Liga Narodów 2022

przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

Początek meczu Francja Włochy - kosmiczny - nawet nie dotykamy tego poziomu.
___
Noworoczny Kibic Siatki
buzinga
Posty: 1305
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

A co do cytatu. Sprawa o tyle prosta, że żaden sportowiec nie jest do końca normalny. Ja to mówię poniekąd z własnego doświadczenia. Kurdę jak Cię wszyscy głaszczą po głowie zaczniesz spoczywać na laurach. Ile młodych talentów tak się zmarnowało? Trzeba własnie mieć taki drive, że chcesz coś udowadniać. Nie innym, a sobie. Ja tak miałem, kariery nie zrobiłem, ale jak ktoś mi mówił, że się nie nadaje to nic. Zaciskałem zęby i zasuwałem. O to w tym chodzi. Mnie położyło zdrowie już niemal na samym początku, ale to nie ma znaczenia ;)

Tak jest teraz z tą porażką. Chłopaki mają kipić sportową złością własnie w takim pozytywnym sensie. Grbić musi zauważyć jak reagują. To jest próba charakterów i tu jak ktoś jej nie zda może wypaść.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Od razu zaznaczam, że to nie jest wymierzone w Grbica, bo w sumie fajnie, że takie "cierpienie" jest teraz, bo jeśli miałbym wybierać kiedy, to lepiej w lipcu jak we wrześniu.
Jednak teraz parę tez czy tam twierdzeń można Grbicowi albo tym, którzy trwali w pewnych przekonaniach wytrącić:
1. "cierpienie" i odbudowywanie zawodników. W mojej ocenie, przeciwnie do Kaczmarczyka, Semeniuk zagrał słabo, to samo Kurek, bo od tej klasy zawodników oczekuję więcej. W kluczowych momentach zawiedli.
2. brak korzystania z Popowczaka choćby w obronie. Przerżneliśmy z kretesm na kontrze. Ogólnie 10 mniej jak Amerykanie.
3. I chyba klucz: zgranie linii przyjęcia z Zaksy. Cały turniej w tym elemencie krwawimy strasznie. To znanie się z klubu miał coś dać. Nie dało póki co nic. Dużo piłek w konflikt poszło z dymem, braki komunikacyjne. Mecze z trio Semen, Olek, Zatorski i po kolei ich cyfry w tym elemencie:
Brazylia 44%, 43%, 50%,
USA 50%, 43%, Paweł nie grał
Słowenia 57%, 39%, 41%
Iran 48%, 33%, 38%
W cyfrach lepiej jak wizualnie.
Dlatego mitologizowanie owego zgrania staje się dla mnie wydmuszką, bez pokrycia.
Kłamca.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: bryt.bryt »

Uwagi niefachowe dwie:
-Firlej i Kwolo back
-Grbić nie powinien żuć podczas hymnu.
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Mecz mam wrażenie na wyższym poziomie niż ten Polaków z USA

Fajnie się ogląda

Ngapeth mega forma
Grę Brizarda się dobrze ogląda. Nie gra jakoś szybko, ale nie znaczy to, że nie gra kombinacyjnie w dodatku jak to u niego te wystawy są po prostu bardzo dokładne
Ostatnio zmieniony 23 lip 2022, o 20:25 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7461
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

buzinga pisze: 23 lip 2022, o 20:01 Mało wiesz, jeszcze mniej rozumiesz. Liczy się charakter. Ile razy zaczynaliśmy z nowym trenerem z wysokiego C? A później było tylko coraz gorzej? Kurde za każdym razem tak było. Może właśnie pora zejść na ziemię i zrozumieć, że np 6 która wystawili dziś Amerykanie do gry to tak uczciwe potencjałem porównywalna jest do naszej. Dlatego może warto dostać łomot, żeby ochłonąć.
No dobrze, ale nikt poza Anastasim LS/VNL nie wygrał, ale jednak miała ona jakiś sens. Jedni ogrywali szóstkę, inni przetestowali 136 zawodników jak Heynen. Grbić ani nie przetestował 136 zawodników jak Heynen, ani nie ograł szóstki, ani nie osiągnął wyniku. Można VNL uznać za straconą. Obyś ze swym rzekomo większym doświadczeniem i wiedzą ode mnie miał rację, chętnie Ci ją po złotym medalu MŚ przyznam, ale nie rozumiem ludzi, którzy na obecnym etapie nie widzą żadnego zagrożenia i niebezpieczeństwa dla MŚ po tym, co do tej pory widzieli.

