Transfery i plotki na sezon 2022/23

Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lip 2022, o 22:56 Ja, jakbym miał typować, to Vasina może realnie wygryźć Lanzę (zakładając tego Bednorza), i nie dlatego, że gość będzie bona fide gwiazdą, a dlatego, że Lanza ma średni serwis i przeciętny blok, co na "uzupełniającego" przyjmującego jest biedną charakterystyką - a potem brakuje Ci fajnego ustawienia na zagrywce, a atakujący rywala niepokojąco często mają ''dzień konia''. A jak nie wygryzie, to w sumie chyba nikt od niego tego nie oczekuje, tak że piękny ruch, brakowało Skrze takowych.
Ja się generalnie z Tobą zgadzam w tym temacie, po prostu chodzi mi, że póki co nic sensownego w klubowej siatkówce nie pokazał, dlatego studzę emocje. Mało to było zawodników, co wymiatali w młodzieżówce, gdzieś tam zagrali dobry turniej i przepadli? Oczywiście może być i tak, że wejdzie do PlusLigi z drzwiami i futryną, ale ciężko tu cokolwiek prorokować.
WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lip 2022, o 22:56 gdyby nazywał się Vasinho (albo inny Vasineux), to grałby już we Włoszech
Tego argumentu nie kupuję, zważywszy że walają się po włoskich klubach młodzi Łotysze, Szwedzi, itp.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

No, ale ci Łotysze i Szwedzi to pełnią funkcję uzupełnienia kadry i sam nie wiem po co. Tak samo jsk ci holenderscy rozgrywający typu Keemink. Może po prostu ciężko Włocha na ławkę znaleźć, bo wolą grać regularmie na 2 poziomie rozgrywkowym, niż wieczny kwadrat w Serie A1
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

No to masz i czeski przykład młodego co pojechał i tam gra - Dzavoronok.

A co do tych Łotyszy to po prostu scauci wyciągają takie perspektywiczne wynalazki z dziwnych lig - pewnie niedrogo, a zawsze szansa, że gdzieś tam zaskoczy. A jak nie to za rok ściągnie się następnego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Vivo pisze: 17 lip 2022, o 01:16 O co chodzi z tymi angielskimi wyrazami/wyrażeniami wplątanymi w wypowiedzi wielu użytkowników tutaj (o zgrozo nawet tych długoletnich bywalców i chcących uchodzić za autorytety)? Czy dzięki temu wasze wypowiedzi mają mieć głębsze znaczenie czy po prostu chcecie się pochwalić znajomością angielskiego? Pytam poważnie. W dzisiejszych czasach angielski zna prawie każdy, więc wydawało mi się, że nie jest to powód do podbudowania swojego ego, ale może się mylę... Czy po prostu jest to oznaka przynależności do jakiejś niby wykształconej elity?
Spieszę z wyjaśnieniem: angielski jest językiem memów, filmików, różnych powiedzonek i dyskusji w necie. Właśnie dlatego, że jest tak powszechny, jest też samorzutnie, a często wręcz nieświadomie, stosowany, z założeniem, że każdy zrozumie, also / dodatkowo słowa w języku angielskim są przeciętnie znacznie krótsze niż w języku polskim i nie mają znaków diakrytycznych, więc to po prostu wygodniejsze, zwłaszcza jak się pisze z telefonu. Ja np. nie wiedziałem, że użyłem angielskiego, dopóki nie przeczytałem dziwnego komentarza w tej sprawie. Podejrzewam, że to zdziwienie i całkowicie mylna interpretacja zjawiska to kwestia różnicy pokoleniowej. Mam nadzieję, że pomogłem :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 17 lip 2022, o 08:47 Tego argumentu nie kupuję, zważywszy że walają się po włoskich klubach młodzi Łotysze, Szwedzi, itp.
Vasina rok temu miał pecha, że błysnął na ME, które były we wrześniu, więc nikt go nie wykupił, bo mocne kluby miały klepnięte kadry (i nikogo nie interesuje Liga Europejska) - gdyby grał w lepszej reprezentacji i np. zanotował taki VNL (patrz Pope), to nie byłoby go w Czechach już rok temu. Może też miał oferty na bycie czwartym przyjmującym Werony, ale wolał grać w mistrzu Czech, nie wiem, bottom line (sorki, @Vivo :D ) jest taki, że ma wystarczający dorobek, by dostać umowę w Skrze, i by wiązać z nim nadzieje, rok temu Francji na ME zrobił topowego Semeniuka.

