Transfery i plotki na sezon 2022/23

Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 627
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: MAG siatki »

iron pisze: 18 lut 2022, o 21:49
MAG siatki pisze: 18 lut 2022, o 21:13

Ja wiem, że mój sposób myślenia jest niewygodny dla części fanów :D Nie zamierzam go zmieniać :D
Nie jest niewygodny. Po prostu jest infantylny. Ot co.

Nie ma co karmić trolla.
Z wzajemnością "miszczu" :D
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1495
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

MAG siatki pisze: 18 lut 2022, o 21:37 Bardzo chętnie się odniosę. Ty wciąż piszesz o pojedynczych nazwiskach. Jakby ZAKSA straciła 1-2 zaw. to bym się nawet nie zająknął. Bo znam mechanizmy funkcjonujące w sporcie i takie dziury w składzie zawsze można jakoś załatać. Tylko, że ja piszę - jeśli raczyłeś zauważyć - o kliku najważniejszych osobach w naszym zespole. Takiej wyrwy nie sposób w krótkim czasie uzupełnić, bo dobry team tworzy się latami o czym dobrze wie m.in. Prezes Twojego Klubu, który mozolnie budował siłę JW, także z zawodników których nazwiska są bardzo dobrze znane w K-K :D Marzenia Prezesa się spełniły :D Jasny gwint, ale jakoś nie zauważyłem w tym samym czasie przepływu w drugą stronę. Chyba, że coś przeoczyłem :D

Momencik... zarządzający JW nie jest w żaden sposób połączony ze mną osobowo, kapitałowo, ba nawet się nie znamy. Składał propozycję kontraktowe zawodnikom, które spotkały się ze wzajemnym zainteresowaniem - normalna sytuacja.

Topowi gracze mają non stop zapytania, propozycje itp., właśnie dlatego wymyślono kogoś takiego jak menager żeby mógł za mocodawcę organizować tego typu sprawy.

Idąc tropem jaki przytoczyłeś. Lata temu Rzeszów wykupił tzn. złożył propozycję, która spotkała się ze wzajemnym zainteresowaniem filarom zespołu z Częstochowy - kibice delikatnie mówiąc nie byli zadowoleni. Wykupili również połowę Katowic wraz z przyjściem Gruszki.
Jastrzębiu skutecznie również podbierano graczy. To Plińskiego, to Szymańskiego, Murka, Kadziewicz sam poleciał do Włoch itp.

Kędzierzyn gra mega dobrą siatkówkę i dlatego chłopaki dostają bardzo dobre propozycje.
To jest naturalna sytuacja w sporcie. Przywyknij kolego i skupmy się na meritum tego wątku :)
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 633
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bez_nazwy »

Idę po popcorn, siadam i czekam na dalsze posty :D Chociaż nudno nie jest.

Swoją drogą, polecam jeszcze się troche wstrzymać z wszystkimi przesądami, bo istnieją jeszcze scenariusze zwrotów akcji...
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Panowie, nie kopcie się z koniem bo dostaniecie ochrzan od Mewy jak ja kiedyś :D szkoda tylko że takie osobniki rzutują potem na kibiców kędzierzyńskich i pół forum ma z nich bekę przez kilka wątpliwych geniuszy.

A że Suwałki przedłużą Kwapisiewicza to się w sumie nie spodziewałem. Ale w sumie czemu miałby nie dostać szansy. Sporo się nauczył jako drugi, po przejęciu Suwałk zaczęli lepiej grać, więc skoro nie było kasy na jakiegoś trenera "z wyższej półki", to fajnie że Dominik będzie mógł się sprawdzić w dłuższym wymiarze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
oskars
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 2022, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: oskars »

Streeter pisze: 16 lut 2022, o 18:26
dezerter pisze: 16 lut 2022, o 18:18 Czekaj. Nazywasz klub w Nysie patologią? Dobrze Cię zrozumiałem?
Źle. Nazywam tak Bielsko i Będzin*. Nysa akurat nawet w tym sezonie całkiem mi się podoba, choć trochę brakuje szczęścia i materiału ludzkiego.

*z tym że Bielsko jednak jako mniejszą, bo tam choć nie było wielkich perspektyw, to chociaż płacono.