Skoro te VNL nie mają żadnego sensu i najważniejszy jest trening przed MŚ, no to czemu nie wysłaliśmy pierwszego składu na wakacje, a potem do Spały, nie graliśmy VNL Komeda, Boładz, Poręba, Urbanowicz, Szymura R., Lipiński, Szymura K., a reszta nie trenowała schematów przed MŚ? Czemu żadna inna reprezentacja tak nie postąpiła, i pomijając ewentualnie weteranów czy pourazowych zawodników wszyscy lecą najmocniejszym składem? Czemu taki Defalco wygląda z 10x lepiej niż nasz genialny Semeniuk? Itd. Itp.

PS. Idzie gdzieś obecny mecz na necie złapać? Póki co nie dorobiłem się Polsatu :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

Francja - Włochy, poezja. Przedwczesny finał?
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Ale meczycho ua.
Ngapeth jak chce to potrafi.
Przyciął się włoski Olek a Patry ładuje na zagrywce jak zły.
Napisałbym: a mogliśmy mieć Gianiego ale nie chcę być wymieniany jednym oddechem z członkami antygrbicowej koalicji, bo to z przymrużeniem oka :D
Kłamca.
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

Grebennikow łapie w zęby mocną zagrwyke Włochów - oddaje na nos do Brizarda - środek i 1-0 dla Francji.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Verdungo »

Jest zagrywka, są wybloki i obrony, jest wszystko. Kawał meczu jak na razie.
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Grbić mówi, że musi wnikliwie przeanalizować mecz, po czym jutro wyjdzie tym samym składem :D
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 23 lip 2022, o 20:35 Grbić mówi, że musi wnikliwie przeanalizować mecz, po czym jutro wyjdzie tym samym składem :D
Myślę, że problemem nie jest skład a brak lub spóźnione reakcje

Może gdyby Fornal wcześniej za Semeniuka wszedł, ale to w sumie gdybanie

Gra w ataku Ngapetha to jedno, ale jak dobrze dziś trzyma przyjęcie
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Brizard to top2 rozgrywających obecnie i nie zapraszam do dyskusji bo nie ma do czego :D

Lavia zaczął śliwkować w ataku i sędzia cisza. A te rzucane górnym oburącz to aż w oczy piekły.
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: TommyLeeJones »

Problemem jest ogólna forma poszczególnych zawodników oraz zespołu jako całości. Grbić to epicko spartaczył więc się skompromitowaliśmy. Taką "formę" i "taktykę" umiałbym zrobić nawet ja. Za znacznie mniejszą kasę.

Mamy tylu zawodników, że na pstryknięcie Nikoli mielibyśmy paczkę docelową pod MŚ i drugi garnitur na LN. Tak jak w Chicago. Tutaj byłaby frajda z oglądania nabitych jak kabanosy chłopakow, a ekipa na MŚ robiłaby formę. Oranie ekipą po dnie ich formy żeby sobie popatrzeć jak się męczą mnie, delikatnie mówiąc, nie przekonuje.

I tak, nadal możemy mieć złoto na MŚ ale to nie zmienia dzisiejszej żenady i nędznej postawy naszych siatkarzy.
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

To co odstawia Grebennikow w przyjeciu to jakiś kosmiczny kosmos.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

rafak pisze: 23 lip 2022, o 19:20
Orduna pisze: 23 lip 2022, o 18:36 @Diomedea@SzaryWilk@ciorny17@michal1983@WysokiPortorykańczyk i inni
I jak?
Łyso???
Trzeba było poważnie brać moje uwagi. Oby to Was czegoś nauczyło.
Ale jakie uwagi? O Siwym bajerancie? Trzeźwy jesteś?
Nie pijany :]
Zamiast posypać głowę popiołem i po ludzku przyznać mi racje to jeszcze cwaniakujesz.
Grbicinho mówił ze będzie rywalizacja, że będą grali najlepsi, że kluczem jest system blok obrona, tymczasem stawia na gościa bez bloku(Bieńka) i obrony(Zatorskiego) tylko dlatego że to kumple z Zaksy. Tak samo Olek nie potrafiący przyjmować i Kaczmarek jako dwójka. Bajerował że jest rywalizacja a stawia na kumpli czyli bajerant i w dodatku siwy.
Nie bez powodu wywalili go z Perugii.
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Dobrze, że nie ma mnie w domu i nie oglądam. Jak przegrywaliśmy Igrzyska, nigdy nie chciałem oglądać półfinałów i meczu o brąz (wyjątkiem finał, dla czystej ciekawości), bo widziałem, że wszyscy grają o poziom wyżej niż my i znów daliśmy ciała. Rozgrzebywanie świeżej jeszcze rany.

