Liga Narodów 2023

Streeter
Posty: 7468
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Ależ rozwaliliśmy Bułgarów, teraz to już Bułgarzy nie wstaną. Genialny Butryn, Szalpuk. Zwycięstwo w IO mamy w kieszeni!*

* nie, ani pół słowa tam nie ma sensu, podobnie jak wyzywanie zawodników po jednym secie :D
Rusticola pisze: 9 cze 2023, o 08:53
Widzę dla kolegi słowo,,zwycięstwo" nie ma znaczenia. Ok w takim razie ogrywajmy Kubickiego, Kwasigrocha, młodego Śliwkę czy Gomułkę.
Nie no, jak nie ma znaczenia. W tym roku skończyłem 30 lat. Siedząc przy torcie urodzinowym wróciłem wspomnieniami do lat dzieciństwa, by przemyśleć czy wszystko mi się do tej pory w życiu udało. I wtedy przypomniałem swoje słowa, które wypowiedziałem, gdy miałem 5 lat, na pytanie ojca co by mnie uszczęśliwiło w życiu: "gdyby Polska w 2023 ograła w VNL Bułgarię".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

JanuszzPodkarpacia pisze: 9 cze 2023, o 08:57 Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego przy 25:25 w pierwszym secie byliśmy przy zagrywce Szalpuka z Urbanowiczem w drugiej linii?
Semeniuk do drugiej linii na zagrywkę wszedł za Urbanowicza. Jednocześnie został na przyjęciu, a libero zastępował Szymańskiego. Libero na jednej rotacji nie może zejść i wejść za zawodnika. Bo była zmiana powrotna Semen - Urbanowicz, a Szymański za libero do pierwszej linii. Czyli Szymura zszedł na poczet Szymańskiego do pierwszej linii, to już nie mógł za zmienionego znów Urbanowicza.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7468
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Ależ się Grbić zdenerwował. Jakby mu ktoś co najmniej kazał Drzyzgę powołać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Rusticola »

Potenżny Denis Karjagin niszczy team genialnego Grbica. Szalpuk wygląda jak Nimir w reprezentacji Holandii. Butryn piach po raz kolejny, Dimitrov nakrywa go czapką. Faure, Amin, Dimitrov. Kto następny żeby nakryć Karola czapką. Zawiercie, coście uczynili…
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Dzisiaj to nawet nie ma na kim za bardzo się uwiesić i krytykować, bo każdy słabo, eh, dobrze, że wszedł Semeniuk :D

A tak na poważnie. Widać, że Bieniek dużo lepiej funkcjonuje przy sypaczu, który mniej improwizuje a gra raczej według schematu. Też widać, ze Mateusz woli granie nawet 2m od siatki, jak wrzutki.

Artur miał tamte 2 mecze super, ale dzisiaj to w ataku jednak są problemy, szczególnie często jest broniony. Ale i tak większość to granie na wysokiej.
Kłamca.
Adriano
Posty: 601
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Adriano »

Ja pier.... jaki wstyd. Przegrać z druzyna w ktorej gra Kariagin i Seganov...przecież my ten mecz powinnismy wciągnac nosem. Mamy tez odpowiedz dlaczego Łomacz pomimo ze jest słaby caly czas jest drugim rozgrywającym kadry. Bo Firlej jest jeszcze gorszy od niego. Łomacz przynajmniej wie co zrobić z piłką jak ma dogranie.
kamil1999
Posty: 5603
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

Bieniek to środkowy bazujący w ataku na zasięgu
Dlatego to nie środkowy na szybkie wrzutki
Podobny problem miał Takvam z Sanchezem
Też się strasznie męczył aż w końcu Sanchez zaczął mu grać to co lubi
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Dawać Dulskiego na atak
___
Noworoczny Kibic Siatki
Dziennikarz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2015, o 15:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Dziennikarz »