Streeter

Akurat Nysa w przyszłym sezonie może zbudować drużynę, która powinna spokojnie powalczyć o playoffy, tylko póki co musi się utrzymać w +lidze. Więc warto dać szansę takim zespołom. Kolejny już raz Prygiel dostał zapewnienie od władz ligi, że nie będzie bezpośredniego spadku co oznacza powiększenie ligi (ukraina+ 1liga +baraż albo 2x 1liga bez barażu). Co ciekawe sytuacja w tabeli nie pomaga Nysie, gdyby strata pkt była mniejsza pewnie wszystkie kluby z dołu zabiegałby o powiększenie, a tak zastanawiam się czy te kluby widzą w tym sens, nie wspominając najlepszych dla których będą to dodatkowe mecze, często czysto sparingowe, ale jak widać włodarze +ligi muszą mieć interes żeby rozbudować ligę. Wbrew pozorom umowa ze sponsorem nie jest taka oczywista, jeśli do budżetu Stali w tym sezonie wpłynęłyby te 2 mln o których niektórzy pisali na forum to mając 2 tygodnie (sponsor ogłoszony 22.01 ale umowa uzgodniona kilka dni wcześniej), kasę i otwarte okienko transferowe znaleźliby 2-3 zawodników którzy rozwiazliby swoje kontrakty w obecnych klubach i przenieśliby się do Nysy, żeby spokojnie się utrzymać w +lidze. A w zarządzie Stali pojawiłby się ktoś z PSG żeby mieć kontrolę nad $$. Jeśli chodzi o transfer Kurka to po pierwsze szanse zmalały, po drugie wymiana za Ben tare nie wchodziła w grę (post został powieolny na FB) - Bartek był brany pod uwagę na przyjęcie, ale tak jak pisałem wcześniej uważam to za kiepski pomysł, który mógł położyć Nysie baraż. Nie oznacza to, że zrezygnowano z transferu medycznego, ale matematyka w Stali pozwoli na wymianę jednego z czterech zawodników (po rozpoczęciu playoffow podstawowy gracz rozegrać musi 80% meczów w pierwszym składzie i zagrać 60% setów) czyli Ben tara, Mbaye, Komenda, Kwasowski, więc najbardziej prawdopodobne jest to że "kontuzjowany" będzie ten ostatni, bo Nysa potrzebuje przyjmującego, który pomoże Ben tarze na skrzydle, a obecność Tunezyjczyka jest obowiązkowa, nawet jeśli zostanie powołany na reprezentacje to wstawi się w klubie na baraże.
Reasumując pieniądze w Nysie będą dopiero w przyszłym sezonie, Nysa robi wszystko żeby przyspieszyć ostateczne decyzję co do gry w przyszłym sezonie w +lidze i budować drużynę, jeśli dojdzie do baraży w Stali na przyjęciu zagra gruba ryba- reprezentant, który dostanie zgodę na grę i kilka dni wolnego od selekcjonera (kilka dni treningów w Nysie + mecze sobota/ środa) i zarobi kilkadziesiąt tyś PLN, bo determinacja jest duża I warta każdych pieniędzy, a skoro miasto wydaje kilkaset tysięcy PLN na organizację PP kobiet 6 lat pod rząd (2018-2023) to opłacenie zawodnika który pomoże wygrać baraże nie będzie problemem, tym bardziej że do transferu kasę dorzucić PSG
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Ale przecież ja złego słowa na Nysę nie napisałem, a już drugi raz zarzuca mi się nieprawdę :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Streeter pisze: 18 lut 2022, o 23:17 Ale przecież ja złego słowa na Nysę nie napisałem, a już drugi raz zarzuca mi się nieprawdę :)

