Plotki transferowe na sezon 24/25

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 11 sty 2024, o 13:08 Leon potwierdzą w wywiadzie dla włoskich mediów, że odchodzi z Perugii do innego klubu.

Oprócz tego Przegląd Sportowy podaje, że Fabian na pewno out z Resovii.
W listopadzie już o tym pisałem, jeśli chodzi o Fabiana, teraz to tylko oficjalne potwierdzenie. Szkoda tylko, że nie będzie to jakiś lepszy gracz, tylko Ropret. Pisałem już jakieś dwa lata temu, że Słoweniec jest bardzo dobrym rozgrywającym dla czołowych klubów. Jednak jako zmiennik, ewentualnie do rotacji, nie na pierwszego. Nie należy już do najmłodszych, ma już prawie 35 lat. W ostatnim czasie siatkówka tak mi "przejadła się", że nawet tych ostatnich meczy Resovii nie oglądałem. Wiedziałem, że to będą porażki, ale nie spodziewałem się takich wyników. Przynajmniej tradycyjnie można było trochę zarobić. Resovia jak dla mnie, to idealny klub do obstawiania u bukmacherów. Wystarczy tylko trochę poznać drużynę, obserwować i wszystko łatwo przewidzieć 🙂
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 13 sty 2024, o 18:18
Szary Wilk pisze: 11 sty 2024, o 13:08 Leon potwierdzą w wywiadzie dla włoskich mediów, że odchodzi z Perugii do innego klubu.

Oprócz tego Przegląd Sportowy podaje, że Fabian na pewno out z Resovii.
W listopadzie już o tym pisałem, jeśli chodzi o Fabiana, teraz to tylko oficjalne potwierdzenie. Szkoda tylko, że nie będzie to jakiś lepszy gracz, tylko Ropret. Pisałem już jakieś dwa lata temu, że Słoweniec jest bardzo dobrym rozgrywającym dla czołowych klubów. Jednak jako zmiennik, ewentualnie do rotacji, nie na pierwszego. Nie należy już do najmłodszych, ma już prawie 35 lat. W ostatnim czasie siatkówka tak mi "przejadła się", że nawet tych ostatnich meczy Resovii nie oglądałem. Wiedziałem, że to będą porażki, ale nie spodziewałem się takich wyników. Przynajmniej tradycyjnie można było trochę zarobić. Resovia jak dla mnie, to idealny klub do obstawiania u bukmacherów. Wystarczy tylko trochę poznać drużynę, obserwować i wszystko łatwo przewidzieć 🙂
Przez kilka miesięcy domagales się na forum odejścia Drzyzgi , że prezes i inni z zarządu nie potrafią mu podziękować, podobnie w przypadku Cebulja.
Czyli jak widać być może udało Ci się naciskać , ale do sukces to tylko połowiczny.
bart86
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bart86 »

Zasłyszane dzisiaj na meczu w Warszawie i na spotkaniu później w barze ze znajomymi z amatorskiego grania że faktycznie Kochanowski w przyszłym roku w Warszawie a w Rzeszowie chyba szykuje się pozytywna niespodzianka dla kibiców na pozycji przyjmującego.
spell
Posty: 234
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: spell »

bart86 pisze: 13 sty 2024, o 22:05 (...) w Rzeszowie chyba szykuje się pozytywna niespodzianka dla kibiców na pozycji przyjmującego.
Cebula na kolejne 15 lat :)
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: proforma »

spell pisze: 13 sty 2024, o 22:13
bart86 pisze: 13 sty 2024, o 22:05 (...) w Rzeszowie chyba szykuje się pozytywna niespodzianka dla kibiców na pozycji przyjmującego.
Cebula na kolejne 15 lat :)
Karlitzka wezmą bo dziś zagrał dobrze.I Tuanigę.Grubasek za grubaska.
PioterZJastrzebia
Posty: 1259
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Właśnie widzę parę głosów mówących o temacie Clevenota w Rzeszowie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Z Kochanowskim to raczej prawda, niestety. Ciekawi mnie kim uda się go zastąpić, to będzie bardzo ciężkie, chyba tylko Huber mógłby go godnie zastąpić. Można ściągnąć kogoś typu Loser, jeśli limity pozwolą. Tego środkowego już od jakiegoś czasu chętnie widziałbym nie tylko w Resovii, ale ogólnie w PlusLidze.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: krzychszp »

Kochanowski w miejsce Lisinaca?
Bo jeżeli obok to Projekt będzie miał prawdopodobnie najlepszą parę środkowych na świecie.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: rzr »