Weber, Kujundzic, Karlitzek i Czech to najciekawsze transfery tego roku.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Co do Vasiny i gry w Czechach to pamiętajmy, że inna motywacja grać w lidze czeskiej a inna w polskiej. Vasina nie tylko ME miał dobre, ale i fajnie grał w LM w sezonie poprzedzającym tamtą LM. Pokazał, że ma pułap wysoko i już się wypromował. Prawdopodobnie, więc nie było aż takiej motywacji w lidze czeskiej.

Ale nie skreślajmy też Rybickiego. Gra w Belgii mogła go sporo rozwinąć.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 10:40 Vasina rok temu miał pecha, że błysnął na ME, które były we wrześniu, więc nikt go nie wykupił, bo mocne kluby miały klepnięte kadry (i nikogo nie interesuje Liga Europejska) - gdyby grał w lepszej reprezentacji i np. zanotował taki VNL (patrz Pope), to nie byłoby go w Czechach już rok temu.
A okej, w ten sposób. Bo zrozumiałem, jakbyś sugerował, że nikt go nie wykupił dlatego, że jest Czechem a nie np. Francuzem. Bo że ciężej kogoś wypatrzeć w LE niż VNL no to oczywiście zgoda.

Ja się oczywiście bardzo cieszę na ruchy takie jak właśnie Vasina czy Kujundzic, na pewno wolę niż Lanzę czy tego typu transfery. Jedynie chciałem podkreślić, że jednak jest to ruch z tych ryzykownych i może się zarówno skończyć świetnie dla Skry, jak i może Czech w ogóle nie pokazać się w drużynie.

Streeter

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: hunter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 lip 2022, o 10:40
Weber, Kujundzic, Karlitzek i Czech to najciekawsze transfery tego roku.
Zestawienie bez Sancheza i Dananiego?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hunter pisze: 17 lip 2022, o 15:10 Zestawienie bez Sancheza i Dananiego?
Pisalem o młodych (względnie) z potencjalem, Danani i Perry to top, Sancheza fanem nie jestem.
Paragon
Posty: 292
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Paragon »

Jakieś wieści, gdzie podzieje się w nadchodzącym sezonie Ziobrowski?
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Paragon pisze: 18 lip 2022, o 10:59 Jakieś wieści, gdzie podzieje się w nadchodzącym sezonie Ziobrowski?
Dobre pytanie, bo nie spotkałem się z żadnymi wieściami. Nawet Ślepsk oficjalnie go nie pożegnał :D

Tutaj w grę wchodzi chyba tylko I Liga, tam parę klubów ma jeszcze wakaty na pozycji atakującego (BAS, Legia, Chrobry, Nowa Sól), ewentualnie zagranica na poziomie ligi austriackiej.

PS. Jak na zawołanie, Ślepsk właśnie poinformował o rozwiązaniu umowy z Ziobrowskim.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2022, o 17:47 przez PioterZJastrzebia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

