Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: BuenoSausage »

A zatem Polska - Francja w ćwierćfinale. Niezależnie od wyniku meczu Argentyna - USA.

Rosja 3:0 Tunezja, a zatem kolejną parą ćwierćfinałową będzie Rosja - Kanada.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2021, o 07:53 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Riad69 »

Jak wyjdą z takim ogniem jak na tą Kanadę to powinno być dobrze. Vital ich zmotywuje odpowiednio
broker
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: broker »

Nie sugeruję ustawki, bo mecz był grany na poważnie, ale specyfika siatkówki mocno ułatwia padanie wyników jakie pasują obu zespołom.

Ja przeciwnie, za Papą w ostatniej PS, uważam, że Rezende i Ngapeth się dogadali.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

Potwierdziło się, że gramy swój mecz o 2 w nocy naszego czasu.

Francja sprawia dobre wrażenie, więc pewnie będzie trudno i nerwowo, ale my też wyglądamy na zespół w formie, więc jak nie teraz, to już nie wiem kiedy. W bloku i w grze Drzyzgi pojawił się progres w porównaniu z początkiem turnieju, więc tak jakby to wszystko szło powoli do przodu.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

W końcu zagraliśmy dobry mecz, ciężko się o coś przyczepić. Ale nie analizowałbym na zasadzie: "blok idzie do góry". Liczy się tylko wtorek 2:00, a że rywal będzie konkretny to wszystko co było wcześniej się nie liczy a zdecyduje dyspozycja w tym konkretnym dniu. Martwi Kubiak, co się z nim dzieje? Ja to mam zagwozdkę szczerze mówiąc kogo bym wystawił obok Leona. Chyba jednak Kubiaka i gdy widać, że nie daje rady to jednak ratowałbym Semeniukiem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: radek0389 »

A jak Argentyna wygra z USA 3-2, to nie gramy czasem z nimi?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

Francja ma pewne 4 miejsce, liczą się zwycięstwa.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: radek0389 »

niepoinformowany pisze: 1 sie 2021, o 09:13 Francja ma pewne 4 miejsce, liczą się zwycięstwa.
Aaaaa, Oki. Dzięki. Bo skupiłem się na punktach i to mi nie pasowało.
Z ciekawych rzeczy, to dzis zespol, który jako jedyny nas pokonał może skończyć turniej na grupowej rywalizacji :D
tommash
Posty: 38
Rejestracja: 30 lip 2021, o 04:10
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: tommash »

tommash pisze: 1 sie 2021, o 02:58 Mecz Bra- Fra będzie komentował duet Laskowski- Panas. Jestem ciekawy jak wypadną ale spodziewam się bardzo dobrego komentarzu po tym jak Laskowski komentował plażówkę.
Wiadomo czym Douglas zdobył taką popularność? Bo niczym szczególnym oprócz orientacji seksualnej się w sumie nie wyróżnia. A tu tyle obserwujących, więcej niż niektórzy topowi piłkarze.
No i miałem rację, świetne widowisko siatkarskie. Mecz na najwyższym poziomie z najwyższym poziomem komentarzu. Dlaczego ten duet nie komentuje meczów Polski, tylko wpychają tam nieogarniętego Dębowskiego.
Dobrze, że jest Eurosport i duet Drzyzga-Swędrowski bo musiałbym dźwięk wyłączyć.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Resofan »

Po tym co obejrzałem dzisiejszej nocy obawiam się tylko jednego - żeby presja nie "spętała" naszym nóg. Jeśli wyjdą tak skoncentrowani a jednocześnie z takim luzem jak przeciwko Kanadzie, to powinno być dobrze. I to pomimo, że Francja sygnalizuje sporą zwyżkę formy. Za wyjątkiem Kubiaka wszyscy zagrali świetny mecz, funkcjonowaliśmy bardzo dobrze w każdym elemencie, no może za wyjątkiem przyjęcia, ale i to tylko chwilami. Przyjemnie się oglądało. Tak jak napisałem na początku - przegrać możemy tylko z presją, bo ta na naszych chłopaków będzie jednak większa niż na Francuzów. Jak to mówią - Francuzi mogą, my musimy.
Riad69 pisze: 1 sie 2021, o 07:46 Jak wyjdą z takim ogniem jak na tą Kanadę to powinno być dobrze. Vital ich zmotywuje odpowiednio
No co jak co, ale na TEN mecz motywować ich nie trzeba....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Robb75
Posty: 59
Rejestracja: 1 paź 2019, o 12:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Robb75 »