Simao pisze: 13 sty 2024, o 23:34 Z Kochanowskim to raczej prawda, niestety. Ciekawi mnie kim uda się go zastąpić, to będzie bardzo ciężkie, chyba tylko Huber mógłby go godnie zastąpić. Można ściągnąć kogoś typu Loser, jeśli limity pozwolą. Tego środkowego już od jakiegoś czasu chętnie widziałbym nie tylko w Resovii, ale ogólnie w PlusLidze.
Załączniki
Screenshot_20240114_002606.jpg
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resfan04 »

Czy chodzi może o jakiegoś dobrego obcokrajowca w Resovii na przyjęciu? Bo musze przyznac ze ta sytuacja na rynku transferowym jest bardzo słaba. Odchodzi Drzyzga i prawdopodobnie Defalco, choc akurat słabo teraz graja. A teraz jeszcze Kochanowski, który jest jednym z najlepszych srodkowych w Polsce. Słabo to wygląda.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Nie musi to wyglądać źle
Za DeFalco przychodzi Bednorz czyli zawodnik który zastąpi go 1:1. Za Drzyzgę Ropret będzie zdecydowanie osłabieniem, ale może ktoś przyjdzie do rywalizacji z Ropretem w każdym razie Ropret też nie dyskwalikuje z walki o medale.
Kochanowski to będzie ogromne osłabienie, ale jeśli w zamian za to sprowadzą jakiegoś Clevenota czy kogoś o podobnej klasie to sumarycznie nawet im się to opłaci bo to drugie przyjęcie do pary z DeFalco było tą piętą achillesową.
Tylko pytanie co zrobi Zawiercie jeśli Clevenot rzeczywiście odejdzie. Trudno będzie o kogoś o podobnej klasie.
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resfan04 »

kamil1999 pisze: 14 sty 2024, o 11:30 Nie musi to wyglądać źle
Za DeFalco przychodzi Bednorz czyli zawodnik który zastąpi go 1:1. Za Drzyzgę Ropret będzie zdecydowanie osłabieniem, ale może ktoś przyjdzie do rywalizacji z Ropretem w każdym razie Ropret też nie dyskwalikuje z walki o medale.
Kochanowski to będzie ogromne osłabienie, ale jeśli w zamian za to sprowadzą jakiegoś Clevenota czy kogoś o podobnej klasie to sumarycznie nawet im się to opłaci bo to drugie przyjęcie do pary z DeFalco było tą piętą achillesową.
Tylko pytanie co zrobi Zawiercie jeśli Clevenot rzeczywiście odejdzie. Trudno będzie o kogoś o podobnej klasie.
Po odejsciu Drzyzgi, Defalco i Kochana, zrobią się oszczedności na bardzo dobrego przyjmującego. Pytanie czy Resovia kogoś planuje, bo to bedzie kluczowe??
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7988
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Resfan04 pisze: 14 sty 2024, o 11:36 Po odejsciu Drzyzgi, Defalco i Kochana, zrobią się oszczedności na bardzo dobrego przyjmującego. Pytanie czy Resovia kogoś planuje, bo to bedzie kluczowe??
Wiadomo, że kogoś z USA/Francji/Słowenii - Resovia nie zna innych siatkarzy. Żeby tylko nie przyflopowali z jakimś Andersonem.

Z tym Dulskim ciekawe, bo on ma ważny kontrakt, najlepiej z perspektywy Zawiercia zrobić wypożyczenie + przedłużenie kontraktu o rok.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

rzr pisze: 14 sty 2024, o 00:27
Simao pisze: 13 sty 2024, o 23:34 Z Kochanowskim to raczej prawda, niestety. Ciekawi mnie kim uda się go zastąpić, to będzie bardzo ciężkie, chyba tylko Huber mógłby go godnie zastąpić. Można ściągnąć kogoś typu Loser, jeśli limity pozwolą. Tego środkowego już od jakiegoś czasu chętnie widziałbym nie tylko w Resovii, ale ogólnie w PlusLidze.
Ja słyszałem, że Niemiec na 3, ale to jeszcze przed odejściem Kochanowskiego.

Ale Rzeszów się pogubił. Wszystko tam jest tak chaotyczne i nieprzemyślane, że aż ich szkoda.