A teraz z tego co piszecie jest podobnie. A to dopiero liga narodów...
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kibic_siatki »

Na pocieszenie: drugi półfinał też będzie krótki. :D
Francuzi klepią Włochów i wystarcza świetna gra 2 zawodników: Ngapeth i Patry.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Francuzi robią Włochom to samo co Amerykanie nam.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

kibic_siatki pisze: 23 lip 2022, o 21:08 Na pocieszenie: drugi półfinał też będzie krótki. :D
Francuzi klepią Włochów i wystarcza świetna gra 2 zawodników: Ngapeth i Patry.
Clevenot też gra dosyć dobrze. Nie ma słabych punktów w reprze francuskiej dziś
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Kicu »

Orduna pisze: 23 lip 2022, o 21:00 Nie pijany :]
Zamiast posypać głowę popiołem i po ludzku przyznać mi racje to jeszcze cwaniakujesz.
Grbicinho mówił ze będzie rywalizacja, że będą grali najlepsi, że kluczem jest system blok obrona, tymczasem stawia na gościa bez bloku(Bieńka) i obrony(Zatorskiego) tylko dlatego że to kumple z Zaksy. Tak samo Olek nie potrafiący przyjmować i Kaczmarek jako dwójka. Bajerował że jest rywalizacja a stawia na kumpli czyli bajerant i w dodatku siwy.
Nie bez powodu wywalili go z Perugii.
Napawaj się swoimi pięcioma minutami. To Twój czas :) . Z reguły znikasz z forum, gdy Twoje marne wywody nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
BTW. Bieniek i Grbić nigdy nie byli razem w tym samym klubie, ale Ty już i tak sobie swoją teorię ułożyłeś :)
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

Francuzi robią z Włochami w 3 secie to co Amerykanie z nami.
Pogrom.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: maniek009 »

Co nie zmienia faktu,że gościa z tak tragicznym blokiem na środku jak Bieniek nie przypominam sobie w kadrze.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 633
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: bez_nazwy »

Włochom zrobiło się przykro że polacy tak cierpieli w 3cim secie i postanowili zbliżyć się do tego poziomem żeby jutrzejszy mecz był bardziej wyrównany i zacięty
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Nie wiem kto to komentuje, ale teza, że Clevenot nie najlepiej wyglądał w PlusLidze mocno dyskusyjna...
Może tylko parę meczów zagrał słabo po kontuzji
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Najzabawniejsze jest to, że po Igrzyskach, które wygrali Francuzi, zdobylismy BRĄZ na imprezie pocieszenia i znów zaczęlismy pompować balonik o swojej za..bistości, bo tacy Francuzi odpadli z Czechami, a my pokonaliśmy Rosję w 3 setach.

I ciągle to samo. Wystrzeliwują korki od szampanów po każdej imprezie, potem klęska i wielkie zdziwienie.

Największa beka była, jak po Lidze Światowej 2012 napompowaliśmy balon, że jedziemy po złoto Igrzysk i świętowaliśmy jak dzieci ten medal, bo myslelismy, że z Bartmanem i Żygadłą karty rozdajemy w siatkówce :D
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: przemik »

Francja wygrywa 3-0.
Bo mieli, w przeciwieństwie do nas, Grebennikowa na libero, a nie cień zawodnika z przed lat, Zatorskiego.
___
Noworoczny Kibic Siatki
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

A co to za "Xavier" na koszulkach Francuzów? Ktoś coś?
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Kicu pisze: 23 lip 2022, o 21:13
Orduna pisze: 23 lip 2022, o 21:00 Nie pijany :]
Zamiast posypać głowę popiołem i po ludzku przyznać mi racje to jeszcze cwaniakujesz.
Grbicinho mówił ze będzie rywalizacja, że będą grali najlepsi, że kluczem jest system blok obrona, tymczasem stawia na gościa bez bloku(Bieńka) i obrony(Zatorskiego) tylko dlatego że to kumple z Zaksy. Tak samo Olek nie potrafiący przyjmować i Kaczmarek jako dwójka. Bajerował że jest rywalizacja a stawia na kumpli czyli bajerant i w dodatku siwy.
Nie bez powodu wywalili go z Perugii.
Napawaj się swoimi pięcioma minutami. To Twój czas :) . Z reguły znikasz z forum, gdy Twoje marne wywody nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
BTW. Bieniek i Grbić nigdy nie byli razem w tym samym klubie, ale Ty już i tak sobie swoją teorię ułożyłeś :)
Miałem rację co do Heynena, Anastasiego i na99% Grbica( bo jeszcze może się zdarzyć cud i wygramy MŚ). Jedynie co do Cretu się myliłem, ale 75% skuteczności nie jest źle ;)
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Castard8 »

kamil1999 pisze: 23 lip 2022, o 21:26 A co to za "Xavier" na koszulkach Francuzów? Ktoś coś?
Wczoraj zmarł Xavier Richefort. Wieloletni dziennikarz siatkarski związany z pismem "L'Equipe".
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”