Serie A mężczyzn 2022/2023

Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Górnik Zabrze w finale LM nigdy nie był.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: jimiq »

https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948, ... szyna.html

Tutaj jest link do tej sytuacji z Kamilem. Swoją drogą trzaby przy okazji jakiegoś wywiadu go zapytać o co poszło
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Rusticola pisze: 11 kwie 2023, o 10:01 Górnik Zabrze w finale LM nigdy nie był.
No i co? Za bycie w finale Jastrzębie dostanie jakiś kupon rabatowy na Leona? :D napisałem po prostu że zapewne Jastrzębie tak stać na Leona, jak Górnika na Ronaldo, nie wiedziałem że żeby takie porównanie mogło wystąpić, obie drużyny musiały zagrać w finale LM. To może takie: Jastrzębie zapewne stać na Leona, tak jak Paris Volley na Michajłowa. Tym razem obie drużyny były w finale LM, mam nadzieję że jakość porównania diametralnie wzrosła :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Jacek »

A na rosyjskich forach jest dyskusja o Leonie w Biełgorodzie, że ofertę dostał. Ktoś tam napisał, że odrzucił, ktoś, że żona jest przeciwna itd. Ten sam Biełgorod miał też złożyć ofertę Simonowi.
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Nikola Nikolą, wiadomo Serb, ale jakby Leon poszedł do Rosji, to zamyka sobie grę w kadrze. Opinia publiczna tego nie zdzierży.
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

troy pisze: 10 kwie 2023, o 23:29 Ciekawe kogo jeszcze wykupi z Zaksy prezes Perugii, żeby w końcu wygrać Ligę Mistrzów 😂 Ostatnie zakupy nie starczyły nawet na półfinał na krajowym podwórku 😂Pewnie myślał, że Semeniuk jest brakującym ogniwem. Atmosfery i zespołowości nie da się kupić, a tego tam chyba brakuje. Za duża presja na wynik. Po Pucharze Włoch się chyba wszystko posypało. Za łatwo im szło do pewnego momentu.
Po tym jak się zaprezentował w tym sezonie Semeniuk raczej nikogo. I tak, Semeniuk nie będący w kompromitującej formie byłby tym ogniwem, niestety Serie A go zweryfikowała. Myślę że jak wygrywasz 40 meczów z rzędu to atmosfera i zespołowość nie jest problemem, problemem był brak formy w kluczowym momencie.

Skoro Bednorz mógł grać w r*sji i nie rezygnować z kontraktu do końca sezonu to Leon też będzie mógł. Wiadro pomyj wylało się na Smarzek, ale to już typowe podwójne standardy.
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Imo to zupełnie inna sytuacja gdy już tam jesteś i rezygnujesz z dalszej współpracy, a inna gdy chcesz iść teraz.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Nie wiem, czy nawet Semeniuk z formą z Zaksy byłby w stanie być brakującym ogniwem, skoro reszta drużyny była z formą w lesie. Wychwalany na wszystkie możliwe strony Płotnicki, któremu podobno Semeniuk w tym sezonie miał wiązać buty, w każdym ważnym meczu zaprezentował się gorzej od Kamila, a wczoraj to już w ogóle przeszedł samego siebie kończąc mecz z ratio -9 (dla porównania: Semeniuk +1, choć na jego duży minus końcówka 3 seta gdzie nic nie skończył, a to był kluczowy set). Ogólnie to wczoraj cała Perugia grała nieźle do stanu 9-6 w 2 secie, Semeniuk miał coś w stylu 6/7 w ataku do tej pory, mega serię na serwisie, potem nie skończył dwóch ataków pod rząd i zaczęły się bojaźliwe plasy.
Herrera co chwilę z błędem albo czapą pod nogi nie dostający zmiany nawet na chwilę (ponoć AA nie było po drodze z Rychlickim, ale co z tego?), Płotnicki grający żenadę ustępujący Leonowi dopiero w 4 secie, tragiczni libero (jeden lepszy od drugiego), same błędy na serwisie (1 as przez cały mecz??? Kiedy to serwis był największą bronią Perugii w tym sezonie) ale to kompromitująca forma Semeniuka była jednym problemem Perugii lol. Co nie zmienia faktu, że z sama oceną tego transferu zgodziłabym się z ciornym. Kamil nie pociągnął swojej drużyny kiedy im nie szło ani razu tak jak to robił wiele razy w Zaksie.
Na Twitterku włoscy kibice donoszą, że te gesty Kamila po meczu odnosiły się do tego, że Kamil chciał przeprosić i pokazać kibicom, że wciąż mu zależy po tym jak go(całą drużynę) wygwizdali, stąd te pokazywanie na herb na koszulce.