Czyli Francja mogło być lepiej (Argentyna czy USA) ale zawodnicy twierdzili że jedziemy do Tokio po złoto więc tak czy inaczej trzeba pokonać wszystkich po drodze nie licząc fazy grupowej. Co do Francji ja myślę ze kluczem będzie zatrzymanie N'gapetha a co jak co Kubiak potrafi zagotować każdego, osobna kwestia czy Kubiak na dziś jest gotowy na takie granie. Po VNL nie tylko Kubiak ma na pieńku z Francuzem ale i cała drużyna będzie chciała się zrewanżować za porażkę i nie jesteśmy w tym meczu skazani tylko i wyłącznie na chęciach bo mamy wszystkie argumenty po naszej stronie. Forma Francuzów rośnie co wcale nie powinno dziwić bo początek fazy grupowej grali fatalnie więc gorzej już grać nie mogli ale i nasza forma zgodnie z naszymi przypuszczeniami idzie w górę. Tak jak pisze wyłączymy N'gapetha i jesteśmy w 1/2 a Kubiak wie jak to zrobić i nie koniecznie musi być w najwyższej formie sportowej.....
Wichurek
Posty: 11
Rejestracja: 7 maja 2020, o 14:12
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Wichurek »

Robb75 pisze: 1 sie 2021, o 10:05 Czyli Francja mogło być lepiej (Argentyna czy USA) ale zawodnicy twierdzili że jedziemy do Tokio po złoto więc tak czy inaczej trzeba pokonać wszystkich po drodze nie licząc fazy grupowej. Co do Francji ja myślę ze kluczem będzie zatrzymanie N'gapetha a co jak co Kubiak potrafi zagotować każdego, osobna kwestia czy Kubiak na dziś jest gotowy na takie granie. Po VNL nie tylko Kubiak ma na pieńku z Francuzem ale i cała drużyna będzie chciała się zrewanżować za porażkę i nie jesteśmy w tym meczu skazani tylko i wyłącznie na chęciach bo mamy wszystkie argumenty po naszej stronie. Forma Francuzów rośnie co wcale nie powinno dziwić bo początek fazy grupowej grali fatalnie więc gorzej już grać nie mogli ale i nasza forma zgodnie z naszymi przypuszczeniami idzie w górę. Tak jak pisze wyłączymy N'gapetha i jesteśmy w 1/2 a Kubiak wie jak to zrobić i nie koniecznie musi być w najwyższej formie sportowej.....
Tylko, że Kubiak w obecnej dyspozycji nie powinien zaczynać meczu w szóstce.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: meduza123 »

Brak zaskoczeń.

Od początku nastawialiśmy się na 1 miejsce w grupie i 1/4 o 9 rano.

Od początku raczej nastawialiśmy się na mecz z Francją.

Ktoś pisał o tym, że Francja jest mocniejsza względem kwalifikacji IO oraz ME z uwagi na rozwój Patry'ego, natomiast trzeba jasno powiedzieć, że tamte mecze graliśmy na ataku z Muzajem.

W kontekście 1/4:

Pierwsza kwestia - na duży plus dla nas, że nareszcie doczekaliśmy reprezentacji bijącej zagrywką. Koniec ekipy wesołego flota. Pięciu zawodników bije + Fabian, który też fajnie ukąsić potrafi. I tutaj bym nie kombinował - idziemy pełną parą - jak trafimy to prędzej czy późnej ich skrzydłowych złapiemy w bloku czy obronie, jak nie trafimy to przynajmniej nie damy im się nakręcić, co też frustruje.

Druga kwestia - tam nadal będzie Toniutti w 3 ustawieniach na bloku. Mając Kurka i Leona - nie mają jak tego ukryć i powinniśmy to wykorzystywać praktycznie raz po razie.

Trzecia kwestia - Fabian. Tydzień temu byłem pewny, że jeżeli to przegramy to z uwagi na brak sypacza na poziomie TOP. Dzisiaj Fabian był jednak TOP. Dokładnie z środkowymi, fajnie z Leonem i Kurkiem, kiwka czy nawet atak z sytuacyjnej. Brawo. Jeżeli Fabian wytrzyma ten poziom, jestem spokojny nie tylko o 1/4.

Czwarta kwestia - Kubiak. Pewnie Śliwka skończyłby 2x piłek z Kanadą niż Michał. Ale jednak przy nim nasza drużyna jest zorganizowana w obronie i przyjęciu. Przy nim też jesteśmy nastawieni mentalnie odpowiednio. Śliwka nie ,,ryknie'', jeżeli będzie źle to będziemy zmierzać do porażki jak z Iranem. Kubiak będzie wiedział, że trzeba zareagować- chociażby miał przy tym pod siatką obrazić pół rodziny Ngapetha - zrobi to.

Ciężko wytrzymać do wtorku. Czekam na ten medal 21 lat (od 2000 roku i turnieju kwalifikacyjnego do Sydney w Spodku).

