Kwalifikacje olimpijskie 2024

Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Pytanie do forumowych statystyków (może do chłopaków z Szóstego seta): Czy ktoś liczył ile razy w tym sezonie Nimir Abdel Aziz zaliczył zjazd do bazy?
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Polsat powinien przerwać transmisję meczu Holandia-Chiny i puścić już Brazylię z Kubą. Kogo w ogóle obchodzi ten mecz? To jest mecz o nic. W drugim spotkaniu mamy 2 dobre ekipy, które idą łeb w łeb w 1 secie i mają takie same szanse na wyjazd na IO. Jest 22:22. Trochę niefajnie.


Brazylia 23: 25 Kuba. 1 set pada łupem Kubańczyków. Robi się mega ciekawie.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Fatalny poziom. Lepiej dla dyscypliny, żeby Kuba kosztem Serbii nie jechała jednak.
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Alan ma kontuzję czy po prostu nie gra, bo Darlan jest w lepszej dyspozycji? Początkowo jedynką był Alan i nie gral źle. Byłoby szkoda z perspektywy AZSu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Z grupy Brazylii awansują Włochy i Niemcy. Brazylia nie wygląda tak tragicznie, przez najbliższe kilka lat ciągle będą w tej czołówce. Jednak z mniejszymi szansami na jakieś zwycięstwa niż we wcześniejszych latach. Będzie im również ciężko o jakieś medale na imprezach światowych jak VNL, MŚ i IO.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Alan był słabiutki. Dzisiaj Honorato nie gra jak najgorszy siatkarz na świecie, więc nawet da się oglądać tę Brazylię [pisane w momencie gdy zbiera drugą czapę, więc może jednak Kuba odwróci].
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Dawajcie tego Darlana do Europy po Igrzyskach. 2002 rocznik, 193 cm, skacze bardzo wysoko, więc karierę będzie miał krótszą od Grozera czy Andersona.

Brazylia może na kilka lat wypaść z czołówki, ale według mnie dużo zależy od zdrowia Lucarelliego. Jeśli ona będzie w formie (32 lata) jeszcze przez kilka lat, to na dużych turniejach powinni być groźni. Może Adriano zrobi progres, może jakiś talent jeszcze eksploduje.

Według mnie (z całym szacunkiem dla osiągnięć Rezende), powinni też zastanowić się nad zmianą na rozegraniu w szóstce. A więc Fernando w miejsce Bruno. Często go zmienia i wygląda to lepiej, jest skoro młodszy i tak czy siak po IO przejmie pałeczkę.

PS - Jak mało świadomi siatkarsko są kibice we Włoszech, skoro z góry wskazują, że to Herrera będzie pewną jedynką w Perugii. Według mnie Ben Tara go łyknie góra po 3 miesiącach.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 6 paź 2023, o 15:55 PS - Jak mało świadomi siatkarsko są kibice we Włoszech, skoro z góry wskazują, że to Herrera będzie pewną jedynką w Perugii. Według mnie Ben Tara go łyknie góra po 3 miesiącach.
Raczej mało kto tak zakłada, bo z 5 miesięcy temu Sirci powiedział, że Ben Tara przychodzi jako podstawowy atakujący.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: hottakesbot »

Simao pisze: 6 paź 2023, o 11:27 Naprawdę przez jedną osobę tutaj "wybitnie" inteligentną i "szanującą" zdanie, opinie innych człowiek zniechęca się trochę do tego forum dyskusyjnego. Podkreślam forum dyskusyjnego.
Ale wiesz, ze pisanie tutaj postow nie jest obowiazkowe?

