ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: qtp »

Lotman, Holmes.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Antonella Hard Core »

serBalonSwann pisze:tak wlasciwie to w jakim klubie i kiedy ostatnio grał w pluslidze aktualny(albo moze byc nawet nieaktualny) niepolski zwycięzca ligi swiatowej i jak się nazywał?
Zagranicznymi zwycięzcami Ligi Światowej którzy grali potem (lub wcześniej) w naszej lidze byli:
R.Lambourne (USA,Olsztyn,Bydgoszcz,Kielce)- wygrana w LŚ 2008 plus został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego.
P.Abramow (ROS, Jastrzębie)- wygrana w 2002 roku i tytuł najlepiej atakującego turnieju.
P.Lotman (Rzeszów),R.Holmes (Jastrzębie , Rzeszów) i G.Muagututia (Bydgoszcz)-(wszyscy USA) - wygrana w LŚ w 2014 roku.
Od kilku dni na tej liście jest także pięciu Francuzów: N.Marechala(Jastrzębie,Bełchatów), K.Tille, B.Toniutti, A.Rouzier (wszyscy Kedzierzyn-Koźle) i J.Lyneel (Rzeszów).
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: lipton »

Amerykanin jakiś pewnie. Lambourne, Millar?

Edit. Nie zauważyłem że już poszły dwie odpowiedzi, post z pytaniem był na końcu poprzedniej strony.

Jeszcze Salmon chyba wygrał IO i LŚ w 2008 (jako szóstkowy gracz), a grał wcześniej w Częstochowie.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Antonella Hard Core »

Rzeczywiście całkiem zapomniałem o R.Salmonie (Częstochowa) i R.Milarze (Rzeszów) którzy razem R.Lambournem byli podstawowymi zawodnikami kadry USA w 2008 roku gdy ta ekipa wygrywała Lige Światową.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: lipton »

Swoją drogą, to ciekawe czy taki skład zwycięzców Ligi Światowej dałby radę wygrać obecnie PlusLigę, myślę że mogliby mieć problemy, nawet gdyby wszyscy zawodnicy grali w formie ze swojego najlepszego okresu.

P: Abramow, Marechal, Tillie, Lyneel, Muagututia, Lotman, Salmon
A: Rouzier
Ś: Holmes, Millar
R: Toniutti
L: Lambourne
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Antonella Hard Core »

lipton pisze:Swoją drogą, to ciekawe czy taki skład zwycięzców Ligi Światowej dałby radę wygrać obecnie PlusLigę, myślę że mogliby mieć problemy, nawet gdyby wszyscy zawodnicy grali w formie ze swojego najlepszego okresu.

P: Abramow, Marechal, Tillie, Lyneel, Muagututia, Lotman, Salmon
A: Rouzier
Ś: Holmes, Millar
R: Toniutti
L: Lambourne
Mieliby problemy wygrać obecną Pluslige przede wszystkim dlatego że granie przez cały sezon składem z rezerwowymi wyłącznie na przyjęciu jest ogromnym ryzykiem w przypadku kontuzji, jeszcze atakującego mógłby zastapić N.Marechal który swego czasu grał na ataku w Jastrzębiu ale brak rezerwowego na środku i przed wszystkim rozegraniu mógłby boleć.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: weary_skier »

Antonella Hard Core pisze: Mieliby problemy wygrać obecną Pluslige przede wszystkim dlatego że
jest limit obcokrajowców.
xD
Jakie śmieszne.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: lipton »

Antonella Hard Core pisze:Mieliby problemy wygrać obecną Pluslige przede wszystkim dlatego że granie przez cały sezon składem z rezerwowymi wyłącznie na przyjęciu jest ogromnym ryzykiem w przypadku kontuzji, jeszcze atakującego mógłby zastapić N.Marechal który swego czasu grał na ataku w Jastrzębiu ale brak rezerwowego na środku i przed wszystkim rozegraniu mógłby boleć.
Zakładamy, że zawodnicy w swoim prime-time są nadludźmi i nie ulegają kontuzjom 8-)
A na cele eksperymentu każdy z nich dostał polską licencję, którą po sezonie musi oddać 8-)
Ale i tak by nie wygrali. Tak myślę (-:
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Hirako »

Obrazek

;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Noworoczny »

weary_skier pisze:Jakie śmieszne.
Mnie się podobało.
lipton pisze:Ale i tak by nie wygrali. Tak myślę
Byliby faworytami do finału w nowej formule.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dreamer »