Rusticola pisze: 9 cze 2023, o 09:38
Krytykować tego który odpowiada za ten cały syf. Grbic- facet o damskim imieniu i jeszcze bardziej damskiej mentalności.
Jak można tak hejtować trenera naszej reprezentacji, ile ty masz lat? Przyjrzymy się może imionom i nazwiskom twojej rodziny co? Nie sądziłęm, że na tym forum bywają takie osobniki
Diomedea
Posty: 4531
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

JanuszzPodkarpacia pisze: 9 cze 2023, o 08:57

To, że w domu został Drzyzga, w my w tej sytuacji jesteśmy z Januszem (którego pewność siebie zdaniem trenera wymaga, żeby nie miał konkurencji) i dwoma rozgrywającymi, których Grbić nie wprowadzi w żadnym ważnym momencie, bo są po prostu niepewni/za słabi.

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego przy 25:25 w pierwszym secie byliśmy przy zagrywce Szalpuka z Urbanowiczem w drugiej linii?
Umowmy sie-Janusz jest pierwszym, bo jest lepszy, co udowodnil chocby w PO plusligi, ktore to najwyrazniej na podkarpaciu poszly w zapomnienie.
Drzyzga jest arogancki, i ma tendencje do zarzadzania, co powoduje, ze srednio nadaje sie na drugiego. Do tego ma taka sobie etyke pracy, to nie Smith, ze zostanie po oficjalnym treningu zeby cos dopracowac.
Firlej jest wzglednie przyszlosciowy, choc raczej zostanie za kilka lat zastapiony przez Kubickiego.

Co do czepiania sie imienia trenera i chamskie to, i zasciankowe. Np w jezyku franciskim Nicola jest imieniem meskim a Nikolas damskim.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2023, o 09:48 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
AlbinSiwy
Posty: 140
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Dziennikarz pisze: 9 cze 2023, o 09:42 Jak można tak hejtować trenera naszej reprezentacji, ile ty masz lat? Przyjrzymy się może imionom i nazwiskom twojej rodziny co? Nie sądziłęm, że na tym forum bywają takie osobniki
Ten wpis to na poważnie??? Naprawdę?
Bo brak emotek, albo innego oznaczenia ironic mode.

I to z konta "Dziennikarz" - koniec Świata. Pewnie z Polsatu :D

Pozdrawiam,
AS
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Rusticola »

Dziennikarz pisze: 9 cze 2023, o 09:42
Rusticola pisze: 9 cze 2023, o 09:38
Krytykować tego który odpowiada za ten cały syf. Grbic- facet o damskim imieniu i jeszcze bardziej damskiej mentalności.
Jak można tak hejtować trenera naszej reprezentacji, ile ty masz lat? Przyjrzymy się może imionom i nazwiskom twojej rodziny co? Nie sądziłęm, że na tym forum bywają takie osobniki
Gdyby nasz trener miał jakieś pojęcie o trenowaniu to może miałbym do niego więcej szacunku. Przykład: 3 sety zajęło mu ogarnięcie że Firlej, Butryn i Urbanowicz grają padakę i trzymając ich na boisku przegramy mecz. Tymczasem ja pisałem o tym już po 1 secie. Gdyby ten wielki umysł ogarnął to w tym czasie co ja ty byśmy mieli szansę na 3 punkty.
A co imion mojej rodziny to mogę oficjalnie oświadczyć że nią ma w niej chłopa który nazywa się jak baba i na odwrót.
Diomedea
Posty: 4531
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

autor: AlbinSiwy » 3 min temu

Dziennikarz pisze: ↑8 min temu
Jak można tak hejtować trenera naszej reprezentacji, ile ty masz lat? Przyjrzymy się może imionom i nazwiskom twojej rodziny co? Nie sądziłęm, że na tym forum bywają takie osobniki
Ten wpis to na poważnie??? Naprawdę?
Bo brak emotek, albo innego oznaczenia ironic mode.