Kolejny wielki mecz Leona, ktory znowu ratuje nam tylek. Niesamowite, ze pomimo takiej glebii skladu jestesmy tak uzaleznieni od jego dobrej gry. Gdyby tak gral ktorykolwiek z innych przyjmujacych, bylyby zachwyty. A tutaj "Semeniuk bylby lepszy". Zero szacunku dla najlepszego siatkarza w historii tylko dlatego, ze mu sie melanina nie bilansuje.
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 16:01
Szary Wilk pisze: 6 paź 2023, o 15:55 PS - Jak mało świadomi siatkarsko są kibice we Włoszech, skoro z góry wskazują, że to Herrera będzie pewną jedynką w Perugii. Według mnie Ben Tara go łyknie góra po 3 miesiącach.
Raczej mało kto tak zakłada, bo z 5 miesięcy temu Sirci powiedział, że Ben Tara przychodzi jako podstawowy atakujący.
A ja pisałem o kibicach i akurat widziałem na Facebooku, gdzie rozpisywali często skład z Herrerą.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

hottakesbot pisze: 6 paź 2023, o 16:04
Simao pisze: 6 paź 2023, o 11:27 Naprawdę przez jedną osobę tutaj "wybitnie" inteligentną i "szanującą" zdanie, opinie innych człowiek zniechęca się trochę do tego forum dyskusyjnego. Podkreślam forum dyskusyjnego.
Ale wiesz, ze pisanie tutaj postow nie jest obowiazkowe?

Kolejny wielki mecz Leona, ktory znowu ratuje nam tylek. Niesamowite, ze pomimo takiej glebii skladu jestesmy tak uzaleznieni od jego dobrej gry. Gdyby tak gral ktorykolwiek z innych przyjmujacych, bylyby zachwyty. A tutaj "Semeniuk bylby lepszy". Zero szacunku dla najlepszego siatkarza w historii tylko dlatego, ze mu sie melanina nie bilansuje.
Kto niby nie ma szacunku do Leona? Naprawdę, to już są jakieś urojenia. Nie zauważyłem tutaj takich osób, a jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to już jego problem. Zauważyłem za to, że nie ma tu kilka osób szacunku do innych graczy. Między innymi Ty nie masz szacunku do Fornala, zresztą Bednorza również. Nie uważam, aby Bartosz był słabszym graczem od Leona. Każdy ma swoje atuty, a Bednorz lepiej potrafi grać z wykorzystaniem bloku. Jest graczem lepiej wyszkolonym technicznie. Leon lepiej wytrzymuje presję w ważnych meczach, ma większą moc w ofensywie i na zagrywce. Jednak Bednorz nie otrzymuje za dużo szans w ważnych meczach. Miał taką szansę w półfinale VNL z Japonią. Niestety nie potrafił jej wykorzystać, może po prostu gorsza dyspozycja w danym dniu, dodatkowo presja i spalił się. Jednak jest to bardzo wartościowy gracz. Zresztą jak każdy z obecnych w kadrze przyjmujących. W przypadku problemów zdrowotnych Kurka, słabej dyspozycji, mam nadzieję że wszyscy będą na IO.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 6 paź 2023, o 16:30A ja pisałem o kibicach i akurat widziałem na Facebooku, gdzie rozpisywali często skład z Herrerą.
No ktoś tam pewnie na jakimś snapczacie rozpisał skład z Herrerą, ale napisałeś "kibice we Włoszech [...] z góry wskazują, że Herrera będzie pewną jedynką w Perugii" - a biorąc pod uwagę, że 1) największe włoskie portale wrzucają Ben Tarę do szóstki, 2) bo Ben Tara przychodzi nominalnie do szóstki (na ile to prawda to się okaże), to myślę, że to nieprawda. Tzn. ja tam uważam, że pewnie mają 50/50 na starcie tak naprawdę, ale rzeczywiście Ben Tara jest łatwiejszy do 'ucywilizowania' w topowym klubie.

