma w niej dobre rozumienie się na boisku. Miljkovic pewnie jeśli chodzi o umiejętności indywidualne znacznie przewyższa Andre, ale Ivan nigdy nie zbudowałby takiej współpracy z Ricardo. Ówczesna reprezentacja Brazylii grała kosmicznie, zresztą kto widział ten wie, ich siatkówka była piękna i póki co nawet nie zapowiada się, by którakolwiek drużyna wspięła się na ich poziom.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Antonella Hard Core »

Erchembod pisze:Ktoś zaproponuje zestaw wśród kobiet?:)
Trzy moim zdaniem najlepsze środkowe i przyjmujące ( wyżej cenie Sokolovą niż Tom) dekady podałem w swoim pierwszym poście. Za trzecią rozgrywająca uważaj Japonke Takeshite a za trzecią atakującą Brazylijke Sheille. W trójce libero poza Sano widziałbym jeszcze Sykore i Cardullo.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: ciorny17 »

Moim zdaniem szóstka dekady wygląda następująco:
Rozgrywający: Ricardo Garcia
Atakujący: Ivan Milijković
Przyjmujący: Giba, Sergiej Tietiuchin
Środkowi: Rodrigao, Gustavo
Libero: Sergio

Rezerwowi: N. Grbić, A. Nascimento, S. Antiga, V. Grbić, L. Masterangelo, A. Gerić, Henno
Kłamca.
Kunegunda.23
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 15:37
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: Kunegunda.23 »

Nie wiem czemu praktycznie wg nie bierzecie pod uwagę polskich siatkarzy :) myśle że Wlazły czy Winiarski również mogą się znaleźć w takim składzie.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Zagraniczna drużyna dekady

Post autor: ciorny17 »

Kunegunda.23 pisze:Nie wiem czemu praktycznie wg nie bierzecie pod uwagę polskich siatkarzy :) myśle że Wlazły czy Winiarski również mogą się znaleźć w takim składzie.
Dekada to lata 2000-2010 a nawet 2011 a Wlazły i Winiarski to praktycznie dwie imprezy (MŚ 2006 i IO 2008) a ci zawodnicy wymienieni przeze mnie to zawodnicy grający przez cały okres tego czasu i zdobywający medale na poszczególnych imprezach.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”