Antonella Hard Core pisze:Rzeczywiście całkiem zapomniałem o R.Salmonie (Częstochowa) i R.Milarze (Rzeszów) którzy razem R.Lambournem byli podstawowymi zawodnikami kadry USA w 2008 roku gdy ta ekipa wygrywała Lige Światową.
W ekipie amerykańskiej wygrywającej LŚ 2008 byli też Brook Billings i Phil Eatherton.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Antonella Hard Core »

dreamer pisze:
Antonella Hard Core pisze:Rzeczywiście całkiem zapomniałem o R.Salmonie (Częstochowa) i R.Milarze (Rzeszów) którzy razem R.Lambournem byli podstawowymi zawodnikami kadry USA w 2008 roku gdy ta ekipa wygrywała Lige Światową.
W ekipie amerykańskiej wygrywającej LŚ 2008 byli też Brook Billings i Phil Eatherton.
Ale jako zwycięzców Ligi Światowej brałem tylko pod uwage zawodników którzy byli w składzie na turniej finałowy a nie tych którzy grali we wcześniejszych meczach rundy interkontynentalnej. A zarówno B.Billing jak i P.Eatherton nie byli w "12" na turniej finały w 2008 roku, atakującymi w ekipie USA byli C.Stanley i G.Gardner a trójka środkowych to D.Lee, T.Hoff i R.Millar.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dakuul »

Wracając jeszcze do wątku Kurka. Sprawdziłam sobie i znalazłam mecz Mostostal-Energia z sezonu 2005/06. W przerwie jest dyskusja pomiędzy Boskiem a Wanio dotycząca następującej kwestii: Czy Drzyzga (trener Drzyzga:)) dobrze czyni ucząc Kurka (lat 17) przyjęcia, bo dotąd grał jako atakujący.

Czyli: Kurek zaczynał jako atakujący (Nysa), potem był przyjmującym, by znowu stać się atakującym.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MWi »

dakuul pisze:Wracając jeszcze do wątku Kurka. Sprawdziłam sobie i znalazłam mecz Mostostal-Energia z sezonu 2005/06. W przerwie jest dyskusja pomiędzy Boskiem a Wanio dotycząca następującej kwestii: Czy Drzyzga (trener Drzyzga:)) dobrze czyni ucząc Kurka (lat 17) przyjęcia, bo dotąd grał jako atakujący.

Czyli: Kurek zaczynał jako atakujący (Nysa), potem był przyjmującym, by znowu stać się atakującym.
Najlepszą informacją na temat tamtego sezonu jest legendarny starusieńki już Volleyball Manager 0.17. W bazie tej Kurek jest atakującym w Mostostalu, Jarosz przyjmującym w SMSie i gdzieś tam się nawet przewija Janeczek jako... środkowy. Znakomity materiał, któremu można ufać w zakresie historii.

Edit:
Dla ciekawskich:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c4 ... de434.html - Kurek jako atakujący Mostostalu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/926 ... e0ead.html - Jarosz jako przyjmujący SMS
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db7 ... 0f59b.html - Janeczek jako środkowy SMS
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/028 ... f17bb.html - Michał Kamiński jako środkowy SMS
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Chal »

Przecież Polska zdobywała Mistrzostwo Europy Kadetów składem, w którym poza sypaczem i libero do niedawna jedynym zawodnikiem, którym nie skończył na ataku, był... ówczesny atakujący, rzeczony Bartosz Kurek. Poza tym Bartman, Jarosz, Kamiński i Janeczek. Jak wiadomo ostatnio sytuacja się nieco zmieniła.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Pele »

dakuul pisze:Wracając jeszcze do wątku Kurka. Sprawdziłam sobie i znalazłam mecz Mostostal-Energia z sezonu 2005/06. W przerwie jest dyskusja pomiędzy Boskiem a Wanio dotycząca następującej kwestii: Czy Drzyzga (trener Drzyzga:)) dobrze czyni ucząc Kurka (lat 17) przyjęcia, bo dotąd grał jako atakujący.