A to, że my możemy oglądać włoską ligę w największej polskiej telewizji sportowej/na oficjalnym kanale FIVB, a jakiś Włoch mając do wyboru m.in. jedną z najlepszych piłkarskich lig na świecie u siebie, miałby oglądać Plusligę na strumyku albo wykupować jakieś Polsat Boxy (na stronie telewizji, która nie ma nawet angielskiej wersji) i śledzić Plusligę, która nie ma nawet anglojęzycznej strony internetowej - to niekoniecznie zarzut pod adresem "włoskiego kibica". Pewnie i tak by tego nie robili, to inna sprawa, tak jak ja pewnie bym nie śledził ligi włoskiej gdyby mój kraj był sportowy kilka razy lepszy niż jest.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: hottakesbot »

Simao pisze: 6 paź 2023, o 16:45 Kto niby nie ma szacunku do Leona? Naprawdę, to już są jakieś urojenia. Nie zauważyłem tutaj takich osób, a jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to już jego problem. Zauważyłem za to, że nie ma tu kilka osób szacunku do innych graczy. Między innymi Ty nie masz szacunku do Fornala, zresztą Bednorza również. Nie uważam, aby Bartosz był słabszym graczem od Leona. Każdy ma swoje atuty, a Bednorz lepiej potrafi grać z wykorzystaniem bloku. Jest graczem lepiej wyszkolonym technicznie. Leon lepiej wytrzymuje presję w ważnych meczach, ma większą moc w ofensywie i na zagrywce. Jednak Bednorz nie otrzymuje za dużo szans w ważnych meczach. Miał taką szansę w półfinale VNL z Japonią. Niestety nie potrafił jej wykorzystać, może po prostu gorsza dyspozycja w danym dniu, dodatkowo presja i spalił się. Jednak jest to bardzo wartościowy gracz. Zresztą jak każdy z obecnych w kadrze przyjmujących. W przypadku problemów zdrowotnych Kurka, słabej dyspozycji, mam nadzieję że wszyscy będą na IO.
No chocby Ty, piszac, ze "Bednorz nie jest slabszym graczem od Leona", na takiej samej zasadzie mozna napisac, ze Kamil Kwasowski nie jest slabszym graczem od Fornala.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Hehe, De Giorgi dostał gonga od Niemiec i od razu wystawił kilku rezerwowych, a trzeba było od razu czytać forum.siatka.org.

Tak patrzę na cyferki Brazylii na tym turnieju i w sumie nieźle wyglądają WYJĄWSZY FAKT, że Honorato gra na 29/3% ataku, a Adriano na 21/-9%, środkowi fajnie, Darlan nieźle, Lucarelli nieźle, Thales dobrze w przyjęciu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem na tym poziomie.
granvorka
Posty: 756
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: granvorka »

Może by tego Borgesa do Brazylii?
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ptrlnd »

Czy ktoś mi wyjaśni ten chory ranking FIVB i zasady punktowania meczów? Polska za zwycięstwo z Argentyną dostała prawie dwa razy mniej punktów niż Amerykanie za wygraną ze Słowenią (taki sam stosunek setów i różnica w rankingu między zespołami). Z czego to wynika? :]
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Być może nie liczy się różnica miejsc tylko różnica punktów?

Tak
https://youtu.be/b0Hc9kHGh1A
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