Streeter
Spoko, to było chyba jedynie w temacie klubu i kolega jakoś chciał nawiązać. ;)
przemik
Posty: 1617
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Galazka na TT pisze o Walinskim w Gdańsku.
Mika, Orczyk, Walinski , Laba?
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

przemik pisze: 18 lut 2022, o 23:51 Galazka na TT pisze o Walinskim w Gdańsku.
Mika, Orczyk, Walinski , Laba?
Ehh, wygląda to jednak słabo. Ktoś tu zasiał plotę jakiś czas temu o mocniejszym nazwisku, jeszcze kiedyś o Ebadipourze były słuchy, a finalnie będzie jednak potencjał kadrowy na przyjęciu na okolice 10 miejsca w tabeli, jeśli to się potwierdzi co wyżej.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Czemu, para Orczyk - Waliński wygląda lepiej niż to, co jest teraz. Do tego zawsze jest ryzyko że Mika przeżyje i inne pozycje można obsadzić zagranicznymi. Może nie jest to przyjęcie na walkę o mistrzostwo, ale coś ciekawego można na tej podstawie zbudować.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Streeter pisze: 18 lut 2022, o 23:17 Ale przecież ja złego słowa na Nysę nie napisałem, a już drugi raz zarzuca mi się nieprawdę :)

Streeter
To w takim razie ja napiszę ;) bo jeżeli to co zostało opisane wyżej jest prawdą to szczerzę gardzę czymś takim. Kupowanie zawodnika na mecze barażowe, i siłowe ,,kontuzjowanie" któregoś zawodnika, w tym wypadku Kwasowiego żeby mógł tam zagrać niewiadomo kto to hańba dla tego klubu. Sami sobie taki beznadziejny skład skompletowali, to niech teraz nim grają. Kurek? Niech jeszcze Leona zakontraktują, tylko może tym razem w duchu zasady fair-play-na cały sezon.
Niech tylko jakiś Będzin czy tam Wrocław ich zleje w tych barażach, jak to był mi klub całkowicie obojętny to teraz trzymam z całych sił kciuki żeby spadli. I budujta se swój gwiazdorski skład, ściągnijcie sobie Kurka, Leona, Simona i kogo tam se chcecie.
Tylko może już nie w Pluslidze bo tam jednak poziom jest trochę dla Was za wysoki.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Patryk Niemiec w Gdańsku, tak mówi Artem.
przemik
Posty: 1617
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

dezerter pisze: 19 lut 2022, o 10:27 Patryk Niemiec w Gdańsku, tak mówi Artem.
Wraca do Gdańska i pod skrzydła AA
___
Noworoczny Kibic Siatki
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

Orduna pisze: 19 lut 2022, o 07:40
Streeter pisze: 18 lut 2022, o 23:17 Ale przecież ja złego słowa na Nysę nie napisałem, a już drugi raz zarzuca mi się nieprawdę :)

Streeter
To w takim razie ja napiszę ;) bo jeżeli to co zostało opisane wyżej jest prawdą to szczerzę gardzę czymś takim. Kupowanie zawodnika na mecze barażowe, i siłowe ,,kontuzjowanie" któregoś zawodnika, w tym wypadku Kwasowiego żeby mógł tam zagrać niewiadomo kto to hańba dla tego klubu. Sami sobie taki beznadziejny skład skompletowali, to niech teraz nim grają. Kurek? Niech jeszcze Leona zakontraktują, tylko może tym razem w duchu zasady fair-play-na cały sezon.
Niech tylko jakiś Będzin czy tam Wrocław ich zleje w tych barażach, jak to był mi klub całkowicie obojętny to teraz trzymam z całych sił kciuki żeby spadli. I budujta se swój gwiazdorski skład, ściągnijcie sobie Kurka, Leona, Simona i kogo tam se chcecie.
Tylko może już nie w Pluslidze bo tam jednak poziom jest trochę dla Was za wysoki.
To jest po prostu wykorzystanie luki w przepisach, nie do Nysy powinieneś mieć pretensje tylko do władz ligi bo ktoś to w końcu zatwierdził. Założę się, że gdyby ktoś inny był na ich miejscu i miał środki finansowe to zrobiły to samo. Nie raz to już było wykorzystywane nawet w 1 lidze. Tyle w temacie.
Wg mnie jeżeli nawet aktualnym składem zagrają baraże to inny wynik jak utrzymanie to będzie mega niespodzianka. Widać to po przykładzie Będzina, spadli, odeszli kluczowi zawodnicy, coś tam polepili i są w czołówce a w PlusLidze ugrali bodajże 7 pkt
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 868
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Jacek »