Zapytam tak z ciekawości, nie wiem czy ktoś będzie miał jakieś informacje odnośnie Michała Filipa? Pytanie skierowane bardziej do osób związanych z Resovią, Rzeszowem, bo powinni mieć najlepsze informacje. Nadal jest graczem klubu w którym występował w zeszłym sezonie? Ostatni sezon spędził w Turcji. Z tego co wiem to brał udział w drafcie koreańskim jednak bez powodzenia. To było jego marzenie, żeby tam zagrać, bardzo chciał. Raz już praktycznie tam był, później podobno jakieś problemy ze zdrowiem wykluczyły go. Były zastrzeżenia ze strony klubu o stan jego zdrowia, bo podobno miał jakieś problemy zdrowotne. W tym drafcie z tego co wiem to zostali zakontraktowani tacy gracze jak np. Oreol Camejo , Leo Andric, Ter Horst i gość który zwrócił moją uwagę w reprezentacji Serbii. Głównie swoim wyglądem, ale też ma imponujące parametry, zasięg, jest młody i prezentował się dobrze w kadrze. Mam tu na myśli gracza, który nazywa się Nikola Meljanac. To jest młody (chyba 23-latek), serbski atakujący, duży potencjał. Gość ma podobno zasięg w ataku 372, natomiast w bloku 343. To jest naprawdę imponujące, robi wrażenie :)
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze: 18 lip 2022, o 13:00 Zapytam tak z ciekawości, nie wiem czy ktoś będzie miał jakieś informacje odnośnie Michała Filipa? Pytanie skierowane bardziej do osób związanych z Resovią, Rzeszowem, bo powinni mieć najlepsze informacje. Nadal jest graczem klubu w którym występował w zeszłym sezonie? Ostatni sezon spędził w Turcji. Z tego co wiem to brał udział w drafcie koreańskim jednak bez powodzenia. To było jego marzenie, żeby tam zagrać, bardzo chciał. Raz już praktycznie tam był, później podobno jakieś problemy ze zdrowiem wykluczyły go. Były zastrzeżenia ze strony klubu o stan jego zdrowia, bo podobno miał jakieś problemy zdrowotne. W tym drafcie z tego co wiem to zostali zakontraktowani tacy gracze jak np. Oreol Camejo , Leo Andric, Ter Horst i gość który zwrócił moją uwagę w reprezentacji Serbii. Głównie swoim wyglądem, ale też ma imponujące parametry, zasięg, jest młody i prezentował się dobrze w kadrze. Mam tu na myśli gracza, który nazywa się Nikola Meljanac. To jest młody (chyba 23-latek), serbski atakujący, duży potencjał. Gość ma podobno zasięg w ataku 372, natomiast w bloku 343. To jest naprawdę imponujące, robi wrażenie :)
Michał Filip w przyszłym sezonie będzie występował w tureckim Develi Belediyespor. Oprócz niego z zawodników zagranicznych w kadrze tego zespołu są też dwaj przyjmujący - Ukrainiec Jan Jereszczenko oraz Bułgar Branimir Grozdanov.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Simao pisze: 18 lip 2022, o 13:00 Zapytam tak z ciekawości, nie wiem czy ktoś będzie miał jakieś informacje odnośnie Michała Filipa? Pytanie skierowane bardziej do osób związanych z Resovią, Rzeszowem, bo powinni mieć najlepsze informacje. Nadal jest graczem klubu w którym występował w zeszłym sezonie? Ostatni sezon spędził w Turcji. Z tego co wiem to brał udział w drafcie koreańskim jednak bez powodzenia. To było jego marzenie, żeby tam zagrać, bardzo chciał. Raz już praktycznie tam był, później podobno jakieś problemy ze zdrowiem wykluczyły go. Były zastrzeżenia ze strony klubu o stan jego zdrowia, bo podobno miał jakieś problemy zdrowotne. W tym drafcie z tego co wiem to zostali zakontraktowani tacy gracze jak np. Oreol Camejo , Leo Andric, Ter Horst i gość który zwrócił moją uwagę w reprezentacji Serbii. Głównie swoim wyglądem, ale też ma imponujące parametry, zasięg, jest młody i prezentował się dobrze w kadrze. Mam tu na myśli gracza, który nazywa się Nikola Meljanac. To jest młody (chyba 23-latek), serbski atakujący, duży potencjał. Gość ma podobno zasięg w ataku 372, natomiast w bloku 343. To jest naprawdę imponujące, robi wrażenie :)
Develi Belediyespor - Turcja.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Zbliżając się do końca karuzeli transferowej, można powiedzieć, że Plusliga wychodzi, że tak powiem, he he, na Plus ;) Poza Semeniukiem większość mocnych graczy została, nie wiadomo zresztą, kto za niego, zanosi się, że wróci Bednorz, zespoły z czołówki, czyli Skra, Resovia i Warta się wzmocniły (ta ostatnia mimo braku Conte), Warszawa też imo wygląda lepiej, nawet zespoły spoza topu jak Nysa czy Ślepsk posprowadzały ciekawych graczy, plus paru zawodników z kadr młodzieżowych będzie miało szansę się pokazać. Minus chyba taki, że dwa zespoły mogą bardziej odstawać.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Masz racje generalnie.
Tylko najwieksza strata dotyczy najlepszego zespolu i najlepszego gracza sezonu.
Niezaleznie od tego co mysli Magiera, majac wybor pewnie niewielu trenerow zastapilo by Semeniuka Bartoszem Bednorzem.
Oby skonczylo sie happy endem.
Bo jak nie to poziom jako calosci moze sie podniesc a poziom naszego najlepszego zespolu obnizyc.
Trzymam kciuki za Zakse i transfer za Kamila, to w koncu ostatnia wielka niewiadoma.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

efratello pisze: 18 lip 2022, o 16:46 Zbliżając się do końca karuzeli transferowej, można powiedzieć, że Plusliga wychodzi, że tak powiem, he he, na Plus ;) Poza Semeniukiem większość mocnych graczy została, nie wiadomo zresztą, kto za niego, zanosi się, że wróci Bednorz, zespoły z czołówki, czyli Skra, Resovia i Warta się wzmocniły (ta ostatnia mimo braku Conte), Warszawa też imo wygląda lepiej, nawet zespoły spoza topu jak Nysa czy Ślepsk posprowadzały ciekawych graczy, plus paru zawodników z kadr młodzieżowych będzie miało szansę się pokazać. Minus chyba taki, że dwa zespoły mogą bardziej odstawać.
Myślę, że trzeba też zwrócić uwagę i docenić transfery jakie przeprowadził AZS Olsztyn. Po stracie dwóch kluczowych graczy pozyskał bardzo dobrych zawodników, którzy moim zdaniem utrzymają poziom. W przypadku rozgrywającego to chyba nawet wyjdą na plus. Natomiast Lipiński to gracz, który potrafi grać na wysokim poziomie, ma dobre warunki fizyczne.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Jacek »