@hottakesbot, bo moim zdaniem Bednorz nie jest słabszym graczem, obaj są dla mnie na porównywalnym poziomie. Każdy ma swoje atuty, obaj to ścisły światowy TOP na swojej pozycji. Bednorz w formie podobnie jak Leon potrafi grać na niesamowitym poziomie i być zdecydowanym liderem swojej drużyny. Udowodnił to już wielokrotnie, między innymi w Kędzierzynie-Koźlu, również grając w Kazaniu. Niestety często ma problemy zdrowotne, zresztą podobnie jak Leon w ostatnim czasie. Mają już dużo meczy w nogach, gdzie sami musieli często ciągnąć w ofensywie swoje drużyny.
@Szary pięknie ostatnio wyjaśnił, Leon jest po poważnej kontuzji. Musi być teraz bardziej oszczędzany, przy dużych obciążeniach mogą coraz częściej pojawiać się urazy. Podobna sytuacja w przypadku Bednorza. Jednak obaj gracze dla kadry są niezbędni. Mam nadzieję, że za kilka sezonów zastąpi ich w kadrze Gierżot. Jeszcze raz podkreślam, Leon i Bednorz dla mnie osobiście to gracze na tym samym poziomie. Nie umniejszam tym Leonowi, Ty ewidentnie tak mi sugerujesz. Zresztą dla mnie obecnie w TOP 10 przyjmujących na świecie są wszyscy nasi przyjmujący z obecnej kadry. Po za tym Lavia, Michieletto, Lucarelli, Russell, Ishikawa. Jest jeszcze kilku przyjmujących których oceniam wysoko jak np. Defalco. To gracze, którzy są moim subiektywnym zdaniem najlepsi obecnie na swojej pozycji. Z Defalco można wymienić jeszcze z dziesięciu kolejnych. Ta 10 to najlepsi gracze na dzień dzisiejszy, nie można zapominać np. o Francuzach, muszą tylko wrócić do optymalnej formy, między innymi Ngapeth. Kilku graczy typu Conte, Uros też mogą wejść jeszcze na ten najwyższy poziom.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ptrlnd pisze: 6 paź 2023, o 17:51 Czy ktoś mi wyjaśni ten chory ranking FIVB i zasady punktowania meczów? Polska za zwycięstwo z Argentyną dostała prawie dwa razy mniej punktów niż Amerykanie za wygraną ze Słowenią (taki sam stosunek setów i różnica w rankingu między zespołami). Z czego to wynika? :]
Liczą się jeszcze mecze z przeszłości, my z Argentyną mamy pewnie bilans w stylu 182-2 (to tylko delikatna hiperbola). Tzn. chyba, tak jest w oficjalnym komunikacie FIVB.
Before each match, the World Ranking scores of the 2 teams are compared. The team with the highest score is identified as the strongest team in this match and is therefore expected to perform better than its opponent. Based on both teams’ score and historical match data, the algorithm will calculate the probabilities of all 6 outcomes of the match: 3-0 / 3-1 /3-2 / 2-3 / 1-3 and 0-3. The actual result of the match is then compared with the expected results, previously calculated.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 16:52
Szary Wilk pisze: 6 paź 2023, o 16:30A ja pisałem o kibicach i akurat widziałem na Facebooku, gdzie rozpisywali często skład z Herrerą.
No ktoś tam pewnie na jakimś snapczacie rozpisał skład z Herrerą, ale napisałeś "kibice we Włoszech [...] z góry wskazują, że Herrera będzie pewną jedynką w Perugii" - a biorąc pod uwagę, że 1) największe włoskie portale wrzucają Ben Tarę do szóstki, 2) bo Ben Tara przychodzi nominalnie do szóstki (na ile to prawda to się okaże), to myślę, że to nieprawda. Tzn. ja tam uważam, że pewnie mają 50/50 na starcie tak naprawdę, ale rzeczywiście Ben Tara jest łatwiejszy do 'ucywilizowania' w topowym klubie.

E tam nie znacie się obaj, przecież wiadomo, że Lorenzetti docelowo będzie grał na 3 przyjmujących ;) tych dwóch atakujący jest w składzie tylko dla zmylenia przeciwników. A tak poważnie coś czuje, że Włoch choć raz w sezonie spróbuje takiego zestawienia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Traumatyczny ten meczyk Iranu z Włochami, będzie miała szansę Brazylia na awans jednak. Serbia chyba się uratuje.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: meduza123 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 18:59 Traumatyczny ten meczyk Iranu z Włochami, będzie miała szansę Brazylia na awans jednak. Serbia chyba się uratuje.
Serbia się uratuje, hmmm pod warunkiem że nie zacznie się lobby przywrócenia reprezentacji wschodniego zbrodniczego kraju
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 18:59 Traumatyczny ten meczyk Iranu z Włochami, będzie miała szansę Brazylia na awans jednak.
Włosi są wyraźnym faworytem. Gra Brazylii jest daremna. Wygrali z tą Kubą, bo tak złej siatkówki, jaką grała w tym meczu Kuba, dawno nie oglądałem. Jeśli w ogóle kiedykolwiek w takich rozgrywkach.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