Biełgorod ewidentnie planuje wrócić na salony, rok temu Semeniuk, teraz Leon i Simon, kasa musi się zgadzać.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Swistolinka pisze: 11 kwie 2023, o 11:14 Na Twitterku włoscy kibice donoszą, że te gesty Kamila po meczu odnosiły się do tego, że Kamil chciał przeprosić i pokazać kibicom, że wciąż mu zależy po tym jak go(całą drużynę) wygwizdali, stąd te pokazywanie na herb na koszulce.
Semeniuk od razu poszedł w stronę trybuny podziękować, a że tam gwizdy leciały non stop po ostatniej piłce, to może budziło jakieś wątpliwości. Też odniosłem wrażenie, że to pokojowe gesty Kamila, ale tam pod koniec ktoś ze sztabu podszedł do Polaka i zaczął go odciągać. Stąd może te niedomówienia.
Kłamca.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Streeter pisze: 11 kwie 2023, o 10:09
Rusticola pisze: 11 kwie 2023, o 10:01 Górnik Zabrze w finale LM nigdy nie był.
No i co? Za bycie w finale Jastrzębie dostanie jakiś kupon rabatowy na Leona? :D napisałem po prostu że zapewne Jastrzębie tak stać na Leona, jak Górnika na Ronaldo, nie wiedziałem że żeby takie porównanie mogło wystąpić, obie drużyny musiały zagrać w finale LM. To może takie: Jastrzębie zapewne stać na Leona, tak jak Paris Volley na Michajłowa. Tym razem obie drużyny były w finale LM, mam nadzieję że jakość porównania diametralnie wzrosła :)

Streeter
Człowieku, Jastrzębski to poprzedni mistrz najlepszej ligi siatkarskiej na świecie, finalista obecnej i półfinalista poprzedniej LM. Klepał i Zenit z Michajłowem i Lube z Juantoreną i Halkbank z Nimirem. A ty porownojesz go do Paris Volley...
Co w tym dziwnego że jeden z 2/3 najlepszych klubów na świecie będzie chciał sprowadzić jednego z 2/3 najlepszych przyjmujących ba świecie.
PabloFX
Posty: 822
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: PabloFX »

Rusticola pisze: 11 kwie 2023, o 12:30 Co w tym dziwnego że jeden z 2/3 najlepszych klubów na świecie będzie chciał sprowadzić jednego z 2/3 najlepszych przyjmujących ba świecie.
Budżet
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Pasini zapowiada rewolucję w Perugii.
Twitter donosi, że Semeniuk, Russo, atakujący i libero mają szukać nowych klubów.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 11 kwie 2023, o 12:39 Pasini zapowiada rewolucję w Perugii.
Twitter donosi, że Semeniuk, Russo, atakujący i libero mają szukać nowych klubów.
Osobiście nie wierzę. Jest gorąco po ćwierćfinałach i nie dziwi mnie, że pojawiają się takie plotki. Natomiast fajnie byłoby, gdyby okazało się to prawdą. Pisałem przed sezonem, że Perugia to najgorszy możliwy klub dla Kamila i nikt się ze mną nie zgodził. Gdyby Semeniuk teraz poszedł grać do Modeny/Lube, to zagrałby dużo lepszy sezon i odpocząłby psychicznie po tej karuzeli Sirciego.

Modena chyba szuka kogoś za Ngapetha. Ma przyjść na pewno Davyskiba, ale chyba nie tylko. Może i dla Kamila znalazłoby się miejsce? Ewentualnie w Lube, oni na pewno chętnie by się wzmocnili. Chcieli w styczniu Bednorza i to od razu na 1,5 sezonu podpisać (pół tego i następny).

