Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: dyletant »

Heynen obiecał najlepszy mecz w 1/4 i mam co do tego bardzo poważne wątpliwości.

Słowa uznania dla Francji. Fantastyczny Patry, Brizard i Le Goff, Grebennikov na swoim wysokim poziomie, niesamowicie trzymał przyjęcie z czasem rozegrali się Ngapeth i Clevenot, tym samym grali całym składem przeciw naszym niesamowitym 2 skrzydłom.

W półfinale jednak będę za Argentyną.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: dreamer »

Lucarelli pisze: 3 sie 2021, o 16:24 Moim zdaniem błędem było wyjście w pierwszym składzie kontuzjowanym i niegotowym do gry Kubiakiem. Powinien wyjść w pierwszym składzie albo Śliwka albo Semeniuk i spokojnie by weszli w granie...
Raczej byłoby banalnie... 3:0 dla Francji
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: krzychszp »

Lucarelli pisze: 3 sie 2021, o 16:24 Moim zdaniem błędem było wyjście w pierwszym składzie kontuzjowanym i niegotowym do gry Kubiakiem. Powinien wyjść w pierwszym składzie albo Śliwka albo Semeniuk i spokojnie by weszli w granie.
Znacznie trudniej jest wejść w mecz po presją w trakcie spotkania.
Zawiódł system blok obrona, cały turniej graliśmy słabiutko blokiem, tu nie ma przypadku, zespół był źle przygotowany
Straszna szkoda, lepszej okazji na medal prędko nie będziemy mieli.
Leon i Kurek czapki z głów. W ataku trudno jest lepiej zagrać niż oni.
My chyba nigdy tej 1/4 na IO już nie przejdziemy.
Szkoda tym bardziej, że teraz po prawdopodobnym odejściu Kurka wypadniemy z czołowki swiatowej.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Szary Wilk »

Dlaczego w kazdym turnieju, który przegrywamy, jako jedyna drużyna nie zmieniamy rozgrywajacego?

Drzyzga, jesteś wirusem tej kadry
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Pewien Belg miał grubego i starego jamnika imieniem Misio. Pewnego dnia ten jamnik przychodzi do niego i mówi:
- Słuchaj Vital, weź mnie wystaw na wyścigi chartów.
Zdziwiony patrzy na jamnika...
- No stary, weź mnie wystaw, wygram.
Gościu myśli, kurde zwariowałem jamnik do mnie gada...
- No weź mi zaufaj, mówię ci, wygram na bank. No uwierz we mnie. Nie słuchaj tych co mówią, że się nie nadaję. Mam to w dupie.
W końcu po paru przemyśleniach doszedł do wniosku, że skoro jamnik do niego gada to musi być wyjątkowy, wiec postawił na niego wszystkie oszczędności i dom w hipotekę.
Przyszedł dzień wyścigu.
Charty popędziły do przodu, zostawiając skundlonego jamnika w tyle.
Kiedy charty dobiegły do mety, jamnik po przeczłapaniu kilku metrów rozpłaszczył się zasapany na ziemi.
Facet zły na maksa podbiega do swojego jamnika i pyta:
- Jamnik!? Co się do cholery stało???
- Nie wiem Vital... naprawdę nie wiem...

Kontynuacja porównania chartów. Wysoki, możesz teraz zacytować.
3/14, 1/8, 1/3. Tak nie grają przyjmujący kraju gdzie ma się ponoć największą głębię na przyjęciu.

Kochanowski, Drzyzga nie wytrzymali.

Nie jest mi przykro, jestem autentycznie wściekły. Najlepsze pokolenie polskich siatkarzy bez medalu na IO.
Kłamca.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: bono »

Niestety Heynen zawalił te IO - tak na chłodno
- brak ogrywania Łomacza - Drzyzga archaicznie - zresztą nie można mieć do niego pretensji wirtuozem nigdy nie był
- Nowakowski nieporozumienie
- Kubiak na siłę wepchnięty(skasowany Bednorz i pominięty najlepiej wyglądający ze skrzydłowych Fornal)
- Semeniuk powinien być więcej ogrywany, Śliwka jednak tragiczna forma
Kurek i Leon - światowi zawodnicy.
Ogólnie mental naszej drużyny mi się niepodobał - już od początku jakoś tak niemrawo to wyglądało.
Francja GENIALNY MECZ!!!!!!!!!!
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Gerrard »