Resovia będzie mieć problem z pozyskaniem przyjmującego, bo aktualnie Cebulj ma kontrakt i nie wiem czy Louati też, a Słoweńca nie udaje im się nigdzie wypchnąć, a sam nie chce odejść. Ma fajny kontrakt.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2024, o 11:57 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
titerlitury
Posty: 349
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: titerlitury »

WysokiPortorykanczyk pisze: 14 sty 2024, o 11:41
Resfan04 pisze: 14 sty 2024, o 11:36 Po odejsciu Drzyzgi, Defalco i Kochana, zrobią się oszczedności na bardzo dobrego przyjmującego. Pytanie czy Resovia kogoś planuje, bo to bedzie kluczowe??
Wiadomo, że kogoś z USA/Francji/Słowenii - Resovia nie zna innych siatkarzy. Żeby tylko nie przyflopowali z jakimś Andersonem.
Nie no, Borges był z Radomia, a Clevenot jest z Zawiercia.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: niepoinformowany »

Czyli Ropret, Clevenot, Kłos, Boyer, Bednorz, Niemiec, Zatorski? Ciekawe co z ławką, Bucki, Staszewski, Mordyl, Rejno i Potera wszyscy zostają? Zostałby jeszcze rozgrywający i ktoś na przyjęcie, chyba że Cebulj zostaje, bo przecież ma ważny kontrakt. Źle nie wygląda, ale źle na papierze nie wygląda od 2 lat a na boisku to każdy widzi co się dzieje.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Z tym Clevenotem to jacyś kompletnie anonimowi kibice puścili tą plotkę a widzę, że niektórzy to łatwo łyknęli.
Z tego co wiem to zostaje w Zawierciu i nigdzie się nie wybiera.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

niepoinformowany pisze: 14 sty 2024, o 12:01 Czyli Ropret, Clevenot, Kłos, Boyer, Bednorz, Niemiec, Zatorski? Ciekawe co z ławką, Bucki, Staszewski, Mordyl, Rejno i Potera wszyscy zostają? Zostałby jeszcze rozgrywający i ktoś na przyjęcie, chyba że Cebulj zostaje, bo przecież ma ważny kontrakt. Źle nie wygląda, ale źle na papierze nie wygląda od 2 lat a na boisku to każdy widzi co się dzieje.
Paradoksalnie może okazać się, że gdy Resovia będzie wyglądać słabo "na papierze", zacznie wyglądać dobrze na boisku, czyli tam gdzie trzeba. Jest jeszcze dużo scenariuszy, jak ktoś słusznie zauważył, odejście Defalco, Drzyzgi i Kochanowskiego wygeneruje dodatkowe środki na zakontraktowanie kogoś o dużym nazwisku. Za Defalco będzie Bednorz, ale za Kochana Niemiec, a za Drzyzgę jest Ropret. Tak więc, są to oszczędności. Przydałby się jakiś inny zmiennik dla Boyer. Niestety, ale Bucki młodszy już nie będzie. W obecnym sezonie jest już słabo, nie jest wartościowym zmiennikiem w takim klubie jak Resovia. Osobiście uważam, że potrzebna jest również zmiana szkoleniowca. Medei jest za mało wyrazisty. W trudnych momentach dla drużyny często nie potrafi wskrzesić tej iskry, dać tego pozytywnego impulsu. Trener w pewnych momentach powinien wziąć na siebie cały ciężar, rolę lidera, aby jego gracze poczuli wsparcie i nie tracili nadziei na dobry wynik.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: qtp »

Bardzo fajnie że pojawią się oszczędności na duże nazwisko, tylko pytanie czy takie nazwizko jest dostępne na rynku? Z tego co czyta się w tym temacie i temacie ligi włoskiej, to chyba nie za bardzo. Jeśli oni polują teraz na duże nazwisko to ja miał bym jednak spore obawy że to będzie jakiś Ngapeth, albo o zgrozo Kubiak...
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Clevenot nie będzie, Cebulj tak
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resfan04 »

Szary Wilk pisze: 14 sty 2024, o 13:26 Clevenot nie będzie, Cebulj tak
A Ty już wiesz kogo Resovia wezmie a kogo nie. Jasne jest ze na Drzyzdze, Defalco i Kochanowskim zaoszczedzili sporo kasy, nawet biorac to ze beda Ropret i Bednorz. Jasne jest ze sa to oszczednosci w kierunku bardzo mocnego przyjmujacego, który jest konieczny zeby klub grał o cos za rok i chyba władze klubu to widza. Widza tez ze z Cebuljem daleko nie zajada, a jak Cebulj bedzie tylko rezerwowym przyjmujacym, to sam rozwiaze kontrakt za porozumieniem stron.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7988
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Resfan04 pisze: 14 sty 2024, o 13:38Widza tez ze z Cebuljem daleko nie zajada, a jak Cebulj bedzie tylko rezerwowym przyjmujacym, to sam rozwiaze kontrakt za porozumieniem stron.
Gdyby wystarczyło, że niechcianego zawodnika da się na ławkę, a on sam rozwiąże kontrakt, to nie byłoby w siatkówce/sporcie złych kontraktów. Zwłaszcza gdy mówimy o 32-latku po sezonie olimpijskim.