Optymalnie byłoby odbudować się w Polsce, ale raz, że wszystkie kluby mają już skompletowane składy, dwa, że mało kogo stać, trzy, że nawet jakby znalazł się chętny (chyba tylko JW by mogło), to Kamil pewnie by nie chciał grać przeciwko ZAKSie w Polsce.
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Rusticola pisze: 11 kwie 2023, o 12:30
Streeter pisze: 11 kwie 2023, o 10:09
Rusticola pisze: 11 kwie 2023, o 10:01 Górnik Zabrze w finale LM nigdy nie był.
No i co? Za bycie w finale Jastrzębie dostanie jakiś kupon rabatowy na Leona? :D napisałem po prostu że zapewne Jastrzębie tak stać na Leona, jak Górnika na Ronaldo, nie wiedziałem że żeby takie porównanie mogło wystąpić, obie drużyny musiały zagrać w finale LM. To może takie: Jastrzębie zapewne stać na Leona, tak jak Paris Volley na Michajłowa. Tym razem obie drużyny były w finale LM, mam nadzieję że jakość porównania diametralnie wzrosła :)

Streeter
Człowieku, Jastrzębski to poprzedni mistrz najlepszej ligi siatkarskiej na świecie, finalista obecnej i półfinalista poprzedniej LM. Klepał i Zenit z Michajłowem i Lube z Juantoreną i Halkbank z Nimirem. A ty porownojesz go do Paris Volley...
Co w tym dziwnego że jeden z 2/3 najlepszych klubów na świecie będzie chciał sprowadzić jednego z 2/3 najlepszych przyjmujących ba świecie.
xD polecam taką obcą technologie: czytanie ze zrozumieniem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2129
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Przed dwumeczem w LM była wklejana statystyka:
W ciągu trzech ostatnich sezonów Perugia wygrała dziewięć spotkań, które musiała wygrać, żeby nie odpaść z rozgrywek (liczy się puchar, liga, liga mistrzów) a przegrała aż pięć - w tym jeden w tym sezonie.

W ciagu ostatnich trzech sezonów Zaksa przegrała jeden mecz, który musiała wygrać, żeby nie odpaść. Wygrała dziewiętnaście.
No więc Zaksa wygrała dwudziesty mecz a Perugia przegrała kolejne dwa. Tym samym statystyka Perugii z trzech ostatnich lat pogorszyła się do stanu: Wygrane 9 spotkań, przegrane 7. A skoro z trzech ostatnich sezonów, to znaczy, że również z dwóch, gdy nie grał tam Kamil. Nie ma co specjalnie na niego zrzucać winy. Najwinniejszy jest Anastasi.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Kiepski »

Szary Wilk pisze: 11 kwie 2023, o 12:53
ciorny17 pisze: 11 kwie 2023, o 12:39 Pasini zapowiada rewolucję w Perugii.
Twitter donosi, że Semeniuk, Russo, atakujący i libero mają szukać nowych klubów.
Osobiście nie wierzę. Jest gorąco po ćwierćfinałach i nie dziwi mnie, że pojawiają się takie plotki. Natomiast fajnie byłoby, gdyby okazało się to prawdą. Pisałem przed sezonem, że Perugia to najgorszy możliwy klub dla Kamila i nikt się ze mną nie zgodził. Gdyby Semeniuk teraz poszedł grać do Modeny/Lube, to zagrałby dużo lepszy sezon i odpocząłby psychicznie po tej karuzeli Sirciego.

Modena chyba szuka kogoś za Ngapetha. Ma przyjść na pewno Davyskiba, ale chyba nie tylko. Może i dla Kamila znalazłoby się miejsce? Ewentualnie w Lube, oni na pewno chętnie by się wzmocnili. Chcieli w styczniu Bednorza i to od razu na 1,5 sezonu podpisać (pół tego i następny).