Czyli: Kurek zaczynał jako atakujący (Nysa), potem był przyjmującym, by znowu stać się atakującym.
Jeszcze jak Kurek grał w Skrze to pisałem że ten zawodnik nie nadaje się do gry na przyjęciu bo od najmłodszych lat grał na ataku!! Oczywiście byłem hejtowany przez większość że się czepiam. A przecież od najmłodszych lat (bodaj 13 lat miał jak o pierwszy raz widziałem) grał na ataku i zawsze jak Nysa przyjeżdżała do Kędzierzyna na mecz to było pytanie czy jest Kurek. Było kilka meczów że w rywalizacji młodzieżowej grywał seta albo dwa na przyjęciu i wówczas jego zespół dostawał bęcki (przeważnie) ale po powrocie na atak był rzeźnikiem la przeciwnika !
Teraz znów podobna sytuacja, bo niby znów ma grać na ataku, tylko po co było gościa przestawiać na przyjęcie żeby znów wrócił na atak.
Na pewno służy to zawodnikowi i podwyższeniu jego klasy siatkarskiej :o
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: woli »

Kurek był drugim atakującym w Mostostalu. Pierwszym był Novotny. Jarosz na przyjęciu z tego co pamiętam rzadko grał, o ile grał. Z treningów go bardziej pamiętam. ;)

Żadnych nowości nie odkryliście.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zibibobi »

woli pisze:Kurek był drugim atakującym w Mostostalu. Pierwszym był Novotny. Jarosz na przyjęciu z tego co pamiętam rzadko grał, o ile grał. Z treningów go bardziej pamiętam. ;)

Żadnych nowości nie odkryliście.
Nikt nie mówi o odkryciu Ameryki, są po prostu przywoływane fakty. Żebyś jednak chciał błysnąć pamięcią, to chciałem zauważyć ,że Kurek w Mostostalu faktycznie był drugim atakującym, ale pierwszym był Gromadowski, a później Novotny.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: ursula127 »

nie pamietam tego dokładnie ale czy to nie był ten czas,kiedy Szczerbaniuk wk..ny wyczynami atakujących stanął na atak i krzzyczał "dawajcie do mnie"?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Hirako »

Chyba nikt wcześniej nie wstawiał:)

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/g ... 66131.html
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: serek »

Mam pytanie do kibiców Zaksy : czy klub na w tej chwili oficjalnie na ataku jedynie Konarskiego i Boćka?
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Hirako »

serek pisze:Mam pytanie do kibiców Zaksy : czy klub na w tej chwili oficjalnie na ataku jedynie Konarskiego i Boćka?
Jeszcze Witczak :)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: serek »

No tak! zapomniałam o Dominiku
Pan Wacek
Posty: 348
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Pan Wacek »

zibibobi pisze:
woli pisze:Kurek był drugim atakującym w Mostostalu. Pierwszym był Novotny. Jarosz na przyjęciu z tego co pamiętam rzadko grał, o ile grał. Z treningów go bardziej pamiętam. ;)

Żadnych nowości nie odkryliście.
Nikt nie mówi o odkryciu Ameryki, są po prostu przywoływane fakty. Żebyś jednak chciał błysnąć pamięcią, to chciałem zauważyć ,że Kurek w Mostostalu faktycznie był drugim atakującym, ale pierwszym był Gromadowski, a później Novotny.
W sezonie 07/08 zmiennikiem Novotnego był Adrian Patucha. Ściągnięto go dlatego że w sezonie 06/07 Kurek dobrze grał na przyjęciu i postanowiono pozostawić go na tej pozycji.
No one likes us, we don't care!
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Hirako »

1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Noworoczny »

Do klubu dołączyli Francuzi Benjamin Toniutti oraz Kevin Tilli,
Pedzcie p. Tomaszowi z głównej, jak się Francuz pisze (a mój post do kasacji).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zibibobi »

Dawnych wspomnień czar. Fajnie się czyta i wspomina stare, dobre czasy.
Wywiad ze Sławkiem Gerymskim.
http://opole.gazeta.pl/opole/56,35087,1 ... xLokOpoImg
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Hirako »

Na pierwszym treningu Zaksy gościnnie Michał Kozłowski i też gościnnie(?) Patryk Czarnowski.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Koso »

Hirako pisze:Na pierwszym treningu Zaksy gościnnie Michał Kozłowski i też gościnnie(?) Patryk Czarnowski.
W sumie gdyby jeszcze Czarnowskiego podpisali to chyba nie moglibyście narzekać.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: madlark »

Koso pisze:
Hirako pisze:Na pierwszym treningu Zaksy gościnnie Michał Kozłowski i też gościnnie(?) Patryk Czarnowski.
W sumie gdyby jeszcze Czarnowskiego podpisali to chyba nie moglibyście narzekać.
Zdziwiłbym się gdyby takie głosy się nie pojawiły ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”