Lucarelli pisze: 3 sie 2021, o 16:24 Moim zdaniem błędem było wyjście w pierwszym składzie kontuzjowanym i niegotowym do gry Kubiakiem. Powinien wyjść w pierwszym składzie albo Śliwka albo Semeniuk i spokojnie by weszli w granie.
Znacznie trudniej jest wejść w mecz po presją w trakcie spotkania.
Wszystko spoko, zgadzam się z tym Kubiakiem, ale akurat od zawodników 3 i 4 na pozycji wymaga się tego aby byli gotowi wejść w spotkanie w dowolnym momencie, nawet jakby to miał być dopiero 5 set. Jeśli nie jechali jako podstawowi to mogli nie jechać wcale. Olek i Kamil jechali na igrzyska z taką a nie inną rolą i tak się składa że koncertowo spartolili robotę.

Żeby zaraz komuś do głowy nie przyszło - nie obarczam winą tylko tej dwójki, jednak to przy ich pozycji było najwięcej dyskusji po selekcji.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Verdungo »

Tak na świeżo ktoś rzucił statystykami. Przegraliśmy w bloku 16:4. Kurek dzisiaj 26 pkt, Leon 29 pkt. Czapki z głów.

PS. Środek dzisiaj słabo, czemu w ogóle nie wszedł Łomacz. Przyjechał w roli turysty jak widać. Brak drugiego przyjmującego wyszedł nam bokiem.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:31 przez Verdungo, łącznie zmieniany 1 raz.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: kibic_siatki »

Nawet forum nie padło :o
O ile w I secie graliśmy jeszcze wszystkimi strefami, to od 2 zostali nam tylko Kurek i Śliwka. Środek nasz został całkowicie zamurowany: nic na bloku i marnie w ataku. Wiadomo było, że 2 zawodnikami w ataku tego meczu nie wygramy i kwestią tylko czasu będzie, kiedy i oni stracą skuteczność. Francuski trener zrobił tak naprawdę 1 zmianę (rozgrywającego) i to na nas wystarczyło.
Edit...
Oczywiście chodziło mi o Kurka i Leona.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:38 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Nie mogę wyrzucić z głowy płaczącego Kurka. Serce się kraje na ten widok, mam łzy w oczach. To już nawet sama przegrana aż tak mnie nie poruszyła.

Zapłakany Drzyzga udziela wywiadu. W takiej chwili mogliby dać im spokój.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Śliwki, Śliwkami, Kubiaki, Kubiaki - zawalili ten mecz, ale wiele jestem w stanie zrozumieć, można się pomylić, nie wytrzymać presji, trudno.

Ale z czysto treningowego punktu widzenia to niesamowite, że można zanotować taki regres w bloku względem uprzedniego poziomu/potencjału/stricte warunków fizycznych. Pamiętacie jak w 2013 roku na ME mając na parkiecie Kurka, Żygadłę, Boćka, Winiarskiego, Możdżonka i Nowakowskiego - Bułgarzy po negatywnym przyjęciu nam śmigali jak chcieli? A my zachodziliśmy w głowę o co chodzi, więc śp. Andrzej Niemczyk nie mając odpowiedzi na to pytanie wypalił, że nasi zawodnicy mają za słaby zasięg w bloku? Bo to było zaiste kuriozalne.

Dokładnie to samo mieliśmy na tym turnieju, i to najlepszy przykład na to jak naszą drużynę wykastrował Heynen w roku olimpijskim. Pamiętacie mecz z Francją w Gdańsku w 2019 roku, jak blokiem wybijaliśmy im siatkówkę? Mieliśmy na parkiecie Leona, Kubiaka, Kochanowskiego, Nowakowskiego w odwodzie i Kurka, a na bloku wyglądaliśmy mizernie przez cały turniej. A szkoda, bo gdyby nie to, to ten mecz byłby spokojnie do wygrania pomimo kiepskiej formy naszego drugiego przyjmującego (tzn. drugiego, trzeciego oraz czwartego). Przegraliśmy samym ABC.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:33 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
przemik
Posty: 1617
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: przemik »

Spokojnie Panowie... Vital panuje nad wszystkim... forma ma przyjśc... wszystko gra....
A nie czekaj ?