Optymalnie byłoby odbudować się w Polsce, ale raz, że wszystkie kluby mają już skompletowane składy, dwa, że mało kogo stać, trzy, że nawet jakby znalazł się chętny (chyba tylko JW by mogło), to Kamil pewnie by nie chciał grać przeciwko ZAKSie w Polsce.
Teoretycznie skompletowane ale nagle okazuje się że nie wiadomo co ze Skrą, z Zawiercia niespodziewanie odchodzi Uros, Resovia z Cebulijem daleko nie pociągnie (a ją stać), wolny wakat w JW. Więc jest spora droga do popisu, aczkolwiek sam nie wierzę że Kamil do nas wróci (Plusligi) pomimo podniesienia naszej lidze prestiżu przez dwie drużyny w finale LM ....
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Kiepski »

Pomocniczka pisze: 11 kwie 2023, o 13:13 Przed dwumeczem w LM była wklejana statystyka:
W ciągu trzech ostatnich sezonów Perugia wygrała dziewięć spotkań, które musiała wygrać, żeby nie odpaść z rozgrywek (liczy się puchar, liga, liga mistrzów) a przegrała aż pięć - w tym jeden w tym sezonie.

W ciagu ostatnich trzech sezonów Zaksa przegrała jeden mecz, który musiała wygrać, żeby nie odpaść. Wygrała dziewiętnaście.
No więc Zaksa wygrała dwudziesty mecz a Perugia przegrała kolejne dwa. Tym samym statystyka Perugii z trzech ostatnich lat pogorszyła się do stanu: Wygrane 9 spotkań, przegrane 7. A skoro z trzech ostatnich sezonów, to znaczy, że również z dwóch, gdy nie grał tam Kamil. Nie ma co specjalnie na niego zrzucać winy. Najwinniejszy jest Anastasi.
Zgadzam się, trener przede wszystkim tu się nie popisał
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Szary Wilk pisze: 11 kwie 2023, o 12:53
ciorny17 pisze: 11 kwie 2023, o 12:39 Pasini zapowiada rewolucję w Perugii.
Twitter donosi, że Semeniuk, Russo, atakujący i libero mają szukać nowych klubów.
Osobiście nie wierzę. Jest gorąco po ćwierćfinałach i nie dziwi mnie, że pojawiają się takie plotki. Natomiast fajnie byłoby, gdyby okazało się to prawdą. Pisałem przed sezonem, że Perugia to najgorszy możliwy klub dla Kamila i nikt się ze mną nie zgodził. Gdyby Semeniuk teraz poszedł grać do Modeny/Lube, to zagrałby dużo lepszy sezon i odpocząłby psychicznie po tej karuzeli Sirciego.

Modena chyba szuka kogoś za Ngapetha. Ma przyjść na pewno Davyskiba, ale chyba nie tylko. Może i dla Kamila znalazłoby się miejsce? Ewentualnie w Lube, oni na pewno chętnie by się wzmocnili. Chcieli w styczniu Bednorza i to od razu na 1,5 sezonu podpisać (pół tego i następny).

Optymalnie byłoby odbudować się w Polsce, ale raz, że wszystkie kluby mają już skompletowane składy, dwa, że mało kogo stać, trzy, że nawet jakby znalazł się chętny (chyba tylko JW by mogło), to Kamil pewnie by nie chciał grać przeciwko ZAKSie w Polsce.
Ja akurat miałam podobne zdanie do Ciebie i rok temu pisałam na twitterku, że szkoda, że nie idzie np do Lube. Fajne miejsce do rozwoju, elastyczny trener, dobry rozgrywający, a sam Kamil mógłby być tam takim prawdziwym liderem. No ale czy ktoś z Lube dawał mu ofertę? Chyba nie. Poszedł tam, skąd dostał ofertę, ciężko go za to obwiniać.

Ten tweet z Semeniukiem i innymi szukającymi nowych klubów to wygląda na fejka.

Pewnie pożegnają się z atakującymi tylko i na tym się skończy. Oby siwego lisa pożegnali.
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Jego wykup może nie był na kieszeń lube?
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Arw165 pisze: 11 kwie 2023, o 13:54 Jego wykup może nie był na kieszeń lube?
Lube nie tylko nie jest w stanie wykupić Semeniuka, ale także nie jest w stanie mu zaoferować takiego kontraktu jak czołowe kluby PlusLigi, gdyby te bardzo Semeniuka chciały. Nie ma eldorado we Włoszech poza Perugią. Jeszcze Piacenza ma kasę, ale nie aż tyle co Perugia. Nikołow,Bottolo,Yant i Gabi to oczywiście inwestycja w przyszłość, ale także spora oszczędność.
troy
Posty: 40
Rejestracja: 15 sty 2023, o 22:15
Płeć: M
Lokalizacja: Niemcy