Nie wyobrażam sobie porażki z Francją.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Kicu »

Plus grania z Francją jest taki, że trójkolorowi od lat nie potrafią udźwignąć ciężaru dużych turniejów i ważnych meczów. Jeśli sami nie spanikujemy to powinno być dobrze.
Robb75 pisze: 1 sie 2021, o 10:05Czyli Francja mogło być lepiej (Argentyna czy USA)
Argentyna owszem, pewnie byłaby lepszym rywalem, ale odważne stwierdzenie z USA. Uważam, że amerykanie są cholernie groźni.
neofita_sezonowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2021, o 14:35
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: neofita_sezonowy »

Dzięki za wpis meduzy „ku pokrzepieniu serc” – merytorycznie, racjonalnie – bo jak stoi w Świętej Księdze „nadzieja zawieść nie może.”
Spostrzeżenia na temat Michała Kubiaka i jego roli w najbliższym meczu wydają się świetnym zaproszeniem do dyskusji, czy w siatkówce chodzi wyłącznie o siatkówkę … tu trzeba byłoby rozmachu pióra Sienkiewicza …

Tak, czas najwyższy zakończyć tamten turniej kwalifikacyjny do IO ze Spodka w styczniu 2000 - „mit założycielski” dla niejednego z nas …

A że nie potrafię tak merytorycznie jak meduza , to na ten czas wyczekiwania do wtorku …”W górę serca ! – dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy !”
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: radek0389 »

Resofan pisze: 1 sie 2021, o 09:24 Po tym co obejrzałem dzisiejszej nocy obawiam się tylko jednego - żeby presja nie "spętała" naszym nóg. Jeśli wyjdą tak skoncentrowani a jednocześnie z takim luzem jak przeciwko Kanadzie, to powinno być dobrze. I to pomimo, że Francja sygnalizuje sporą zwyżkę formy. Za wyjątkiem Kubiaka wszyscy zagrali świetny mecz, funkcjonowaliśmy bardzo dobrze w każdym elemencie, no może za wyjątkiem przyjęcia, ale i to tylko chwilami. Przyjemnie się oglądało. Tak jak napisałem na początku - przegrać możemy tylko z presją, bo ta na naszych chłopaków będzie jednak większa niż na Francuzów. Jak to mówią - Francuzi mogą, my musimy.
Riad69 pisze: 1 sie 2021, o 07:46 Jak wyjdą z takim ogniem jak na tą Kanadę to powinno być dobrze. Vital ich zmotywuje odpowiednio
No co jak co, ale na TEN mecz motywować ich nie trzeba....
Czemu mamy nie wytrzymać mentalnie? Problemy z głową mogły być (i miały miejsce) np. w final 4 LŚ 2005, czy w finale MŚ 06 (choć tam Brazylia i tak była nie do ruszenia) czy już bardziej skłaniałbym się do 1/4 w Pekinie. Tutaj jako aktualny MŚ, mający dodatkowo dorzuconego do składu Leona, jesteśmy faworytem do grania o złoto i to jest oczywiste. Jak przegramy w ćwierćfinale (co mam nadzieje nie będzie miało miejsca), to prawdopodobnie czysto sportowo przeciwnik nas pokona i tyle. Poprzednie dwa 1/4 na IO przegraliśmy bo zwyczajnie byliśmy słabsi od przeciwników, wg mnie nie miało tam znaczenia jakieś żadne niedźwignięcie meczu mentalne. I tutaj sądzę podobnie, siatkarsko albo wygramy albo nie. Francja na pewno ma argumenty i umiejętności aby nas pokonać. Choć u nas potencjał wydaje się większy. Liczę na dobrą dyspozycję, jak i dzisiaj, w polu serwisowym i spokojny awans do strefy medalowej.
Kiedy ma być losowanie ewentualnych par 1/2?
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: kamil1999 »

Podzieli się ktoś jakimś linkiem do meczu Iranu?
alcio333
Posty: 113
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: alcio333 »

kamil1999 pisze: 1 sie 2021, o 11:58 Podzieli się ktoś jakimś linkiem do meczu Iranu?
http://strims.world/io/JaponiaIran.php
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Szary Wilk »

Iran zaraz leci z Igrzysk. A tacy cwani byli.
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: kamil1999 »

alcio333 pisze: 1 sie 2021, o 12:01
kamil1999 pisze: 1 sie 2021, o 11:58 Podzieli się ktoś jakimś linkiem do meczu Iranu?
http://strims.world/io/JaponiaIran.php
Nie działa
alcio333
Posty: 113
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: alcio333 »

kamil1999 pisze: 1 sie 2021, o 12:12
alcio333 pisze: 1 sie 2021, o 12:01
kamil1999 pisze: 1 sie 2021, o 11:58 Podzieli się ktoś jakimś linkiem do meczu Iranu?
http://strims.world/io/JaponiaIran.php
Nie działa
Obrazek