Ale @kamil1999 ma rację, że w obliczu odejścia Kochanowskiego, DeFalco, konieczności wymiany rozgrywającego i radzenia sobie z potworkiem w postaci kontraktu Cebulja - zagraniczny rozgrywający, tani polski środkowy, reprezentacyjny polski przyjmujacy, zagraniczny przyjmujący w miejsce Louatiego, to optymalne rozwiązanie. Oczywiście na rozegraniu wleciał Ropret (z tego co pisał @FLPman, potwierdzony przez słoweńską prasę), więc ze strachem można spoglądać kto tam może wpaść na przyjęciu, liczba pasujących do Bednorza all-rounderów będących realnym wzmocnieniem vs duet Cebulj-Louati jest mocno ograniczona. Taki Maar np. na granicy, tzn. bardzo dobry zawodnik, ale niekoniecznie w przyjęciu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Będę może trochę brutalny, ale niestety taka jest rzeczywistość. Resovia od kilku sezonów ma duże nazwiska, tzw. gwiazdy, ale wyników nie ma. Takim sukcesem można nazwać medal MP w ubiegłym sezonie. Ten brąz był pierwszym medalem od dłuższego czasu. W obecnym sezonie będzie ciężko, aby to powtórzyć. Ciężko oczekiwać coś więcej. Na pewno coś więcej byłoby bardzo miłym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców Resovii. Tego oczywiście chciałbym, ale jestem realistą. Zobaczymy, jaki ostatecznie skład uda się zbudować Resovii na kolejny sezon. Możliwe, że ten skład nie będzie jakiś imponujący, to też oczekiwania mniejsze. Ostatecznie pewnie i tak uda się zakończyć sezon w pierwszej piątce. Finalnie nic się nie zmieni w porównaniu do poprzednich lat.
PioterZJastrzebia
Posty: 1259
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Boyer, Bucki, Kłos, Rejno, Cebulj i Staszewski - ci mają ważne kontrakty na przyszły sezon.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: qtp »

Resfan04 pisze: 14 sty 2024, o 13:38 Widza tez ze z Cebuljem daleko nie zajada
Wiedzą? I dla tego Cebul jest 4 rok podstawowym przyjmującym ? :P
Moim zdaniem jedyną szansą na zbudowanie mocnego przyjęcia jest na ten moment dosypanie do kontraktu Defalco i skłonienie go do pozostania (chyba jeszcze nie było info że podpisał). Innym jest pytanie jak taka para by funkcjonowała w przyjęciu, ale na dziś chyba nic lepszego nie da się wykroić.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hardy »

To co zaoszczędza na DeFalco, Kochanowskim i Drzyzdze wydadzą na Bednorza
Patrol035
Posty: 370
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Patrol035 »

I nie wiadomo czy się „zwróci”, bo Bednorz znowu focha walnie i mu się nie będzie chciało grać.
Semper fidelis
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

hardy pisze: 14 sty 2024, o 14:15 To co zaoszczędza na DeFalco, Kochanowskim i Drzyzdze wydadzą na Bednorza Obrazek
Bednorz to najdroższy grajek w lidze, także nie wiem skąd jakieś fantazje, że się na nim coś zaoszczędzi.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: pietrus72 »

Bednorz to najemnik sezonowy ,pogra w Resovii sezon ,góra dwa sezony. Jak zostaje Cebulj tzn że pożegnają się z Louatim i De Falco , limity będą w składzie. Ciekawe jak odmłodzi się Cebulj z Ropretem ? Przyjęcie będzie na papierze mocne ,środek słabszy a atak Boyer z Buckim widać w tym sezonie. Ale zawsze potwierdzenie że boisko weryfikuje wszystko na co ich można rozliczać itd..
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Patrol035 pisze: 14 sty 2024, o 14:25 I nie wiadomo czy się „zwróci”, bo Bednorz znowu focha walnie i mu się nie będzie chciało grać.
To spoko deal bo jak widać obrażony Bednorz ma lepsze staty od DeFalcoXD
Ale co tam staty. Macie rację. Czytanie z mimiki jest ważniejsze niż czytanie statystyk
Zresztą ten DeFalco to też w tej Resovii miał być wiecznie obrażony jak niby był w Olsztynie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”