meduza123 pisze: 6 paź 2023, o 20:37
WysokiPortorykanczyk pisze: 6 paź 2023, o 18:59 Traumatyczny ten meczyk Iranu z Włochami, będzie miała szansę Brazylia na awans jednak. Serbia chyba się uratuje.
Serbia się uratuje, hmmm pod warunkiem że nie zacznie się lobby przywrócenia reprezentacji wschodniego zbrodniczego kraju
Przed IO już nie da razy. W 2025 tak. To oczywiste.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Brazylijczycy będą mieć bardzo ciężko w meczu z Włochami. Właściwie jedyny handicap Brazylii to własna hala, kibice. Włosi nie są też w najlepszej dyspozycji, odczuwają trudy całego sezonu. Brazylia również nie prezentuje się wybitnie, mecz zapowiada się bardzo ciekawie.
asps
Posty: 399
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: asps »

Słabo to zaczyna wyglądać dla Włochów, jutro o 18:30(czasu polskiego) ciężki mecz ich czeka z Kubą, a następnie w niedzielę o 15:00 z Brazylią przy pełnej hali kibiców gospodarzy, biorąc pod uwagę jak ich zajechał Fefe, może się okazać, że Włosi wrócą z Rio bez biletu do Paryża i będzie ich czekał niespokojny VNL, oczywiście w Paryżu i tak zagrają, ale jednak straciliby jakiś komfort przygotowań, choćby w aspekcie psychologicznym.
Może się okazać, że Italia przegra w tym roku wszystko co było do zdobycia, brak medalu VNL, przegrany finał ME u siebie, no i pytanie co z bezpośrednim awansem na IO. Podsumowując to niektórzy słusznie zwracali uwagę, że ta drużyna jest trochę przehypowana wynikami, czyli nie są tak potężni jak to mogło wyglądać na papierze [Mistrz Świata, Mistrz Europy(już były)].
Co do Brazylii uważam, że czeka ich kilka lat chudszych, co nie znaczy, że nie będą w tym czasie zdobywać medali, a za jakiś czas pewnie znowu pojawi się świetne pokolenie siatkarzy.
Zobaczymy jak dziś w nocy Niemcy sobie poradzą z Czechami grającymi na pełnym luzie, musza postawić kropkę nad i, żeby potem się nie okazało, że przyjdzie im grać pod wielką presją z Ukrainą.
No i arcyciekawy mecz w naszej grupie o bilet na Igrzyska, Belgia-Kanada, niby Kanada faworytem, ale tutaj zadecyduje przysłowiowa dyspozycja dnia, awans młodych Belgów to byłoby coś bezprecedensowego.
Ogólnie dawno w światowej siatkówce nie było tak ciekawie jak podczas tych turniejów kwalifikacyjnych, wiadomo, że jeśli jest konkurencja to i dyscyplina staję się bardziej atrakcyjna.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Slovan »

Jeśli Brazylia wygra z Iranem, to Włosi mogą wyjść rezerwami na Kubę. Ten mecz i tak nic dla nich nie zmienia. Nawet jeśli wygrają z Kubą, a przegrają z Brazylią, to odpadają. Natomiast jeśli przegrają z Kubą, a wygrają z Brazylią, chociażby 3-2, to raczej wchodzą, bo mają dużo lepsze sety (wtedy obie drużyny będą mieć bilans: 5-2 i po 14 pkt. i sety będą decydować). Brazylia celowo ustawiła ostatni swój mecz najwcześniej, licząc na zmęczenie Ita, więc Ita powinno puścić same rezerwy na Kubę, a podstawowy skład szykować na niedzielę.
asps
Posty: 399
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: asps »