Jak Stacznia myślała, że ma miliony to też mieli taki plan. Wika miał zostać kontuzjowany przed najważniejszymi meczami a w jego miejsce na zasadzie transferu medycznego Kubiak miał dołączyć :)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

Jacek pisze: 19 lut 2022, o 12:44 Jak Stacznia myślała, że ma miliony to też mieli taki plan. Wika miał zostać kontuzjowany przed najważniejszymi meczami a w jego miejsce na zasadzie transferu medycznego Kubiak miał dołączyć :)
Na początku sezonu mieli już takie plany na play offy? :]
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 868
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Jacek »

lukecik pisze: 19 lut 2022, o 13:41Na początku sezonu mieli już takie plany na play offy? :]
Przed sezonem, gdy okazało się, że Kubiaka nie da się wyciągnąć z Japonii. Dodładniej to lipiec 2018 r.
sal
Posty: 285
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: sal »

Halabank pisze: 19 lut 2022, o 12:10
To jest po prostu wykorzystanie luki w przepisach...
Nie,to nie jest wykorzystanie luki w przepisach tylko zwykłe oszustwo.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

sal pisze: 19 lut 2022, o 15:36
Halabank pisze: 19 lut 2022, o 12:10
To jest po prostu wykorzystanie luki w przepisach...
Nie,to nie jest wykorzystanie luki w przepisach tylko zwykłe oszustwo.
Dlaczego? Jeżeli coś jest zgodne z przepisami, to znaczy że można tak zrobić. Inna sprawa to tzw. "moralność" tych ruchów, ale jeżeli przepisy na to pozwalają, to nie można nazywać tego oszustwem. Chociaż zgadzam się, że głupotą jest, że można powiedzieć, że zawodnik jest kontuzjowany, bez jakiejkolwiek opinii medycznej czy czegoś takiego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
sal
Posty: 285
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: sal »

Właśnie chodzi o kontuzje.Jak zawodnik jest kontuzjowany to nie ma tematu,ale jak nie jest,a klub korzysta z transferu medycznego za zdrowego gracza to jak to nazwać jak nie oszustwem?
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: marcia1013 »

sal pisze: 19 lut 2022, o 18:11 Właśnie chodzi o kontuzje.Jak zawodnik jest kontuzjowany to nie ma tematu,ale jak nie jest,a klub korzysta z transferu medycznego za zdrowego gracza to jak to nazwać jak nie oszustwem?
Poprawcie mnie, jesli sie myle, ale czy aby dokonac transferu medycznego nie trzeba przelozyc dokumentacji medycznej dotyczacej kontuzji zawodnika, w zamian ktorego nowy ma przyjsc?
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Resofan »

Nawet jeśli trzeba dokumentację, to z tym nie będzie żadnego problemu. Po latach trenowania i grania, każdy zawodnik ma tak "wyrypane" stawy, bark i kręgosłup, że zawsze go może boleć i zdjęcia rentgenowskie bez żadnego naciągania to potwierdzą. Wystarczy jako powód podać "ból pleców" i niech wszystkie komisje lekarskie spróbują to zbadać i podważyć.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

sal pisze: 19 lut 2022, o 18:11 Właśnie chodzi o kontuzje.Jak zawodnik jest kontuzjowany to nie ma tematu,ale jak nie jest,a klub korzysta z transferu medycznego za zdrowego gracza to jak to nazwać jak nie oszustwem?
Oszustwem można nazwać, jeżeli dokument potwierdzający kontuzję należy przedstawić i dostanie on podrobiony. Natomiast jeżeli liga takiego dokumentu nie wymaga, to należy to nazwać głupotą przepisów. Z tego co rozumiem takiego wymogu nie ma, ale jeżeli jest to wtedy zgodzę się, że jest to oszustwo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
oskars
Posty: 9
Rejestracja: 1 sty 2022, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: oskars »