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: troy »

Wiem, że nie do końca na temat ligi włoskiej, ale powie ktoś, jak się mają do tego finansowo kluby tureckie?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Jacek »

Swistolinka pisze: 11 kwie 2023, o 13:23Ten tweet z Semeniukiem i innymi szukającymi nowych klubów to wygląda na fejka.
Kto o tym napisał?
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Jacek pisze: 11 kwie 2023, o 15:02
Swistolinka pisze: 11 kwie 2023, o 13:23Ten tweet z Semeniukiem i innymi szukającymi nowych klubów to wygląda na fejka.
Kto o tym napisał?
Jeśli ciorny miał na myśli ten tweet, to nikt wiarygodny, "chodzą plotki", każdy może tak napisać:
https://twitter.com/menjastrzebski/stat ... 5905329158
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Pomocniczka pisze: 11 kwie 2023, o 13:13 Przed dwumeczem w LM była wklejana statystyka:
W ciągu trzech ostatnich sezonów Perugia wygrała dziewięć spotkań, które musiała wygrać, żeby nie odpaść z rozgrywek (liczy się puchar, liga, liga mistrzów) a przegrała aż pięć - w tym jeden w tym sezonie.

W ciagu ostatnich trzech sezonów Zaksa przegrała jeden mecz, który musiała wygrać, żeby nie odpaść. Wygrała dziewiętnaście.
No więc Zaksa wygrała dwudziesty mecz a Perugia przegrała kolejne dwa. Tym samym statystyka Perugii z trzech ostatnich lat pogorszyła się do stanu: Wygrane 9 spotkań, przegrane 7. A skoro z trzech ostatnich sezonów, to znaczy, że również z dwóch, gdy nie grał tam Kamil. Nie ma co specjalnie na niego zrzucać winy. Najwinniejszy jest Anastasi.
Bronisz Semeniuka argumentem, że nie było go w poprzednich sezonach gdy nawalała Perugia, ale tym samym głównym brzemieniem winy obarczasz Anastasiego, który w tym klubie jest tak długo jak Semeniuk?
Nie bronię Anastasiego, ani nie krytykuję Semeniuka bo nie mam pojęcia kto najbardziej zawinił, choć przypuszczam, że prezes, ale twoja argumentacja jest trochę w kształcie sera szwajcarskiego.
Guzik999
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:57

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Guzik999 »

Mimo, że jestem fanem Perugii przede wszystkim ze względu na Wilfredo, to muszę przyznać że chyba dobrze się stało. Mam nadzieję, że Sirci nie przedłuży z nim umowy i Leon będzie miał szansę na nowy start. Przez te lata na pewno ciążyła na nim ogromna presja i zmiana otoczenia wyjdzie mu tylko na dobre. A tym co tu gdzieś porównują Perugię do Resovii to proponuję się rozpędzić i uderzyć głową w ścianę. Może im to pomoże bo nieźle odlecieli. Porównywać klub, który ostatnie 4 lata za każdym razem był w półfinale LM zdobył o ile pamiętam 3 srebrne medale w lidze, gdzie trafiali na potężne i po prostu lepsze Lube, Puchar Włoch, KMŚ i tam jeszcze te superpuchary do drużyny, która nie zdobyła nic no to już trzeba mieć niepokolei w głowie.
buzinga
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 kwie 2023, o 23:03

1. W słabej formie jest Perugia, 11 asów w 12 setach u siebie w hali gdy w rundzie zasadniczej robili średnio 2,1 asa na set - o czym tutaj dyskutować? Widać, że Anastasi wypadł od dawna z obiegu prowadzenia klubów z czołówki, bo kiedy on ostatnio prowadził klub, który musiał grać na wszystkich frontach o mocne wyniki? I mu się to udawało? W sumie, to pewnie nigdy, bo do reprezentacji Włoch trafił jako asystent/trener średniaka, a nie wiem czy w Gdańsku i Warszawie trafił mu się chociaż jeden sezon z mocną grą i w lidze, i pucharach. Niewdzięczna jest rola trenera, bo najpierw miałem takie ''Argentyno, co Ty robisz'', potem ''uuu, Anastasi cwany lis, dostał szansę i ją wykorzystuje'', a teraz typ na emeryturę na topowym poziomie się wysłał ostatnimi dwoma tygodniami.