Spróbuj na innej przeglądarce albo wyłącz adblocka.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: radek0389 »

kamil1999 pisze: 1 sie 2021, o 12:12
alcio333 pisze: 1 sie 2021, o 12:01
kamil1999 pisze: 1 sie 2021, o 11:58 Podzieli się ktoś jakimś linkiem do meczu Iranu?
http://strims.world/io/JaponiaIran.php
Nie działa
W takich streamach przebić się przez tony reklam, to dramat.
Z tego co kojarzę, za cenę jednego kebaba masz player i po problemie.
Robb75
Posty: 59
Rejestracja: 1 paź 2019, o 12:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Robb75 »

Szary Wilk pisze: 1 sie 2021, o 12:10 Iran zaraz leci z Igrzysk. A tacy cwani byli.
Myślę że nikt w Polsce się specjalnie tym nie zmartwi.
Kicu pisze: 1 sie 2021, o 11:36 Plus grania z Francją jest taki, że trójkolorowi od lat nie potrafią udźwignąć ciężaru dużych turniejów i ważnych meczów. Jeśli sami nie spanikujemy to powinno być dobrze.
Robb75 pisze: 1 sie 2021, o 10:05Czyli Francja mogło być lepiej (Argentyna czy USA)
Argentyna owszem, pewnie byłaby lepszym rywalem, ale odważne stwierdzenie z USA. Uważam, że amerykanie są cholernie groźni.
Francja jest wyraźnie na fali wznoszącej dlatego zdecydowanie wolałbym Jankesów którzy nie grają wielkiego turnieju i raczej ich forma jest stabilna ale nie wybitna jak to bywało w przeszłości ze IO były ich imprezą docelową i na ten okres budowali swój prime.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Dejwu »

Czyżbyśmy oglądali ostatni mecz na ławce trenerskiej Władimira Alekno?
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Mateja »

Heh, Japończycy nie pokazali obrazu z challenge'u. Oczywiście rozstrzygniętego na ich korzyść.
Kamciuu
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2021, o 10:35
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Kamciuu »

Oglądam każdy mecz naszej reprezentacji na tych Igrzyskach, nawet o 2giej w nocy, nawet podczas pracy - na telefonie. Ten turniej odczuwa się inaczej, bardziej wyjątkowo niż każdy inny. Przyznam szczerze, że po pierwszych spotkaniach, nie byłem zbyt optymistycznie nastawiony, jednak dzisiejsze starcie z Kanada pokazało mi, że faktycznie ta forma jest szykowana rzeczywiście pod fazę pucharową, pod ten ćwierćfinał o tej 2giej w nocy - widać te zwyżkę.

Naszym rywalem Francja, u nich też widać progres względem początku zawodów. To z pewnością nie będzie łatwy mecz. Szczerze o wiele bardziej liczyłem na bój z Argentyną, no ale cóż... Myślę, ze sportowo jesteśmy lepszym zespołem. Oprócz rozegrania, na każdej pozycji wydawałoby się mamy lepszego lub bardzo podobnego poziomem gracza i to musi zaprocentować w takim starciu. Kluczem oczywiście będzie zagrywka, zwłaszcza, że ta nam siedzi i potrafimy odrzucić rywala od siatki - wtedy już będzie łatwiej, bo skrzydłowi Francji nie są tak skuteczni jak chociażby Brazylijczycy z wysokiej piłki. Liczę także na Kubiaka, że pokaże na co go stać oraz dołoży "swoją" cegiełkę w postaci trochę "nieczystej gry" - to może być potrzebne.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Dejwu pisze: 1 sie 2021, o 12:26 Czyżbyśmy oglądali ostatni mecz na ławce trenerskiej Władimira Alekno?
Spokojnie, 1:1 w meczu i prowadzenie Iranu w trzecim secie. Podtrzymuję to co obstawiałam przed startem fazy grupowej - Japonia nie awansuje do ćwierćfinału.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Mateja »

Jak na razie ten set punkt za punktem i pewnie tak jak w poprzednim, pójdzie jakaś seria dla Iranu.
dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: dyletant »

2 skuteczne ataki Milada i w bitwie o Azję i 1/4 2:1 dla Iranu.

Marouf czemu nie gra? Już się zdążył pokłócić z Alekno?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: kuchcik77 »

Złość i determinacja Irańczyków jak na razie górą nad poukładana grą Japończyków. Persowie mogą napsuć krwi Kanarkom lub Amerykanom nie mówiąc o Argentynczykach..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”