W związku z postem, który napisałem wcześniej, dostałem wiadomość od osoby związanej ze Stalą, żeby "zastanowić się dlaczego transfer medyczny za Kwasowskiego jest niemożliwy i kto może być problemem Nysy w ewentualnych barażach, które są niepewne. Kluby z1ligi też sondują możliwość transferu medycznego :)" Jeśli dobrze rozumiem swój błąd to transfer za Kwasowskiego (ktory był moim przypuszczeniem, a nie informacja) jest nierealny ze względu na tzw aspekt psychologiczny tzn: Kwasowski przedłuża kontrakt w Nysie, a klub daje mu do zrozumienia, że jego pozycja jest mało znacząca i wymienia go w barażach na innego zawodnika zapewne zrobiłby się z tego niezły zgrzyt pomiędzy zawodnikiem a klubem. Przyznaje że w kontekście transferu do Nysy brałem pod uwagę  wymianę zawodników na pozycjach bo w razie konieczności Nysa wzmocni skrzydło. Tymczasem ewentualny transfer medyczny zostanie przeprowadzony za innego zawodnika (niezmiennie kandydatów jest 4) tym razem nazwisko zostawię już dla siebie, napisze tylko że 2 z nich zostaję w Nysie, więc wybór zostaje mocno ograniczony. Dochodziły sygnały że atmosfera w klubie nie jest kolorowa, ale wiadomo drużyna szoruje po dnie więc nie ma czym się cieszyć, ale wychodzi na to że są w klubie zawodnicy którym nie zależy na utrzymaniu, bo albo przechodzą do innego klubu, który w przyszłym sezonie może walczyć z Nysa o playoffy albo opuszczają PL i jako pretekst nieobecności podają reprezentacje. Powtórzę że Nysa jest dogadane z federacja Tunezji jeśli chodzi o udział Ben tary w barażach. Taka sytuacja w pewien sposób tłumaczy transfer "medyczny" który po pierwsze może przeprowadzić też klub z 1ligi a po drugie może nie być konieczny (rozumiem przez to powiększenie +ligi 2 zespołami z 1ligi). I tutaj po praz kolejny zastanawiam się komu i czemu ma to służyć. Bo jeśli powiększamy ligę o Lwów to wiadomo że wiąże się to z wpływami $$$ a jeśli powiększenie dotyczy 2 zespołów 1ligi to co w zamian mogą zaproponować te kluby + klub z ostatniego miejsca w +lidze, który utrzyma się bez baraży, bo na pewno nie kasę
Swoją drogą z Nysy wieje trochę hipokryzją, bo kilka lat temu były wielkie pretensje jak Rysiek (ten z czestochowy) załatwił sobie utrzymanie w +lidze poza boiskiem i bez interesownia się czy kluby z 1ligi są chętne do awansu z góry zakładając że nie spełniają warunków udziału, a teraz trochę Nysa szuka sposobu żeby pozostać w +lidze, choć tyle dobrze, że przy okazji nie sfrajeruje drużyny z niższej ligi tak jak to zrobił wspomniany wyżej Pan.
Dla przykładu wyobraźcie sobie sytuację że zmieniacie pracodawcę, jestescie na okresie wypowiedzenia, wybieracie zaległy urlop, żegnacie się ze starym pracodawcą i nagle dzwoni kadrowa że pomyliła się z wyliczeniem urlopu i musicie jeszcze wrócić na tydzień do starej pracy, co robicie? Jak większość Polaków dostajecie l4 którego nie musicie nawet dostarczać i moim zdaniem Nysa obawia się podobnego przypadku i szuka ewentualnego zabezpieczenia dla zawodnika, który może zagrać w barazach bez większego zaangażowania i spuści klub do niższej ligi
sal
Posty: 285
Rejestracja: 17 gru 2009, o 21:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: sal »

Poświadczenie nieprawdy to oszustwo czy nie?
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