PS.
Byłem jednym z niewielu ktorego nie zaczarował ten... szkoda słow.
Gdzie są teraz Ci wszyscy obrońcy naszego elkapitano no pytam się gdzie ???
Dostał wszystko... i wszystko koncertowo z... ał.


Zwolnić tą namiastke trenera i ten sztab i Kubiak niech się pozegna z kadrą.
___
Noworoczny Kibic Siatki
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: beatrix »

Tak jest, graliśmy słabo od początku blokiem, a mieliśmy po prostu słabych przeciwników, wiec mimo to, dawało radę. Wydaje mi się, że Heynen popełnił zbyt wiele błędów. Mógł sobie zabrać Kubiaka, ale należało próbować alternatywę. On już w Perugii chciał wygrywać Leonem, ale to też się nie udało. Bardzo współczuję Kurkowi i Leonowi, ale też Kubiakowi, którego normalnie nie znoszę. Kontuzja w takim momencie, to wielki pech. I jeszcze jedno. Wszyscy półfinaliści grają jedna szóstka, bo innej nie mają. Mają zmienników na chwilę, jak szostkowym graczom nie idzie. My eksperymentowaliśmy i oto z tych prób wyszło, że pośród czterech przyjmujących na igrzyskach mamy ...jednego. Nie dało się tego wygrać, po prostu.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Szary Wilk »

Kurek w 2024 juz nie zagra. Jego mi najbardziej szkoda. Wszyscy inni, poza Nowakowskim jeszcze, mogą na Izo 20w4 byc nawet w szczycie formy. Cholernie smutne..

Masakra. Bartek tyle przeszedł w tsj kadrze. Wzloty i upadki, sukcesy, krytyka, niepowodzenia, triumfy. I teraz ms go nie być? Jak to? Dlaczego...


A zapłakany Drzyzga mnie nie boli zupełnie. Lepiej byłobyy, gdyby nigdy już w reprezentacji nie zagrał. Niech podzidli los Travicy.

Niestety, dojszie do siebie i będzie dalej grać w reprze. Ma plecy u góry i tyle.
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: astronauta »

kibic_siatki pisze: 3 sie 2021, o 16:31 Nawet forum nie padło :o
O ile w I secie graliśmy jeszcze wszystkimi strefami, to od 2 zostali nam tylko Kurek i Śliwka.
Śliwka??? Serio???
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Pytania dziennikarzy to jakaś kpina. Rozumiem emocje, ale momentami ręce opadają. Co się stało? Przegraliśmy, to się stało. Drzyzgę pytają o to co dale z jego karierą w reprezentacji. :o
Redrick
Posty: 122
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Redrick »

Bądźmy razem w tych trudnych chwilach. Nie naskakujmy na siebie. :|
elo
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: BuenoSausage »

Żal się robi, jak widzi człowiek płaczącego Kurka. Zagrał kolejny świetny turniej i znowu bez żadnego efektu. Sam robił co mógł, ale miał tylko Leona do pomocy. Brakło wsparcia trzeciego skrzydłowego, rozgrywającego, a przede wszystkim trenera.

Decyzje personalne Heynena położyły turniej. Nagle się okazało, że po kontuzji Kubiaka nie mamy drugiego przyjmującego do pary z Leonem. O absurdalnym faworyzowaniu Drzyzgi już pisałem. Łomacz to kolejny, który może czuć się fatalnie po tym turnieju, bo trener nawet nie dał mu szansy na grę. Zwykły turysta olimpijski. Jak to jest, że trener Franzuów po jednym przegranym secie ma jaja aby posadzić Toniuttiego na ławie, a koszmarny Drzyzga jest cały turniej nietykalny?