I to z konta "Dziennikarz" - koniec Świata. Pewnie z Polsatu :D
Pozdrawiam,
Twoja odpowiedz za to merytoryczna, ze hej.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2023, o 09:54 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
AlbinSiwy
Posty: 140
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Rusticola pisze: 9 cze 2023, o 09:50
A co imion mojej rodziny to mogę oficjalnie oświadczyć że nią ma w niej chłopa który nazywa się jak baba i na odwrót.
Hhh, a Rusticola to nie jest czasem słonka? :D

AS
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Rusticola »

AlbinSiwy pisze: 9 cze 2023, o 09:52
Rusticola pisze: 9 cze 2023, o 09:50
A co imion mojej rodziny to mogę oficjalnie oświadczyć że nią ma w niej chłopa który nazywa się jak baba i na odwrót.
Hhh, a Rusticola to nie jest czasem słonka? :D

AS
Jest :D Brawo za rozszyfrowanie mojego nicku
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Winarski to ma oczy w d… ze nie daje grać Dulskiemu

Jeśli ktoś pisze ze Lomacz gra lepiej od Firleja to chyba oglada inny mecz
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8088
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Szkoda Firleja. Jeden mecz średni, drugi lipa. Raczej nic nie udowodnił.

Butryn drugi mecz z rzędu słabo, sparingi też grał słabo. Z Francją dobrze. Też za dużo argumentów nie ma.

Dulski niesamowity. Daje nam dużą nadzieję na przyszłość.
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Krótka Lomacza i blok na Bienku
___
Noworoczny Kibic Siatki
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Z 11:2 ładnie daliśmy się Bułgarom odbudować, zobaczymy czy nacisną w tie breaku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: boftek »

Będąc po jakiś 70% gry naszej, która odbyła się w tym tygodniu zdecydowanie trzeba powiedzieć, że już teraz są zawodnicy, którzy niesamowicie przegrali ten weekend i swój pobyt w składzie w tym sezonie. Tacy zawodnicy to Firlej, Butryn, Poręba (pomimo tego, że nie grał), Urbanowicz.

Naród nasz "gorący", dużo opinii po odbyciu jednego- dwóch meczy. No a co by nie mówić, Butryn wypadł przeciętnie, nie powtórzył wyczynów z poprzedniego roku więc Grbic będzie mógł spokojnie wprowadzać Kaczmarka.

Ogólnie jestem za tym żebyśmy dali popracować w spokoju trenerowi. Jak załóżmy ledwo awansujemy na igrzyska, odpadniemy w ćwierćfinale VNL i nie zdobędziemy medalu na ME - wtedy zacząłbym się martwić. Chociaż sam zakładam, że w każdej imprezie będziemy walczyć o złoto i taki powinien być nasz cel.

Dajmy też trenerowi spokojnie wybrać, szczególnie przyjmujących, po tym weekendzie widać, że problem bogactwa mamy w zasadzie tylko na tej pozycji. Wgrze jest 7 przyjmujących (Semen,Szalpuk,Fornal,Śliwka,Leon,Kwolek,Bednorz) I w sumie tyle... :)

Jedyne co mnie może w zasadzie niepokoić to to, że np. Bednorz dostanie np. 3 sety do pokazania się, zagra słabo (Bedni to zawodnik, który najlepiej gra po odpowiednim treningu, przykład 2019 rok i występ na "szybko" w meczach kwalifikacyjnych VNL a późniejszy występ w finałach VNL po wcześniejszym przygotowaniu fizycznym) i zostanie odstrzelony po takim sezonie klubowym, bo rycerze Nikoli muszą być w kadrze xD

Z punktu widzenia samego zespołu, tyle razy Kurek powtarzał, że w Tokio brakowało naszym trudnych meczy przed i dlatego pękli w ćwierćfinale - to u trenera Nikoli większość meczy to te trudne ;)

Ps. My jako gospodarz jesteśmy rozstawieni w turnieju finałowym jako "1" ze względu na bycie gospodarzem?
kamil1999
Posty: 5603
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: kamil1999 »

przemik pisze: 9 cze 2023, o 09:57 Winarski to ma oczy w d… ze nie daje grać Dulskiemu