2. Można indywidualnie oceniać tych Giannellich, Leonów i Semeniuków, pisać o mentalach, ale tyle razy przerabialiśmy jak klasowi zawodnicy i klasowe teamy padały jak muchy, bo nie zgadzała się forma, że aż żal jest o tym przypominać. Siatkówka to taki niewdzięczny sport, że jak jesteś w formie na 70-80%, to niczego tym nie przykryjesz, skoro masz z piłką kontakt w czasie meczu te 80-100 razy, musisz wyskoczyć te kilkadziesiąt razy, i tak dalej. No nie ma szans, żeby na dystansie meczu to nie wyszło. Oczywiście rozumiem potrzebę triumfalizmu wobec graczy, których się nie lubi, ale potem kończy się to tak, że Perugia wyszła bez tego anachronicznego Leona, z piękną techniczną parą na przyjęciu, i nic to nie dało, bo zrobiła 1 asa przy 33 błędach własnych.

4. Żal mi Sirciego: gość robi za jakiegoś mema, i do pewnego stopnia to jest prawda, ale poziom jego pecha jest z grubsza imponujący. Można pisać, że sam jest sobie winien, że zatrudnił Anastasiego - to pewnie, jak wyżej, do jakiegoś poziomu jest prawda, ale też szanujmy się, żeby zatrudnić utytułowanego ancymona, który z takim składem nie załapie się na półfinał ligi, to jednak komedia. Rok temu też potężny skład na papierze, a Grbic mu zajechał na końcówkę sezonu Leona i operacja. Teraz najlepsza ławka, jeszcze lepszy wyjściowy skład, Anastasi od stycznia może się szykować na decydujący etap sezonu, ile, 38-0 w bilansie - i nie trafił z formą tak, że odpadł w 1/4 ligi. Przecież gdyby zatrudnić tam wuefistę z drugiej ligi, to by mógł wykonać lepszą robotę. W sezonie 20/21 mu padła przez kontuzję kolana legenda klubu - Atanasijevic. Nawet z tą Ligą Mistrzów, niesamowite, że przez ostatnie 10 lat (jakoś tak) miałby pewny udział za 1 miejsce w rundzie zasadniczej, to akurat teraz zmienili przed tym sezonem reguły kwalifikacji i zostaje max 5 miejsce. Oczywiście, Sirci ma swoje za uszami, niby jak masz pecha kilka razy z rzędu, to przestaje to być pech, ale niesamowita jest ta skala niepowodzeń i nie jest on głównym/jedynym - skreślić niepotrzebne - winowajcą.

5. Żadnej przebudowy nie będzie, jest kwiecień, całe przyjęcie ma ważne kontrakty. Czy kontrakt Leona jest dobry? Pewnie nie jest, ale to dalej topowy gracz. Może na ataku coś wymyśli Sirci, aczkolwiek skoro zrezygnował z Andersona, bo był za drogi, a teraz z Rychlickiego, bo był za drogi, to i ten stereotyp worka bez dna w budżecie Perugii to nie do końca prawda, więc max to podkupienie Lagumdzijy na mój gust, który pewnie jednak trafi do CLC, jak awizowano, gdzie nagle okazuje się, że Nikołow z Yantem potrafią grać (ach, ten efekt, gdy jakiś zespół dochodzi do wysokiej formy i Nikołow z rozczarowania staje się znowu 20-letnim wonderkidem).

Chyba dość wyraźnie różnimy się jeśli idzie o takie ogólne podejście do siatkówki. Jak uznaję za słuszne stwierdzenie, że Perugia przegrała z Zaksą przez fizykę. Tak nie potrafię się zgodzić z takim samym argumentem wyciągniętym w stosunku do porażki z Mediolanem. Głównie dlatego, że ekipa Piazzy to średniak, może i fajny w oglądaniu, ale średniak. Mieli jak słusznie zauważyłeś w tej serii swoje problemy. Perugia powinna to rozstrzygnąć na swoją korzyść, tak jak Zaksa pokonała Projekt. Wystarczyło zamknąć jedno ze spotkań nr 4 lub 5. Moim zdaniem nie udało się tego zrobić, bo zespół Anastasiego, nie był drużyną. Grali i bazowali bardziej na sumie talentów swoich zawodników. Wypowiedzi Semeniuka wyglądały bardziej jak wołanie o pomoc. Po drugiej stronie masz Bednorza, który po pierwszym meczu z Projektem mówi o zaufaniu jakie jest w zespole. Włosi wyglądali w ostatnim meczu koszmarnie.