Trzeba przewietrzyć tą kadrę. Przede wszystkim pozbyć się z niej Drzyzgi, bo mam wrażenie że znowu potworzyły się chore układy i układziki, które zabijają drużynę. Kolejni do odstrzału to Heynen i jego "wynalazek" Śliwka. Z Amerykanami granie z dziurą na lewym skrzydle się udało, dzisiaj nie.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:36 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
Redrick
Posty: 122
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Redrick »

Lineczka pisze: 3 sie 2021, o 16:34 Pytania dziennikarzy to jakaś kpina. Rozumiem emocje, ale momentami ręce opadają. Co się stało? Przegraliśmy, to się stało. Drzyzgę pytają o to co dale z jego karierą w reprezentacji. :o
Jakie pytania im zadałabyś?
elo
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: drukjul »

krzychszp pisze: 3 sie 2021, o 15:59

Wiele pytań do Vitala
Mi się o tej porażce przyznam, że jakoś nawet nie chce się gadać. Siatkarzom i trenerowi z pewnością też nie. Nie tylko Kurek, Kubi, Fabian ryczą, ale także Vital bliski płaczu. :< :<

Nie ma co ukrywać, że mimo niewiarygodnego potencjału kadrowego coś się kończy i straciliśmy szansę na złoto Igrzysk przez następnych kilkadziesiąt lat być może nieodwracalnie. Dla tej generacji siatkarzy, to nie kolejna, normalna porażka, to coś więcej - kilku nich, akurat tych najbardziej w naszej kadrze utytułowanych, swoich marzeń o olimpijskim medalu już nigdy nie urzeczywistni.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:36 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: aezakmi »

Leon i Kurek, robiliście, co mogliście. Szacunek za waszą grę.

Brak bloku oraz katastrofalne rozegranie w wykonaniu Drzyzgi. To był kryminał. Powtórka z 2017, z meczu ze Słowenią, no niestety - prawy do lewego, wypij kolego, kto z nami nie wypije tego we dwa kije łopaaa. Wyszedł mu tylko jeden turniej w 2018, a co do reszty, to Antiga miał rację, że stawiał na Łomacza. Przecież my w tym meczu mieliśmy fantastyczne przyjęcie. Zobaczcie sobie po 4 setach (po 5 nie chcą jeszcze wrzucić, załamani): https://pbs.twimg.com/media/E736Pi-XMAU ... ame=medium

2014 - zmiana trenera, 2018 - zmiana trenera i dwa razy zdobywamy MŚ. Dwa razy pogoniono siatkarzy, przez których przegralibyśmy oba te turnieje i selekcjonerów też. Wniosek nasuwa się sam. Teraz czas, aby w 2024 zmienić selekcjonera, aby nie było betonu. Bo beton znowu był, dlatego żeśmy przegrali te IO. Heynen okazał się takim samym betonem, jak jego poprzednicy, psia mać. Rezende potrafił zrozumieć w 2016, że należy postawić na Fontelesa, a nie Mauricio... A my wychodzimy z Kubiakiem nieprzygotowanym kompletnie do gry. Śliwka miał grać od początku, to mogłoby wyglądać inaczej. Nie chcę krytykować Śliwki i Semeniuka, bo według mnie - nie do końca na to zasługują. Drzyzga przez słabą grę Kubiaka, nie potrafił potem odnaleźć się w rozegraniu do jego zmienników, a to też źle świadczy o Drzyzdze. Nie mieli łatwych piłek do ataku - Śliwka z Semeniukiem. Heynen nie reagował na to, co wyprawia nasz rozgrywający grając tylko i wyłącznie prawe - lewe, dlatego proponuję o krytykę Heynena, a nie naszych siatkarzy. Jako, że ja go broniłem - Heynena, to wiecie, jak jest. To były rozgrywający, a był ślepy od 2019, jak "Stępień" z 13 posterunku.