Jeśli ktoś pisze ze Lomacz gra lepiej od Firleja to chyba oglada inny mecz
Zdecydowanie nie jestem fanem Łomacza a Firleja wybrałem do "6" sezonu, ale Firlej dzisiaj grał fatalnie.
Dlatego szkoda, że więcej szans nie dostał Komenda.
W rozegraniu gorszy od Łomacza nie jest, presja gry w kadrze go nie zjada a w elementach poza rozegraniem bije na głowę Łomacza
Streeter
Posty: 7468
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Streeter pisze: 9 cze 2023, o 09:07
Rusticola pisze: 9 cze 2023, o 08:53
Widzę dla kolegi słowo,,zwycięstwo" nie ma znaczenia. Ok w takim razie ogrywajmy Kubickiego, Kwasigrocha, młodego Śliwkę czy Gomułkę.
Nie no, jak nie ma znaczenia. W tym roku skończyłem 30 lat. Siedząc przy torcie urodzinowym wróciłem wspomnieniami do lat dzieciństwa, by przemyśleć czy wszystko mi się do tej pory w życiu udało. I wtedy przypomniałem swoje słowa, które wypowiedziałem, gdy miałem 5 lat, na pytanie ojca co by mnie uszczęśliwiło w życiu: "gdyby Polska w 2023 ograła w VNL Bułgarię".
No to mogę umierać spełniony :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: przemik »

Dwie krótkie gregora do Bieńka i dwie wyblokowane.
___
Noworoczny Kibic Siatki
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: OlaMleko »

No tyle było płaczu i póki co 3/3. Brzydko, ciężko, na przypale? No jasne, ale czy ktoś tutaj szczerze oczekiwał, że bardzo rezerwowy, kombinowany skład będzie trzymał poziom kadry A, godny mistrzostw świata?
To gadanie o spóźnionych zmianach też trochę płytkie, przecież to idealny czas, żeby poświęcać sety na rzecz jakichś większych mądrości i doświadczeń.
GRBIĆ WON NATYCHMIAST! 8-)
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: krzysiu »

Jak widac nie mamy 3 równych szóstek ;) Butryn niestety zawodzi i w tym momencie Dulski go zjada
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Może Butryn potrzebuje sezonu na ławce u Winiara i wtedy będzie wymiatał w kadrze, tak na świeżości właśnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
PioterZJastrzebia
Posty: 1271
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

boftek pisze: 9 cze 2023, o 10:15
Ps. My jako gospodarz jesteśmy rozstawieni w turnieju finałowym jako "1" ze względu na bycie gospodarzem?
Nie w tym roku.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Klugenhammer »

Staty od @PolskaSiatkowka:
Obrazek
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: tomasol »

Kolejny mecz z zespołem młodym i nieobliczalnym i kolejny raz mamy kłopoty, ale kolejny raz wygrywamy. A ja kolejny raz napiszę, że kiedy jak nie teraz mamy grać Szymańskimi czy Urbanowiczami, odbudować Semeniuka, sprawdzić Szalpuka, Firleja czy Butryna ??? Mamy skład mocno rezerwowy, jak napisano wcześniej dość kombinowany, to i musi to odbić się na poziomie gry. Tym bardziej, że mamy nierówne przyjęcie, a niektórzy są w średniej formie. A my i tak nie zaliczyliśmy na razie żadnej wpadki (czyli porażki). Nie ma w zasadzie powodów do narzekań, co najwyżej mogą się martwić fani niektórych zawodników, a fani innych z koeli mogą się lekko cieszyć i tyle.
buzinga
Posty: 1307
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: buzinga »

Serbia wygrywa pierwszego seta z Japonią do 22. Bez zagrywki jest póki co Nishida i Ishikawa. Serbowie trzymają pierwszą akcje. Zobaczymy jak będzie dalej. Bez obrony i co implikuje bez kontr póki co Japonia. Zapowiada się ciekawa dalsza część spotkania, bo chyba tak słabo Azjaci już nie zagrają. Choć kto ich tam wie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”