Nie zamierzam się nad nikim pastwić. Ogólnie chyba jednak powinno odejść do lamusa myślenie, że szeroka rotacja daje perspektywy do utrzymania wysokiej dyspozycji przez cały sezon, Nie daje, bo w siatkówkę na najwyższym poziomie gra się 12 miesięcy. Topowym zawodnikom zlewa się sezon reprezentacyjny z klubowym. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest potraktowanie pierwszej fazy sezonu jako okresu do ogarnięcia zespołu. Rozwiązanie wszelkich problemów zdrowotnych, jeśli ktoś się z takimi zameldował po reprezentacji. Poukładanie taktyczne i próba przygotowania szczytu formy na najważniejsze spotkania. O każdym można pisać dużo, skupię się na tym drugim. Nie wiem na ile naciskał AA prezes, żeby żyłować rekordy zwycięstw. Jednak ten krótki lont do zmian był bardzo toksyczny. Na koniec Giannelli nie potrafił wykreować sobie lidera w ataku, bo zawsze go dostawał bez większego wysiłku, wystarczyło zrobić zmianę. Trzeba było dać się chłopakom podnieść z biegiem meczu. Brzmi niepoważnie, ale to buduje zaufanie, bo rozgrywający wie, że przerabiał to i owo z danym graczem i ma przekonanie, że się z takim Mediolanem odgruzuje. Brakowało tego zaufania na każdym poziomie, tam w 3 secie wczorajszego meczu momentami był taki chaos po stronie Perugii, że aż się zastanawiałem co oni przez cały sezon wspólnie robili. Jednak odpuszczę, stało się to co się stało. Może musiało, żeby w końcu doszło w tym klubie do jakieś głębszej refleksji.

Co dalej? Nie mam pojęcia jakie decyzje podejmie Sirci. Sam poszedłby w takim kierunku:
1. Zatrudnienie na kolejny sezon Cretu i danie mu spokojnie czasu na pracę 2 lata.
2. Wypchnięcie do np Piacenzy Leona. Nie mam nic do Wilfredo, ale jego kontrakt za dużo waży. Perugia jest finansowo zapchana. Dobrze byłoby wygospodarować przestrzeń finansową, żeby wyciągnąć za rok np Michielletto i ogólnie mieć więcej opcji na rynku transferowym jeśli rzeczywiście pojawią się ciekawe perspektywy do wyciągnięcia pasujących do koncepcji trenera zawodników. Bez konieczności dokonywania mocnych ruchów teraz. Dobry przyjmujący nr 3 ,za schodzący kontrakt Leona i granie przez sezon parą Płotnicki-Semeniuk.
Wątpię, żeby do tego doszło. Albo będzie jakaś chora pseudo rewolucja albo nic się nie wydarzy. Gdzie ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza. Samemu Semeniukowi najlepiej zrobiłby transfer do Lube. Tam miałby to wszystko o czym pisałeś na początku sezonu w kontekście jego transferu do Perugii.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

buzinga pisze: 11 kwie 2023, o 19:27 Jak uznaję za słuszne stwierdzenie, że Perugia przegrała z Zaksą przez fizykę. Tak nie potrafię się zgodzić z takim samym argumentem wyciągniętym w stosunku do porażki z Mediolanem. Głównie dlatego, że ekipa Piazzy to średniak, może i fajny w oglądaniu, ale średniak. Mieli jak słusznie zauważyłeś w tej serii swoje problemy. Perugia powinna to rozstrzygnąć na swoją korzyść, tak jak Zaksa pokonała Projekt. Wystarczyło zamknąć jedno ze spotkań nr 4 lub 5.
Perugia nie ugrała seta z Piacenzą, ugrała z Zaksą seta, bo Bednorz dograł przy setowej w II secie przechodzącą piłkę w siatkę (tzn. powinni dostać dwa razy do zera), a z Mediolanem w meczu nr 3 mieli u siebie 0-1 i 16-21, więc niby spartolili w meczu nr 4, ale mieli dużo szczęścia w meczu nr 3. Pewnie prawdą jest, że się posypali jako zespół, ale raczej łatwo sobie dopowiedzieć dlaczego się posypali, nie ma odpornych na sytuację, gdzie jesteś bez formy i grasz o uratowanie sezonu dostając jednego gonga za drugim. Tutaj się kończy porównanie z Zaksą, zupełnie inna dynamika. Mediolan średniakiem nie jest, co najwyżej cały sezon grali jak średniak, bo na papierze to mocna ekipa, wyeliminowali Civitanovę, mieli 2-1 do momentu kontuzji Ishikawy w półfinale Coppa Italia z Trentino i teraz ograli Perugię, nie ma przypadku.