Drzyzga out
Kubiak out
Heynen out
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:43 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Redrick pisze: 3 sie 2021, o 16:35
Lineczka pisze: 3 sie 2021, o 16:34 Pytania dziennikarzy to jakaś kpina. Rozumiem emocje, ale momentami ręce opadają. Co się stało? Przegraliśmy, to się stało. Drzyzgę pytają o to co dale z jego karierą w reprezentacji. :o
Jakie pytania im zadałabyś?
Żadnych. Po tym meczu i po takich emocjach powinni im dać spokój, przynajmniej dzissiaj.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: bono »

W półfinale wszystkie drużyny nie z naszej grupy.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: BuenoSausage »

Przy okazji trochę pokory się przyda, bo byli tu tacy, co już się zastanawiali, do ilu zlejemy Argentynę w półfinale.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: krzychszp »

drukjul pisze: 3 sie 2021, o 16:35
Nie ma co ukrywać, że mimo niewiarygodnego potencjału kadrowego
W tym właśnie sęk że nam się tylko wydawało że ta kadra ma duży potencjał. Prawda jest taka, że turniej pokazał ogromne braki w potencjale u niektórych zawodników.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Szary Wilk »

Wytlumaczcie mi 1 rzecz.

Jak to jest, że część użytkosnikow(mimo tego, że wyzywa się ich od hejterów) wie, że Fabian jest mizerny, a Olek nie nadaje sie do kadry i finalnie mają rację?

Serio, jakim cudem.kibic ma więcej racji od trenera i polsatowskich "ekspertów"?
Nie uważacie, że rządzą układy? To nie teofia spiskowa. Kolejny raz kładzie grę Drzyzga, ktory nie dostal ani razu zmiany i będzid grać w reprze dalej.

Nowakowski i Kubiak - Dzięki za te wszystkie lata, ale czas odpuści.

Bartek, błagam, spróbuj dociągnąć do Paryża.

ME 2017, ME 2019, IO 2021 Fabian gra źle i ani razu żaden trener go nie rusza.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:42 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Lineczka »

bono pisze: 3 sie 2021, o 16:38 W półfinale wszystkie drużyny nie z naszej grupy.
Grupa B zdeklasowała Grupę A.

Dzisiejszy mecz był do wygrania i uważam, ze to przede wszystkim my go przegraliśmy. Jak tylko przewaliliśmy czwartego seta to miałam w głowie, że my tego tie breaka nie wygramy. Przegraliśmy go w głowach. Cały mecz przegraliśmy fatalną grą w bloku, brakiem drugiego przyjmującego na poziomie i słabą zagrywką. Trener też się nie popisał.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

Statystyki: https://pbs.twimg.com/media/E74EJw0XIAA ... name=large

No położył nam ten turniej Heynen, co tu dużo mówić.

Po pierwsze przygotowaniem całego zespołu, który już na VNL odkąd zaczęła być ogrywana ta pierwsza szóstka wyglądał jak zbiór paru indywidualności, a nie docelowo najlepsza drużyna na świecie. Dzisiaj bez bloku, bez zagrywki, od końcówki 1 seta brejki robiliśmy tylko wtedy, jak akurat Francuz się pomylił w ataku.

Po drugie usilnym stawianiem na Michała Kubiaka. Starałem się cierpliwie czekać, mimo że patrząc na to jak on grał wyglądało to wszystko na szaleństwo, ale ostatecznie Belg bardzo mocno przeholował. Oczywiście Śliwka dzisiaj zagrał absolutnie żenująco i aż takiej żenady nic nie usprawiedliwia, ale jestem przekonany, że i on, i Semeniuk wyglądaliby zupełnie inaczej, gdyby dostali więcej zaufania (mniej więcej takiego, jak Kubiak) i zostali umiejętnie wdrożeni w zespół.

I tylko Kurka potwornie żal, bo nieprawdopodobnie mu zależało i sam sobie wiele zarzucić nie może, a schodził z boiska zapłakany. Podobnie Leon, ale on jeszcze szansę na medal Igrzysk ma, a dla Bartosza pewnie dzisiaj przepadła ostatnia.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 16:42 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: Verdungo »

Tak na chłodno to nawet jak kopaliśmy na zagrywce, to albo Francuzi przyjmowali w punkt, albo przyjmowali nad siebie, a skrzydłowi robili co chcieli. Sądzę, że z inną drużyną moglibyśmy to przepchnąć tak grając. Nie wiem czy Francja jeszcze zagra na tych IO taki drugi mecz. Po prostu złoty dotyk dzisiaj mieli. Wszystko zagrało.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020 - mężczyźni

Post autor: BuenoSausage »

Chyba pierwszy raz w nowożytnej historii zdarzyło się, że w półfinale IO w siatkówce są drużyny tylko z jednej grupy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”