sal pisze: 19 lut 2022, o 15:36
Halabank pisze: 19 lut 2022, o 12:10
To jest po prostu wykorzystanie luki w przepisach...
Nie,to nie jest wykorzystanie luki w przepisach tylko zwykłe oszustwo.
Wytłumacz mi definicje oszustwa. Jeżeli coś jest dopuszczone w przepisach i warunki tego są spełnione to gdzie jest oszustwo ? Poprawcie mnie bo nie wiem czy się myle ale nazywanie kogoś oszustem to również wykroczenie prawne ;) Jeżeli klub z 1 ligi w barażu również wykorzysta możliwość transferu medycznego to też nazwiesz to oszustwem ?
Nie oszukujmy się, każdy zespół jak by miał możliwość zrobił by to samo, w siatkówce jak i w innym sporcie nie obowiązuje klauzura sumienia :D
A jak ktoś nie darzy sympatią jakiegoś zespołu to zawsze będzie szukał dziury w całym
Dla jasności nie jestem kibicem stali i nie mam ulubionego klubu w PlusLidze tylko lubię śledzić losy słabszych zespołów jak i tych z 1 ligi i szczerze mówiąc patrząc na poziom pierwszej ligi to Nysa powinna poradzić sobie w barażach nawet bez tego transferu "medycznego"
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Kwasowski chyba nie lubi tego planu.


Jasne, ze oszustwo. I przymykanie na nie oczu, bo "lubimy itp itd"
Wiadomo jaki jest duch przepisow. Jako jedyni z niewielu glownie szukamy sposobu obejscia, zamiast zrozumienia sensu pewnych regul.
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: pwpl97 »

Diomedea pisze: 19 lut 2022, o 21:30 Kwasowski chyba nie lubi tego planu.


Jasne, ze oszustwo. I przymykanie na nie oczu, bo "lubimy itp itd"
Wiadomo jaki jest duch przepisow. Jako jedyni z niewielu glownie szukamy sposobu obejscia, zamiast zrozumienia sensu pewnych regul.
Zawsze gra dobrze przeciwko byłemu klubowi.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 19 lut 2022, o 21:30 Jasne, ze oszustwo. I przymykanie na nie oczu, bo "lubimy itp itd"
Wiadomo jaki jest duch przepisow. Jako jedyni z niewielu glownie szukamy sposobu obejscia, zamiast zrozumienia sensu pewnych regul.
Jakby Kwasowski grał jak w poprzednich sezonach to by go nie trzeba było na siłę łamać ;) zgadzam się, że Polak zawsze znajdzie sposób na obejście przepisów, ale najczęściej tych głupich (patrz dworzec w Intermarche, by był otwarty w niedzielę). A oszustwem jest czynność niezgodna z prawem. Że u nas większość praw powstaje na kolanie, włącznie z podatkowym, no to potem znajdzie się 1000 mądrych, co je użyje na swoją korzyść. Równie dobrze można zacząć mówić, że Jastrzębie oszukuje, bo mają jakiegoś Ukraińca na środku i mówią, że to Polak i grają na 4 obcych. Skoro zgodnie z przepisami Jurek otrzymał obywatelstwo i kartę, to gra i nie ma w tym żadnego oszustwa.

Nie jeden raz drużyny się w ten sposób wzmacniały i nieraz będą. Równie głupi jest ten przepis, że to nie dotyczy pozycji, gdzieś mi świta taki przypadek z ligi, ale nie pamiętam o kogo chodziło. W sensie że urazu może doznać środkowy, a można zakontraktować atakującego. To też jest oszustwo, skoro w przepisach nie stoi, że musi to być zawodnik grający na tej samej pozycji?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Idea jest taka, ze zawodnicy grajacy na polskich papierach, nie graja dla innych reprezetacji. I ewantualnie, przy obustronnych checiach i procedurze (oraz wniesieniu oplat) moga zagrac dla Polski. Jurii, Szerszen, Grobelny te zastrzezenia spelniaja.

Cos jak z Dickkoyem. ;) Pozno, ale zagral.

BTW-bylo o podpisaniu Konarskiego. Moze Zawiercie planuje sprowadzenie i stopniowe wlaczanie do gry Dulskiego juz w nastepnym sezonie?
Wlasnie zagral mecz z 50 atakami na 42 efektywnosci, 54% skutecznosci i ratio + 23. I majac kilka spotkan mniej do lidera jest obecnie drugim punktujacym i atakujacym I Ligi. Ten chlopak w pierwszym doroslym sezonie wciaga I lige nosem.
Konarski bylby chyba niezly w takim ukladzie, do stopniowego wprowadzenia mlodego.

Chodzilo o Muzaja, za kontuzjowanego (a moze operowanego na wyrostek) Kwolka.
I tez raczej nie dostala za to PW nagrody fair play.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”