Slovan pisze: 6 paź 2023, o 23:11 Jeśli Brazylia wygra z Iranem, to Włosi mogą wyjść rezerwami na Kubę. Ten mecz i tak nic dla nich nie zmienia. Nawet jeśli wygrają z Kubą, a przegrają z Brazylią, to odpadają. Natomiast jeśli przegrają z Kubą, a wygrają z Brazylią, chociażby 3-2, to raczej wchodzą, bo mają dużo lepsze sety (wtedy obie drużyny będą mieć bilans: 5-2 i po 14 pkt. i sety będą decydować). Brazylia celowo ustawiła ostatni swój mecz najwcześniej, licząc na zmęczenie Ita, więc Ita powinno puścić same rezerwy na Kubę, a podstawowy skład szykować na niedzielę.
bzdura, jak Kuba wygra 3-0 z Włochami to przeskakują ich w tabeli (przy 3-1 taka sama ilość punktów jak i setów), nie wspominając już o potężnej stracie ilość punktów w rankingu FIVB... muszą wygrać co najmniej 2 sety z Kubą.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Slovan »

asps pisze: 6 paź 2023, o 23:25
Slovan pisze: 6 paź 2023, o 23:11 Jeśli Brazylia wygra z Iranem, to Włosi mogą wyjść rezerwami na Kubę. Ten mecz i tak nic dla nich nie zmienia. Nawet jeśli wygrają z Kubą, a przegrają z Brazylią, to odpadają. Natomiast jeśli przegrają z Kubą, a wygrają z Brazylią, chociażby 3-2, to raczej wchodzą, bo mają dużo lepsze sety (wtedy obie drużyny będą mieć bilans: 5-2 i po 14 pkt. i sety będą decydować). Brazylia celowo ustawiła ostatni swój mecz najwcześniej, licząc na zmęczenie Ita, więc Ita powinno puścić same rezerwy na Kubę, a podstawowy skład szykować na niedzielę.
bzdura, jak Kuba wygra 3-0 z Włochami to przeskakują ich w tabeli (przy 3-1 taka sama ilość punktów jak i setów), nie wspominając już o potężnej stracie ilość punktów w rankingu FIVB... muszą wygrać co najmniej 2 sety z Kubą.
Faktycznie Kuby nie liczyłem. W takim razie już chyba lepiej nie kombinować, tylko jak najszybciej wygrać, zamiast wpuszczać rezerwy po 2 wygranym secie. Dziś Włosi fatalnie grali i tak naprawdę tylko blok ich uratował. Tak grając, to Brazylia będzie lekkim faworytem, bo gra u siebie. Dziś Lavia odpoczywał, ale Michieletto słaby mecz. Sbertoli nie wykorzystał szansy- bardzo słabe zgranie ze środkowymi + kilka dziecinnych błędów. Na dziś nie ma alternatywy dla Giannellego, nawet ujechanego. To, co grają tu Ita, to zdecydowanie najgorszy zespół w czasach de Giorgiego. Wyrażnie widać, że jak ta druzyna nie ma formy, to nie bardzo ma argumenty. Wychodzi krótka ławka + tutaj dodatkowo brak Anzaniego i Russo.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2023, o 23:38 przez Slovan, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

asps pisze: 6 paź 2023, o 21:32 Ogólnie dawno w światowej siatkówce nie było tak ciekawie jak podczas tych turniejów kwalifikacyjnych, wiadomo, że jeśli jest konkurencja to i dyscyplina staję się bardziej atrakcyjna.
Formuła (każdy z każdym) jest po prostu wielowariantowa i najbardziej wymierna, ale na Igrzyskach nie do zrobienia kalendarzowo, na MŚ/ME za dużo ekip, VNL zbyt krótki. Ludzie narzekali na Puchary Świata, ale z perspektywy rozrywki (takiej w stylu Gladiatora, co prawda) to zdecydowany peak siatkówki. Ostatni raz chyba coś takiego obserwujemy stety/niestety.

A Brazylia jeśli znajdzie młodego, mocnego przyjmującego (Arthur?) to utrzyma się w czołówce: Lucarelli jeszcze trochę dogra, może wróci Douglas. Jak nie znajdą przez te dwa lata, to będzie kolorowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”