Te wszystkie opinie jak to Sirci źle buduje skład i nakłada presję to jednak można wyrzucić do kosza gdy oni przez pięć miesięcy nie przegrali meczu i wygrali kilka trofeów. Tak jak te dywagacje o źle budowanych składach to można było uprawiać gdy na libero grał Fabio Fanuli, na przyjęciu Lanza, na ataku Thijs ter Horst, a na rozegraniu Dragan Travica, albo Leon musiał orać cały sezon - nie teraz. Różnica jest taka, że Heynen z Travicą i Ter Horstem zrobił lepsze wyniki niż Anastasi mając na ławce lepszych zawodników niż Vital w podstawie.

Sirci farmazonił: Lanza, Travica, trzymanie Atanasijevicia, Anderson.
Sirci miał pecha: kontuzje Atanasijevicia, Lanzy i Leona, Civitanova po drugiej stronie.
Anastasi dał ciała w dosyć historycznej skali.

Zmieni się sztab, i pewnie tyle, Leon-Semeniuk-Płotnicki to dalej najlepsza na papierze linia przyjęcia w Europie, atak Ben Tara-Herrera/Sotola też mocno intrygujący konstrukt. Pomysły jakiejś rewolucji to byłoby działanie jakie Sirciemu się zarzuca, czyli złe zidentyfikowanie problemów i nerwowa reakcja. Wrzucanie 16-latków z Twittera jako insiderów to pewna przesada. Leon nie odejdzie, bo nie ma gdzie, 1,5 miliona euro w Umbrii, hello, w życiu (tzn. przez następne dwa lata) się stamtąd nie ruszy.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2023, o 20:22 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Nikt nie traktował 16 latków z Twittera jako insiderów, a najzwyczajniej w jednym poście napisałem, że GLP wieszczy rewolucję i że taka informacja się pojawiła. Tyle.

Może być rewolucja, a może się zmienić niewiele. Tego nie wiemy i pewnie o jakiś czas będą się pojawiały jakieś dziwne informacje.

A trio Leon-Semeniuk-Płotnicki przez 4 miesiące nie tylko na papierze było najlepszym setem przyjmujących, a także w na boisku, ale w 3 tygodnie zapomnieli jak się gra. Wszyscy 3 dołożyli swoje w tym tygodniu i nawet jeśli zostaną to do ostatniego meczu Perugii w przyszłym roku każdy będzie miał z tyłu głowy, że mimo prezentowania elitarnego poziomu zanotowali wybitnie gównianą końcówkę sezonu i są do złamania. Żaden z poprzednich przegranych sezonów tak koncertowo nie zweryfikował potęgi personalnej Perugii. Przyszłoroczne playoffy dla tego zespołu, to będzie mniej więcej to samo co dla naszej kadry ćwierćfinał IO
Kłamca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: Verdungo »

PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn 2022/2023

Post autor: PH3N-x »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 kwie 2023, o 23:03
qtp pisze: 10 kwie 2023, o 21:31 Kolego Wysoki, zrób nam tą przyjemność i popełnij posta na temat tej sensacji ;)
Aż zrobię wyjątek, aczkolwiek mogę tylko rozszerzyć to, co napisałem na Twitterze (kolega Granvorka wrzucał linka, ja nie uważam, bym pisał na tyle ciekawe rzeczy żeby się reklamować, niemniej polecam).
Gdzie ten link do twittera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”