PioterZJastrzebia pisze: 18 lip 2022, o 12:07Tutaj w grę wchodzi chyba tylko I Liga, tam parę klubów ma jeszcze wakaty na pozycji atakującego (BAS, Legia, Chrobry, Nowa Sól)
BAS ma już obsadząną pozycję atakującego
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Znaki na niebie mówią, że kolonia amerykańska w ZAKSIE się powiększy
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szampon093 »

Jednak utrafione. Matt
Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Wielblad »

Źródło?
Lucian
Posty: 91
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucian »

Czyli plotki z kwietnia sie sprawdziły.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Bartek O »

Wielblad pisze: 19 lip 2022, o 09:55Źródło?
Obrazek

Chyba o to chodzi ;)
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Ostatni sezon Andersona był dramatem.Nie wiem czy jest się z czego cieszyć, tu raczej zawodnik po,,drugiej stronie rzeki”
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

Zaksa poleci na znane nazwisko? Na gwizadora? Jak Skra czy Resovia? :]
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Gerrard »

Patrząc na to jaki mamy dzień i miesiąc, a kiedy było wiadomo, że Semeniuk odejdzie to i tak wygląda to ok. Pamiętajmy też, że przychodzi do Zaksy, a nie do Skry, gdzie wszystkie oczy byłyby zwrócone na niego i w nim pokładano by największą nadzieję. Na ligę wystarczy zapewne. Problem może być LM, gdzie często trzeba dać coś więcej niż tylko zagrać 'swoje'.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lucian pisze: 19 lip 2022, o 10:14 Czyli plotki z kwietnia sie sprawdziły.
Tak, od dawna wiadomo, że Anderson idzie do Azji.

Ale Garrett Muagututia (bo to chyba jedyny wolny amerykański reprezentacyjny przyjmujący, więc musi chodzić o niego) to też grande wzmocnienie.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 lip 2022, o 10:30
Tak, od dawna wiadomo, że Anderson idzie do Azji.
W kwietniu jak i chyba dalej do dziś nie wiadomo czy liga chińska dopiero ruszy bo to jedyna liga z Azji, która może przygarnąć Andersona.
Niekonieczne Andersonowi musi też podobać się ta niepewność tym bardziej, że różnie z tą ligą już bywało.

Russell też miałtam trafić a wybrał Japonię, Urnaut tak samo, Bednorz też miał tam trafić a trafi do Skry.

A jeśli chodzi o powtarzający się argument o zarobkach jakie sobie rzyczy Anderson to pamiętajmy, że dla Konara to co oferowało JW też było mało. Ostatecznie trafił do Radomia.
Orduna pisze: 19 lip 2022, o 10:18 Ostatni sezon Andersona był dramatem.Nie wiem czy jest się z czego cieszyć, tu raczej zawodnik po,,drugiej stronie rzeki”
Raczej ostatni sezon był niezły. Leon grał słabo a Rychlicki nierówno w PO i to Anderson trzymał tam poziom. Choć to zawodnik raczej do uzupełnienia ataku. Janusz będzie musiał zwiększyć ilość wystaw do Śliwki. Bo możemy mówić o słabszym sezonie Śliwki, ale nie zapominajmy, że to raczej pochodna tego, że Janusz go nie wiedzieć czemu schował i podobnie jest zresztą na reprezentacji. W efekcie i na reprze i w lidze dostawał małą liczbę piłek mimo dobrej skuteczności. W reprze chyba w skuteczności i efektywności najlepiej z przyjmujących wypada jak dobrze pamiętam staty.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2022, o 10:58 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: buzinga »

Orduna pisze: 19 lip 2022, o 10:18 Ostatni sezon Andersona był dramatem.Nie wiem czy jest się z czego cieszyć, tu raczej zawodnik po,,drugiej stronie rzeki”
Prawie się z Tobą zgadzam :D
Tzn Matt przez pół ubiegłego sezonu klubowego raczej udawał, że gra. Perugia wisiała na plecach Leona. Fakt w drugiej części się ogarnął, ale uwzględniając to jak intensywny sezon czeka Zaksę, prawdopodobnie dojdą KMŚ. To ja nie wiem czy Amerykanin da radę. Wolałem, żeby Kędzierzyn
budował sobie nowego Australijskiego Andersona ;) Ten jednak wybrał identycznie jak Amerykanin na początku swoiej przygody w Europie- Modenę. Szkoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”